پارک جنگلی سراوان رشت به همراه دریاچه سروان جزء زیبایی های این شهر به حساب می آیند که در آن ها لذت قایق سواری و پینت بال تکرار نشدنی است..

کی به سراغ بازدید از پارک جنگلی سراوان رشت برویم؟

پارک جنگلی سراوان رشت به همراه دریاچه سراوان جزء زیبایی های این شهر به حساب می آیند که در آن ها لذت قایق سواری و پینت بال تکرار نشدنی است. امکانات پارک جنگلی سراوان به دلایل ذکر شده می تواند مقصد محبوب بسیاری از خانواده ها باشد. هرساله بسیاری از ایرانیان برای گذراندن اوقات فراغت به سراغ این پارک می آیند.

پارک جنگلی سراوان

پارک جنگلی سراوان رشت کجاست؟

پارک جنگلی سراوان در فاصله 17 کیلومتری شهر رشت در جاده رشت تهران واقع شده است. پس برای دیدن این جنگل باید از این جاده به دنبال این پارک جنگلی باشید. بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری در این پارک وجود دارند که آن را به محفلی دوست داشتنی برای گذراندن اوقات تفریح و فراغت تبدیل می کنند.  به هر کجای این پارک که چشم بیندازید سراسر طبیعت است و سرسبزی! با اینکه برای رفاه حال مسافران تدابیر لازم در این پارک اندیشیده شده است اما بافت طبیعی و ظاهر بکر آن همچنان حفظ شده است.

آدرس دقیق این پارک: گیلان، کیلومتر 17 جاده رشت تهران، غرب جاده

بزرگی این پارک 1487 هکتار می باشد و بخشی از آن به صورت حفاظت شده نگهداری می شود. در واقع مسافران می توانند در 520 هکتار غیر حفاظتی آن برای گردش و تفریح اقدام کنند.

رشت

سفر و بازدید از پارک جنگلی سراوان

مثل بازدید از یک شهر موقعیت و زمان سفر به پارک جنگلی سراوان نیز اهمیت ویژه ای دارد. بنابراین شما نمی توانید به عنوان مثال در فصل زمستان به این منطقه سفر کنید و انتظار داشته باشید که هوای مطبوع و شرایط جوی مناسب باشد. بهترین زمانی که برای بازدید از این پارک پیشنهاد می شود فصل تابستان و بهار است که درختان پر از برگ هستند، سرسبزی در آن بی انتهاست و دمای هوای بسیار قابل تحمل می باشد.

حتی در اوایل فصل پاییز هم دیدن این پارک جنگلی خالی از لطف نیست. چرا که ترکیب های رنگی نارنجی و سرخ جلوه دیگری به آن می بخشند و دمای هوا نیز مطلوب است. با این حال بارش باران در این پارک امری بدیهی است. پس خودتان را برای وقوع چنین شرایطی آماده کنید.

بخش های دیدنی پارک جنگلی سراوان

در این پارک جنگلی امکانات مناسب  متعددی وجود دارد که به مسافران این فرصت را می دهد تا به راحتی در این پارک اقامت داشته باشند. یکی از دیدنی های طبیعی این پارک جاده ی آن است که در فصل پاییز بسیار دیدنی و زیباست. مورد بعدی به موزه میراث روستایی این منطقه مربوط است که در واقع قدمت آن به صد سال پیش برمی گردد.

به جز این موارد شما بسته به زمانی که به این پارک سفر می کنید می توانید به عکاسی، قایق رانی و همانطور که در ابتدای مطلب نیز توضیح داده شده به بازی هایی مانند پینت بال و سوار شدن بر موتور چهارچرخ مشغول شوید. این موتور ها کرایه ای هستند. همچنین برای بازی پینت بال نیز محدودیت های سنی وضع شده. اینکه شخص برای بازی باید دست کم ده سال باشد و توانایی بازی را داشته باشد.

برای اقامت در شهر رشت و مکان های نزدیک به این پارک جنگلی جهت رزرو و اجاره ویلا ، سوئیت ، آپارتمان مبله ، خانه و اقامتگاه می توانید به سایت یا اپلیکیشن املاک باشی سری بزنید.

[faqs style=”accordion” filter=”shomal”]

مطلب پیشنهادی

کلیساهای ایران

کلیساهای ایران ؛ جذاب ترین مکان های دیدنی

در میان دیدنی ترین و خاص ترین کلیساهای ایران، برخی به ثبت یونسکو رسیده اند و برخی دیگر به عنوان آثار ملی ایران شناخته می شوند. این کلیساها برای مسیحیان و ارامنه ای که در ایران سکونت دارند بسیار حائز اهمیت و ارزشمند است. اما در کنار این مسئله، زیبایی های خاص این کلیساها نیز خالی از لطف نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *