آبشار نمکی پتاس اصفهان؛ جاذبه طبیعی و دیدنی

آبشار نمکی پتاس اصفهان؛ جاذبه طبیعی و دیدنی

در میان تمام جاذبه های گردشگری که در استان اصفهان واقع شده اند، باید به آبشار نمکی پتاس اشاره نماییم. این آبشار معروف در بین خور و بیابانک اصفهان واقع شده و در نزدیکی آن کویر مصر، این منطقه دیدنی و توریستی نیز قرار گرفته است. آبشار پتاس خور و بیابانک بیش از 25 متر ارتفاع دارد و مدتیست که به منطقه گردشگری در استان اصفهان تبدیل شده است. 

این آبشار نمکی پتاس را باید اولین آبشار نمکی در جهان به شمار آوریم، که یک جاذبه گردشگری منحصر به فرد به شمار می رود. البته لازم به ذکر است که این آبشار به تنهایی جذابیت زیادی ندارد. اما از آنجایی که با عوامل انسانی و بیرونی بسیاری تلفیق گردیده، به یکی از مکان های دیدنی در این منطقه تبدیل شده است. 

بهترین زمان بازدید از آبشار نمکی پتاس فصل پاییز و زمستان است. از این رو با اجاره خانه مبله و اجاره سوئیت در نزدیکی این آبشار، میتوانید ایام تعطیل خود را به گردش در این منطقه بپردازید. البته برخی از افراد ترجیح می دهند فصل بهار و ایام نوروز را برای بازدید از این آبشار انتخاب کنند، که بدون شک این زمان نیز می تواند موقعیت مناسبی برای بازدید از آبشار نمکی به شمار رود. 

آبشار نمکی پتاس

جذابیت های محیطی بازدید از آبشار نمکی پتاس

دهکده توریستی که در اطراف این آبشار نمکی واقع شده است، منجر شده تا هر ساله گردشگران و مسافران بسیاری به این منطقه سفر کنند. تا بتوانند از آبشار نمکی بازدید نموده و بهترین عکس های طبیعی را از این منطقه بگیرند. 

یکی دیگر از جاذبه هایی که باعث شده است تا این ابشار خاص و جذاب گردد، نورپردازی آبشار نمکی پتاس در شب است. تصویری از نورباران خانه ها در شب، زمانی که در پیش چشم بیننده قرار می گیرد تصویری رویایی را به وجود می آورد. 

از این رو این آبشار نمکی یکی از محبوب ترین مکان ها در منطقه خور و بیابانک اصفهان است. پاتوقی خاص برای عکاسی از طبیعت که سوژه های نابی را به ارمغان می آورد. زمانی که وارد دهکده نمکی پتاس می شوید، همه چیز درخشان و سفید است. تنها مکان هایی که در میان این همه درخشانی و سفیدی به زیبایی دیده می شوند، رستوران ها و کافی شاپ های به رنگی کویر است. 

تنها در آن زمان است که با خودتان می گویید مگر ممکن است در دل کویر، آبشار زیبایی همچون آبشار نمکی پتاس به وجود آید؟ و این سوال شما را ترغیب می کند تا برای بازدید از این منطقه به اصفهان سفر کنید. 

آبشار نمکی خور و بیابانک
[faqs style=”accordion” filter=”esfahan”]

مطلب پیشنهادی

غار سنگ شکن

غار سنگ شکن جهرم؛ لانه عجیب و دست ساز

در میان جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر جهرم، باید به غار سنگ شکن اشاره کنیم. این غار دیدنی از زیبایی های خاصی برخوردار است، که می تواند انسان را به وجد آورد. همین جاذبه های تاریخی در جهرم است که منجر شده تا هر ساله بر تعداد گردشگرانی که این شهر را برای سفر انتخاب می کنند، افزوده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.