استان فارس یکی از جمله پهناورترین و پرجمعیت ترین شهر های ایران است که با زیبایی های طبیعی و تاریخی، باغ های رنگارنگ، توانمندیهای اقلیمی و آب و هوای متغیر در شهر های مختلف و غذاهای خوشمزه شناخته می شود..

چرا سفر به استان فارس محبوبیت بالایی دارد؟

استان فارس یکی از جمله پهناورترین و پرجمعیت ترین شهر های ایران است که با زیبایی های طبیعی و تاریخی، باغ های رنگارنگ، توانمندیهای اقلیمی و آب و هوای متغیر در شهر های مختلف و غذاهای خوشمزه شناخته می شود. عمدتا استان فارس را با شهر شیراز می شناسند اما نباید از زیبایی های باستانی و طبیعی دیگر شهرستان های موجود در آن غافل شد. این استان با اصفهان، یزد، هرمزگان، بوشهر و کهگیلویه همسایه می باشد.

فارس

آشنایی با اقوامی که در فارس زندگی می کنند.

از جمله نقاط قوت قابل توجه در استان فارس می توان به وجود آثار تاریخی، باغ های باستانی و صنایع دستی متعدد اشاره کرد که آن را زبانزد خاص و عام کرده است. ترکیب مردم فارس، اقوام لر، باصری، عرب خمسه و قشقایی این استان را به یکی از مناطق کوچ نشینی با تنوع زبان، گویش و طایفه های گوناگون تبدیل کرده است. لباس اکثر مردم این استان نیز بسته به شهرنشینی یا روستانشینی متفاوت بوده و به قوم و طایفه آنها بستگی دارد.

خوراکی های سنتی استان فارس چیست؟

شما در سفر به فارس می توانید طیف وسیعی از خوراکی های خوشمزه ای را بیابید که خاستگاه هر کدام به یک بخش از این استان مرتبط است. در سفر به فارس می توانید مزه غذاهای سنتی از جمله، کلم پلو، دوپیازه آلوی شیرازی، شکر پلو، قرمه به بچشید. همچنین نباید از شیرینی های سنتی این استان مانند فالوده شیرازی، مسقطی شیرازی، رنگینک و نان فسا غافل شد.

سفر به فارس

در بازدید از استان فارس، از کجا دیدن کنیم؟

یکی از مهم ترین اهداف سفر به این استان برای خیلی از گردشگران بازدید از مناطق  و آثار طبیعی و تاریخی است. استان فارس هم مانند دیگر استان های تاریخی و پهناور کشور ایران، خود به تنهایی کتابی تاریخی و ارزشمند از دوره های مختلف زندگی مردم باستان تا به امروز به شمار می آید. شما در بازدید از این استار پهناور می توانید از مکان های زیر دیدن کنید:

 • مسجد نصیرالملک
 • حافظیه
 • پاسارگاد
 • نقش رستم
 • بازار وکیل
 • نارنجستان قوام
 • غار سنگتراشان
 • شاه چراغ
 • کاخ سروستان
 • آبشار مارگون سپیدان
 • پیست اسکی پولادکف
 • و غیره.

چه هنگام به استان فارس سفر کنیم؟

هر شخصی بنا به برنامه ریزی های فردی می تواند زمان مشخصی را برای سفر به این استان تنظیم کند. اما اگر قصدتان لذت بردن از کلیه تفریحات و امکان بازدید از تمامی آثار تاریخی و طبیعی است می توانید در فصل پاییز و بهار به این استان سفر کنید. سه ناحیه آب و هوای فارس که شامل کوهستانی، ناحیه با زمستان های معتدل و تابستان خشک (مرکز استان) و در نهایت زمستان معتدل با تابستان های بسیار گرم است زمان سفر به آن را متنوع خواهد نمود.

استان فارس

اجاره اقامتگاه روزانه در استان فارس

اگر برای مکانی که قصد دارید مدت زمان سفر به این استان را در آن سپری کنید، تصمیمی نگرفته اید ما به شما پیشنهاد می کنیم که از سایت و اپلیکیشن املاک باشی استفاده کنید. استفاده از سایت املاک باشی یا اپلیکیشن آن، بسیار آسان بوده و برای پیدا کردن و اجاره سوئیت فارس، آپارتمان مبله یا ویلا در این استان با جستجو و رزرو یا درخواست آنلاین سریع همراه است.

[faqs style=’filterable-toggle’]

مطلب پیشنهادی

غار سنگ شکن

غار سنگ شکن جهرم؛ لانه عجیب و دست ساز

در میان جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر جهرم، باید به غار سنگ شکن اشاره کنیم. این غار دیدنی از زیبایی های خاصی برخوردار است، که می تواند انسان را به وجد آورد. همین جاذبه های تاریخی در جهرم است که منجر شده تا هر ساله بر تعداد گردشگرانی که این شهر را برای سفر انتخاب می کنند، افزوده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.