دره ستارگان

آشنایی با دره ستارگان اعجاب انگیز قشم

جزیره ی زیبای قشم، زیباترین پدیده های طبیعی ایران و جهان را در خود داراست. این جزیره ی زیبا دره هایی به قدمت میلیون ها سال و غار ها و سواحل زیبایی دارد که هر جایی نمی توان مثالش را پیدا کرد. یکی از این زیبایی ها طبیعت در جزیره ی قشم دره ستارگان است.

پیچ و خم ها و فرمی که در طول دو میلیون سال فرسایش خاک و باران های شدید به وجود آورده است دره ستارگان را به یکی از عجایب تبدیل کرده است. دره ستارگان یک پدیده ی خاص و کم نظیر در جهان به حساب می آید، که تنها مکانی که به لحاظ شباهت های زمین شناختی و جنسیت به آن شبیه است فقط در آمریکا یافت شده است.

دره ستارگان قشم

دلیل نامگذاری دره ستارگان

دره ستارگان به این جهت که اهالی باور دارند، زمانی ستاره ای در دل جزیره افتاده است و موجب به شکل گیری این شکل عجیب در فرم زمین در آنجا شده است، به این اسم ملقب شده است. اشکال گوناگون زمینی که میلیون ها سال پیش از دل زمین به بیرون آمده است و عظمت آن به دره ای اسرار آمیز بدل گشته است.

دره ستارگان بخشی از تنها ژئوپارک خاورمیانه

تجربه ی حضور در فضای دلنشین جزیره ی قشم و تصاویر اعجاب انگیزی که دره ستارگان ایجاد کرده است برای مسافران این ناحیه بسیار جذاب است. دره ستارگان قسمتی از ژئو پارک قشم است که تنها ژئو پارک خاورمیانه است و سراسر مملو از زیبایی های طبیعت است.

شکل مریخی و اعجاب آور دره ستارگان که حاصل فرسایش هایی در طول میلیون ها سال است و با بیرون آمدن از دل آب با باد و باران شکل هایی چنین هنرمندانه و کم نظیر به خود گرفته است.میتوانید شب های پر ستاره را در این دره (البته با گرفتن مجوز) از ژئو پارک جزیره ی قشم به تماشا بنشینید.

قشم

چگونه به دره ستارگان سفر کنیم؟

در فاصله ی پنج کیلومتری از ساحل جنوبی جزیره ی قشم و در غرب روستای برکه خلف دره ستارگان قرار دارد. دره ستارگان همانطور که گفته شد بخشی از ژئو پارک قشم است و در سازمان یونسکو به عنوان اثر طبیعی به ثبت رسیده است.

پدیده های طبیعی جزیره ی قشم کم نیستند و شما پس از دیدن از این دره میتوانید از بقیه ی آن ها را هم دیدن کنید. غار نمکین و تنگه ی چاهکوه از جمله این پدیده ای زیبای طبیعت در این جزیره اند. شما برای اقامت در این ناحیه و کل جزیره، می توانید سری به سایت یا اپ املاک باشی بزنید و خانه یا سوئیت مورد نظر خود را اجاره کنید.

[faqs style=”accordion” filter=”qeshm”]

مطلب پیشنهادی

غار سنگ شکن

غار سنگ شکن جهرم؛ لانه عجیب و دست ساز

در میان جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر جهرم، باید به غار سنگ شکن اشاره کنیم. این غار دیدنی از زیبایی های خاصی برخوردار است، که می تواند انسان را به وجد آورد. همین جاذبه های تاریخی در جهرم است که منجر شده تا هر ساله بر تعداد گردشگرانی که این شهر را برای سفر انتخاب می کنند، افزوده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.