هرمزگان را بدون دیدن دره بی راهو ترک نکنید.

هرمزگان را بدون دیدن دره بی رهو ترک نکنید.

در شهرستان پارسیان در استان هرمزگان واقع در روستای ستلو منطقه ی بسیار جذاب و بکر بی رهو قرار دارد. دره ی بی راهو یکی از بکر ترین و جالب ترین پدیده های طبیعی در ایران است. شهرستان پارسیان در استان هرمزگان یکی از شهرستان هایی است که کمتر کشف شده ولی دارای مکان های دیدنی بسیار زیادی است که کمتر در جاهای دیگر می توان نظیر آن ها را دید.

بی راهو

ویژگی های دره ی بی راهو

این منطقه دارای صخره های زیبا و عجیبی در دل منطقه ای کویری است. در میان این کوه های پر فراز و نشیب آبگیری معروف به آبدبه، نیز قرار دارد. دره ی بی رهو در کوه های جنوب ایران و استان هرمزگان واقع است، از ویژگی کوهستان های جنوب ایران رنگ روشن آن ها و ظاهر خشن و پر از ناهمواری های مختلف آن است که به دلیل فرسایش در طول سالیان دراز اتفاق افتاده است.

دره ی بی رهو در قلب کوه ها و صخره های پر پیچ و تاب در شهرستان پارسیان قرار دارد، آبگیر های نیلی رنگ در میان صخره های لایه لایه و کوه های پر از فرو رفتگی و به طرز شگفت انگیزی متفاوت با سطح زمین در کنار هم مناظری جالب و چشمگیر را در منطقه ی دره ی بی راهو خلق کرده است.

شهرستان پارسیان که به تازگی در سال های اخیر پیشرفت هایی را در دل خود تجربه کرده، مکان های بکر و دیدنی بسیار زیادی دارد که متاسفانه کمتر مورد توجه عموم قرار گرفته است. این شهرستان دارای نخلستان های زیبا و دره های متعدد دیگری می باشد و اگر شما قصد سفر به دره ی بی راهو را داشته باشید پس از دیدن از این دره می توانید به مناطق دیدنی دیگری که در نزدیکی دره ی بی رهو قرار دارد هم سر بزنید.

پارسیان

موقعیت مکانی دره ی بی راهو

همانطور که گفته شد دره ی بی رهو واقع در شهرستان پارسیان است. فاصله ی مرکز این شهرستان تا بندر لنگه 220 کیلومتر است. با وجود اینکه این ناحیه دارای آب و هوای گرم و مرطوب است اما شهرستان پارسیان هوای معتدل تری دارد. از مشخصه های خوبی که دره ی بی راهو و حتی مناطق دیدنی دیگر نزدیک به آن دارد بکر بودن طبیعت آن جاست، دره ی بی راهو با پدیده های مختلف طبیعی و کم نظیر خود مقصدی جذاب برای مسافران خود خواهد بود.

اگر به این استان و به طور کلی به این منطقه سفر کردید، می توانید از سایت یا اپ املاک باشی خانه، سوئیت یا آپارتمان اجاره کنید.

[faqs style=”accordion” filter=”hormozgan”]

مطلب پیشنهادی

قدمگاه جهرم فارس

قدمگاه جهرم؛ جاذبه باستانی و تاریخی

قدمگاه جهرم که در یکی از شهرستان های استان فارس قرار دارد، یکی از مناطق گردشگری و جاذبه های توریستی در ایران به شمار می رود. این منطقه تاریخی زیبایی های خاصی را در خود جای داده و علاقه مندان زیادی را به سمت خود جذب می کند. می توانید با سفر به جهرم، از جاذبه های توریستی این منطقه بازدید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *