آبشار اخلمد؛ رویایی ترین آبشار خراسان

آبشار اخلمد؛ رویایی ترین آبشار خراسان

همه جای ایران پر از زیبایی است و جذابیت. حتی گرمترین استان های ایران نیز آبشارها و رودهای خروشان دارند که می تواند چشم هر بیننده ای را به خود جذب کند. آبشار اخلمد که در استان خراسان رضوی واقع شده است، یکی از این مکان های دیدنی و جذاب به شمار می رود، که جذابیت های طبیعت خراسان را به رخ می کشاند. 

این آبشار را به صراحت می توانیم از جمله زیباترین و خاص ترین آبشارهای ایران به شمار آوریم. آبشار اخلمد در اصل دو آبشار بلندی است که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. ارتفاع هر کدام از این آبشار ها به بیش از 85 متر می رسد، که یک منطقه گردشگری با قدمت چندین هزار ساله است. 

این آبشار که در نزدیکی روستای اخلمد واقع شده است، با رشته کوه هایی با همین نام پوشیده شده است. اطراف آبشار اخلمد را درختان میوه بسیار زیادی پوشانده اند، که زیبایی خاصی به این منطقه داده اند. به گونه ای که بیشتر مردم استان خراسان رضوی، با اجاره ویلا در نزدیکترین منطقه به این آبشار، اخر هفته های خود را در این منطقه سپری می کنند. 

آبشار اخلمد خراسان

جاذبه های گردشگری و مناطق دیدنی اطراف آبشار اخلمد

محیط اطراف این آبشار به میزان قابل توجهی می تواند انسان را به سمت خود جذب کند. اما مسئله ای که دلیل اصلی توجه مردم ایران به این منطقه دیدنی شده است، غار اخلمد است که در کنار آبشار واقع شده است. بیشتر مسافرانی که برای سفر و گردش به مشهد سفر میکنند، از این آبشار و غار اخلمد دیدن می کنند. 

علاوه بر آبشار اخلمد، دره اجنه اخلمد نیز از دیگر جاذبه های طبیعی این منطقه به شمار می رود. محیطی تاریخی و ترسناک که از زمان های قدیم محلی برای تفریح شاهان ایران بوده است. بسیاری از باستان شناسان علاقه زیادی به بازدید از این دره دیدنی دارند. 

از این رو هر زمان تعطیلی که به دست می آورند، برای بازدید از این آبشار اختصاص می دهند. البته همانطور که بیان نمودیم اطراف این ابشار مکان های دیدنی بسیار دیگری نیز وجود دارد که از جمله مهمترین آنها باید به دیواره سفید، چشمه خواهش، دیوار الله اکبر، کفتر خانه، چشمه منیژان و … نیز اشاره کنیم. 

اگر علاقه مند به تفریح و گردش در این استان هستید، بهتر است همین الان برنامه ریزی کنید و خودتان را برای گذراندن یک آخر هفته لذت بخش، آماده کنید. می توانید در این منطقه خودتان را به آرامشی عمیق برسانید. 

آبشار دیدنی اخلمد

مطلب پیشنهادی

غار سنگ شکن

غار سنگ شکن جهرم؛ لانه عجیب و دست ساز

در میان جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر جهرم، باید به غار سنگ شکن اشاره کنیم. این غار دیدنی از زیبایی های خاصی برخوردار است، که می تواند انسان را به وجد آورد. همین جاذبه های تاریخی در جهرم است که منجر شده تا هر ساله بر تعداد گردشگرانی که این شهر را برای سفر انتخاب می کنند، افزوده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.