عمارت ملک بوشهر

عمارت ملک بوشهر؛ جاذبه ای برجای مانده از دوره قاجار

در میان تمام دیدنی های بوشهر، باید به عمارت تاریخی و قدیمی ای اشاره کنیم که از دوره قاجار بر جای مانده است. عمارت ملک از نظر زیبایی و سبک معماری بسیار خاص و زیبا است. اگر به بوشهر سفر کنید، و از این عمارت بازدید نمایید، می توانید به راحتی سبک معماری خاص آن را مشاهده نمایید. زیبایی این عمارت به راحتی انسان را به سمت خود جذب می کند.

آنچه که از سبک معماری عمارت ملک مشخص است، سابقه طولانی آن در سکونتگاه اربابان و خوانین است. بسیاری از تاجران و سرمایه داران  که از ثروت بالایی برخوردار بوده اند، در زمان های گذشته در این عمرات سکونت داشته اند. از این رو این عمارت تاریخی اربابان و سلاطین بسیاری را در خود دیده است. می توانید پس از بازدید از این عمارت تاریخی، به سبک زندگی اربابان در گذشته پی ببرید.

عمارت ملک در بوشهر

معماری خاص و بی نظیر عمارت ملک

این بنای تاریخی که از دوره قاجاریه برجای مانده، توسط معماران فرانسوی بنا شده است. تمام درب و پنجره این عمارت دیدنی زیر نظر مهندسان فرانسوی طراحی و ساخته شده است. اما صاحب اصلی عمارت دیدنی ملک، تاجری ثروتمند به نام محمد مهدی ملک التجار بوده، که یکی از معروف ترین تاجران بوشهر به شمار می رفته است.

ایشان در طی سفر تجاری که به فرانسه داشته است، از سبک معماری یکی از کاخ های فرانسه خوشش می آید، و شیفته آن می شود. پس از دستور می دهد تا بنایی برای او طراحی کنند که سبک کاخ های فرانسه بنا شود. از این رو عمارت ملک دیدنی و خاص را از خود به یادگار می گذارد. کافیست از طریق اپلیکیشن املاک باشی اقدام به اجاره سوئیت یا خانه در بوشهر نمایید، و خودتان را برای سفری رویایی و تاریخی به این شهر آماده کنید.

مطلب پیشنهادی

کلیساهای ایران

کلیساهای ایران ؛ جذاب ترین مکان های دیدنی

در میان دیدنی ترین و خاص ترین کلیساهای ایران، برخی به ثبت یونسکو رسیده اند و برخی دیگر به عنوان آثار ملی ایران شناخته می شوند. این کلیساها برای مسیحیان و ارامنه ای که در ایران سکونت دارند بسیار حائز اهمیت و ارزشمند است. اما در کنار این مسئله، زیبایی های خاص این کلیساها نیز خالی از لطف نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *