تنگه براق فارس؛ نگین درخشان اقلید

تنگه براق فارس؛ نگین درخشان اقلید

استان فارس مکان های دیدنی و زیبایی دارد، که یکی از این مکان های دیدنی، تنگه براق فارس است. این تنگه در اصل در شهرستان اقلید واقع شده است، و زیبایی خود را به رخ مردم این استان می کشاند. این دره در اصل دره ای عمیق و پوشیده از درختان سرسبز است، که در کنار چشمه ای که از دل سنگ ها می جوشد، هارمونی زیبایی را به وجود آورده است. 

بیشتر مردم تنگه براق فارس را با نام دره براق می شناسند. از این رو اگر این نام را از مردم محلی شهرستان اقلید شنیدید، نباید تعجب کنید. هوای خنگ دره در فصل تابستان و روزهای گرم استان فارس، مسافران زیادی را به این منطقه می کشاند. برای این که کمی از گرمای هوا کاسته و از خنکای این دره لذت ببرند. 

شهرستان اقلید مکان های دیدنی بسیاری دارد که در کنار این همه زیبایی، تنگه براق فارس نیز خود نمایی می کند. با اجاره خانه در این منطقه می توانید خودتان را برای یک سفر چند روزه به دل طبیعت مهمان کنید. این شهرستان در منطقه ای کوهستانی واقع شده و به همین دلیل زیبایی های طبیعت آن بی نظیر است. 

تنگه براق فارس

بهترین زمان بازدید از تنگه براق فارس

اگر قصد دارید این منطقه را برای سفر انتخاب کنید، بهتر است بدانید بهترین زمان بازدید از تنگه براق فصل بهار و تابستان است. مخصوصا اواسط بهار و اواسط شهریور. این منطقه خوش آب و هوا می تواند روح شما را به آرامش رسانده، و از هر آنچه ذهن شما را مشوش می کند، دور نماید. 

می توانید در کنار این دره دیدنی، از آبشار تنگه براق نیز بازدید نمایید. این آبشار دارای ارتفاعی حدود 40 متر می باشد، که در زیر آن حوضچه ای پر آب قرار گرفته است. علاوه بر این آبشار دیدنی، دریاچه ملاصدرا نیز در نزدیکی تنگه براق فارس واقع شده است که اطراف آن را درختان سرسبزی پوشانده است. 

تمامی زیبایی های طبیعی کنار هم جمع شده اند، و از شهرستان اقلید شهری دیدنی ساخته اند. می توانید در کنار روستای تنگه براق سنگ نبشته های تاریخی را نیز مشاهده نمایید، که جزو آثار ملی ایران به ثبت رسیده اند. این کتیبه سنگ نبشته تقریبا 2 متر است و نشان می دهد که شاپور، پادشاه ساسانی این منطقه را برای استراحت و تفریح خود انتخاب کرده بوده است. 

با سفر به شهر اقلید و بازدید از تنگه براق فارس می توانید برای خود یک خاطره خوش بیافرینید. تا همیشه از شهرستان اقلید به خوبی یاد کنید. 

آبشار تنگه براق اقلید
[faqs style=”accordion” filter=”shiraz”]

مطلب پیشنهادی

غار سنگ شکن

غار سنگ شکن جهرم؛ لانه عجیب و دست ساز

در میان جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر جهرم، باید به غار سنگ شکن اشاره کنیم. این غار دیدنی از زیبایی های خاصی برخوردار است، که می تواند انسان را به وجد آورد. همین جاذبه های تاریخی در جهرم است که منجر شده تا هر ساله بر تعداد گردشگرانی که این شهر را برای سفر انتخاب می کنند، افزوده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.