عمارت خسروآباد

عمارت خسروآباد سنندج؛ رویایی ترین عمارت

زمانی که صحبت از خانه های بزرگ مسکونی بر جای مانده از دوران گذشته به میان می آید، یکی از خانه های جذابی که به ذهن انسان خطور می کند، عمارت خسروآباد است. این عمارت رویایی نمادی از اعیان نشینی مردم ایران در زمان های قدیم است و از سبک معماری فوق العاده جذابی نیز برخوردار می باشد. اگر به سبک معماری این عمارت توجه کنید، می توانید شاهد زیبایی ها و تفاوت های این عمارت با عمارت های دیگر باشید.

یکی از ویژگی های ناب و خاصی که منجر شده است تا این عمارت به عنوان جاذبه ای دیدنی و خاص در کشور به شمار رود، باغ بزرگی است که عمارت خسروآباد را در خود احاطه نموده است. به صراحت می توانیم این عمارت را از جمله عمارت های خاص و زیبا در سنندج به شمار آوریم. البته علاوه بر این عمارت، عمارت های ناب دیگری نیز در این شهرستان وجود دارند.

عمارت خسروآباد سنندج

زیبایی های ناب و بی نظیر عمارت خسروآباد

بیشتر عمارت هایی که از دوره قاجار برجای مانده اند، از سبک معماری خاص و بی نظیری برخوردار هستند. اما از این میان باید به عمارت دیدنی خسروآباد اشاره کنیم، که با مساحت 6000 متر مربعی، به عنوان یک منطقه توریستی و گردشگری شناخته می شود. بیشتر مردم محلی از این عمارت در زمان های قدیم برای انجام مراسم های تشریفاتی استفاده می کرده اند.

سبک معماری عمارت خسروآباد با آجر کاری ها، گچبری ها و زیبایی های دیگر، منجر شده است تا این عمارت به عنوان منطقه ای توریستی و گردشگری به شمار رود. حوزه مرمری که در مقابل عمارت ساخته شده است نیز، دلیل دیگری بر زیبایی این عمارت فوق العاده خواهد بود. در صورتی که تمایل دارید از نزدیک این عمارت رویایی را مشاهده کنید، کافیست به وب سایت املاک باشی مراجعه نمایید.

با اجاره سوئیت یا خانه در سنندج، می توانید به راحتی از عمارت خسروآباد بازدید کنید. کافیست چمدان خود را ببندید و خودتان را برای یک سفر تاریخی و گردشگری آماده کنید.

مطلب پیشنهادی

کلیساهای ایران

کلیساهای ایران ؛ جذاب ترین مکان های دیدنی

در میان دیدنی ترین و خاص ترین کلیساهای ایران، برخی به ثبت یونسکو رسیده اند و برخی دیگر به عنوان آثار ملی ایران شناخته می شوند. این کلیساها برای مسیحیان و ارامنه ای که در ایران سکونت دارند بسیار حائز اهمیت و ارزشمند است. اما در کنار این مسئله، زیبایی های خاص این کلیساها نیز خالی از لطف نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *