بندر انزلی

آشنایی با هرآنچه که بندر انزلی را تشکیل داده است.

یکی دیگر از شهر های بی نظیر شمالی ایران بندر توریستی و زیبای انزلی است. بندر انزلی در استان سرسبز و شگفت انگیز گیلان است. اگر برای دیدن جذابیت های شمال ایران چمدان بسته اید، استان گیلان از استان هایی است که با دیدن یکی از جذابیت های طبیعی آن می توانید شاهد دیگر اماکن زیبایی که زیاد هم فاصله ای با یکدیگر ندارند باشید. بندرانزلی نه تنها شهری توریستی است بلکه یکی از قطب های اقتصادی و ورزشی ایران محسوب می شود. بندر انزلی مرکز شهرستان انزلی و اولین و بزرگترین بندر ایران در سواحل جنوبی دریای مازندران می باشد.

منطقه آزاد انزلی

بندر انزلی چه دیدنی هایی دارد و کجاست؟

بندر انزلی که در شهرستان انزلی از بزرگترین و متراکم ترین شهر های استان گیلان پس از مرکز این استان شهرستان رشت است و از پرجمعیت ترین شهر های ایران به حساب می آید. اگر می خواهید درباره ی پیشینه ی این شهر تاریخی هم بدانید، کارلاسرنا جهانگرد ایتالیایی درباره ی اقامت خود در این شهر اطلاعات جالبی را بیان کرده است.

مردمان بندر انزلی به واسطه ی تجارت خود با دیگر مردمان بسیار زودتر از سایر نقاط کشورمان با کشور های دیگر آشنا شدند. گفتنی است بندر انزلی از اولین ها بوده و شما می توانید شاهد بسیاری از این اولین ها باشید، به طور مثال اولین استادیوم فوتبال، آموزش و پرورش، بهداری، شهرداری یا بلدیه، نظمیه و بسیاری دیگر. بندر انزلی از شمال به دریای مازندران و از جنوب به شهرستان صومعه سرا محدود است. این بندر تا مرکز شهرستان رشت 40 کیلومتر فاصله دارد.

تالاب انزلی

آشنایی با تالاب انزلی

بندرانزلی این شهرستان زیبا و شگفت انگیز، به خاطر سواحل دریای خزر و تالاب انزلی به صورت جزیره جزیره در آمده است. شما به وسیله ی پل هایی که این جزیره ها را به هم مرتبط کرده است می توانید در آن ها رفت و آمد کنید.

تالاب انزلی از وسعتی تقریبا 20 هکتار برخوردار است و همانطور که گفته شد چندین جزیره را در اطراف خود دارد. تالاب بزرگ انزلی از دیدنی ترین و زیباترین مناطقی است که استان زیبای گیلان در خود جای داده است. این تالاب از اهمیت های بسیاری برخوردار است. این تالاب زیستگاه گونه های جانوری و گیاهی بسیاری است که البته از بزرگترین زیستگاه ها نیز به شمار می رود.

مازندران

کاخ موزه ی بندر انزلی

کاخ موزه ی بندرانزلی تلفیق یافته از معماری کشور هایی مانند روسیه و ارمنستان است. این کاخ موزه از جاذبه های غیر طبیعی و جالب توجه این شهر است. این کاخ در دوره ی پهلوی اول در سال 1312 بنا شد. بیرون این بنا طبیعت زیبای این منطقه در کنار معماری چشمگیر این بنا بسیار زیباست و چشم انداز هایی به دریا و باغ دارد. و در داخل خود سلاح ها، عتیقه ها و اشیای نظامی از زمان صفویه را دارد و همچنین برای آشنا شدن با تاریخ این شهر بسیار جای خوبیست.

بندر انزلی دارای جاهای دیدنی بسیاری است که دو مورد از طبیعت زیبا و تاریخ این شهر را معرفی کردیم، اما بندرانزلی اماکن بسیار زیاد دیدنی دیگری هم دارد.اگر قصد اقامت در انزلی را داشتید، می توانید سری به سایت یا اپ املاک باشی بزنید و خانه، سوئیت یا آپارتمان را در کمترین زمان رزرو کنید.

[faqs style=”accordion” filter=”shomal”]

مطلب پیشنهادی

غار سنگ شکن

غار سنگ شکن جهرم؛ لانه عجیب و دست ساز

در میان جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر جهرم، باید به غار سنگ شکن اشاره کنیم. این غار دیدنی از زیبایی های خاصی برخوردار است، که می تواند انسان را به وجد آورد. همین جاذبه های تاریخی در جهرم است که منجر شده تا هر ساله بر تعداد گردشگرانی که این شهر را برای سفر انتخاب می کنند، افزوده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.