پدیده ناشناخته ای در مازندران؛ آبشار عروس!

پدیده ناشناخته ای در مازندران؛ آبشار عروس!

در دل جنگل های هیرکانی آبشاری بکر و کمتر شناخته شده به نام آبشار عروس وجود دارد. برای دسترسی به آبشار عروس ابتدا باید از جاده هراز راهی بابل شد و پس از رسیدن به منطقه ی شیرگاه و لفور مسیری را از میان جنگل تا رسیدن به آبشار عروس طی کرد. این آبشار در دل جنگل، کم تر از دیگر آبشار های ایران شناخته شده است و مناظری بسیار زیبا و بکر را داراست.

آبشار عروس

آبشار عروس دامن مازندران

دلیل نام گذاری دامن عروس به این آبشار تصویر زیبا و جالبی است که هنگام تماشای آن بیننده را محو خود می کند. برای رفتن به آبشار زیبای عروس یا دامن عروس نیاز به تجهیزات زیادی برای جنگل پیمایی ندارید. راه دستیابی به این محوطه ی زیبای طبیعی بسیار آسان است. جذابیت مسیر زیبای آبشار عروس هم دست کمی از زیبایی و طبیعت چشمگیر خود آن ندارد و می توان از مسیر سبز جنگل های هیرکانی نیز لذت برد. آبشارعروس پدیده ای طبیعی و همراه با جذابیت های بصری است که با تلفیق درختان و آبشار و رودخانه برای افراد ساکن در شهر که به دور از طبیعت هستند، جایی زیبا و آرامش بخش به حساب می آید.

آبشار

جزئیات منحصر به فرد آبشار زیبای عروس

در شمال ایران به خصوص استان مازندران پدیده های زیبای طبیعی زیادی وجود دارد که اکثرا افراد زیادی به آن مناطق سفر کرده اند و متاسفانه از بکر بودن و زیبایی اولیه ی خود تا حدی خارج شده اند. اما آبشارعروس واقع در جنگل های زیبا و دل انگیز هیرکانی در شهرستان بابل جایی است که، هنوز دست نخورده باقی مانده است و برای مسافران لحظات پر از آرامش و سکوت را فراهم میکند.

صدای آب و فرو ریختن آن به آرامی به سطح خاک و سنگی و سپس پیوستن آن به آب زلال رودخانه ای کوچک این منطقه را به فضایی آکنده از زیبایی های طبیعی تبدیل کرده است. این مکان با اصوات و جذابیت های بصری که دارد، انسان غرق در شهر و آلودگی را، به سمت خود جذب می کند.

شما می توانید برای اقامت در این منطقه، خانه، سوئیت، آپارتمان و دیگر مکان های اقامتی را در سایت و اپلیکیشن املاک باشی جستجو کنید. تنها کافیست نام شهر مورد نظر را جستجو نمایید تا لیستی از مکان های اقامتی برای شما نمایان شود. همچنین به دلیل واقع شدن آبشار عروس در استان مازندران شما می توانید ویلا نیز رزرو و اجاره کنید که هزینه ی آن از هتل هم کمتر است.

[faqs style=”accordion” filter=”shomal”]

مطلب پیشنهادی

غار سنگ شکن

غار سنگ شکن جهرم؛ لانه عجیب و دست ساز

در میان جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر جهرم، باید به غار سنگ شکن اشاره کنیم. این غار دیدنی از زیبایی های خاصی برخوردار است، که می تواند انسان را به وجد آورد. همین جاذبه های تاریخی در جهرم است که منجر شده تا هر ساله بر تعداد گردشگرانی که این شهر را برای سفر انتخاب می کنند، افزوده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.