شهر بهار نارنج های زیبا بابل

شهر بهار نارنج های زیبا بابل

شهر بهار نارنج های زیبا بابل

شهرستان بابل یکی از زیباترین شهرهای استان مازندران است که به شهر بهار نارنج ها شهرت دارد. سراسر این شهرستان را درختان نارنج پوشانده است. شهری قدیمی که جاذبه های گردشگری و دیدنی فوق العاده ای دارد. تمام شهرهای استان مازندران زیبا هستند. اما برخی شهرهای آن زیبایی خاص تری داشته و بیشتر مسافر و گردشگر پذیر هستند.

شهر زیبای بهار نارنج هااز سمت شمال به بابلسر، از سمت جنوب به سوادکوه، از سمت غرب به شهرستان آمل و از سمت شرق به شهرستان قائمشهر متصل است. زیبایی شهر بابل را نمی توان توصیف نمود. باید از نزدیک تمام زیبایی های آن را ببینید و لمس کنید.

آب و هوا و پوشش گیاهی شهر بهار نارنج ها بابل

شهرهای مازندران به دلیل نزدیکی به دریا، و بارش های متعدد باران، سرسبز و زیبا هستند. آب و هوای معتدل این شهرستان باعث شده است، در بیشتر ایام سال بابل مملو از گردشگران و مسافرین باشد. با سفر به این شهرستان می توانید از جنگل های زیبای آن دیدن نمایید.

همیشه طبیعت ، روح انسان را به آرامش رسانده است. پس بدانید سفر به شهر بابل می تواند انرژی روحی شما را تا مدت ها تامین نماید.

موزه شهرستان بابل

مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری شهر بابل

این شهرستان همچون دیگر شهرهای شمالی دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد. با سفر به این منطقه می توانید از تمام جاذبه های گردشگری آن دیدن نمایید.

آبشار شی الیم:

یکی از زیباترین مکان های دیدنی شهرستان بابل در استان مازندران، آبشار شی الیم می باشد. سرتاسر اطراف این آبشار را انبوهی از درختان جنگلی پوشانده است.

آبشار شی الیم بابل

آبشار دراز کش:

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری بابل آبشار دراز کش می باشد. این آبشار حدود 7 متر ارتفاع دارد و طبیعت زیبای آن پذیرای گردشگران بیشماری است. می توانید در این منطقه آرامش را به راحتی احساس نمایید.

آبشار دراز کش بابل

سد شیاده:

این سد زیبا و فوق العاده در کنار روستای زیبای شیاده ساخته شده است. می توانید با سفر به این روستا علاوه بر بازدید از زیبایی های طبیعت این منطقه، از سد شیاده نیز دیدن نمایید.

جنگل لفور:

جنگل های این شهرستان همیشه جزو زیباترین و طبیعی ترین مناطق شمال به شمار می روند. با سفر به این جنگل ها می توانید خودتان را آزاد و رها احساس کنید. جنگل لفور یکی از زیباترین جنگلهای شهرستان بابل به شمار می رود.

علاوه بر این جنگل، جنگل های دیدنی شیاده، ویوج، بابلکنار، نارنجلو و… را نیز می توانید در این شهرستان ببیند.

دریاچه کامیکلا:

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهرستان بابل، دریاچه کامیکلا می باشد. این دریاچه در قسمت غربی این شهرستان واقع شده است و اطراف آن تا جایی که چشم یاری میکند، جنگل است و درختان سر به فلک کشیده.

دریاچه کامیکلا بابل

سوغات و غذاهای محلی شهر زیبای بهار نارنج ها بابل

یکی از معروف ترین سوغات های این شهرستان، عرق بهار نارنج است. می توانید با سفر به شهر زیبای بابل انواع نان های تنوری، انواع مرکبات، مرباها، و عرق بهار نارنج را به عنوان سوغات با خود بازگردانید. علاوه بر آن صنایع دستی این منطقه نیز از شهرت بسیاری برخوردار می باشند.

صنایع دستی همچون کماچ، انواع سبد ها و جاروها، پشت زیک و… را می توانید در این منطقه خریداری نمایید. هرگز فراموش نکنید وقتی به بابلسفر کردید از غذاهای محلی آن بچشید. غذاهای محلی این شهرستان، کشمش پلو و ترشی ناز خاتون می باشد. این ترش فقط و فقط مختص بابلی ها می باشد.

اقامتگاه و محل اسکان با امکانات ویژه

شهرستان بابل به دلیل زیبایی و خاص بودن در طول سال مسافرین بسیاری را به سمت خود جذب میکند. می توانید برای اجاره ویلا شمال به املاک باشی مراجعه نمایید. محل اسکان همیشه در سفر از اهمیت بالایی برخوردار بوده است.

اجاره ویلا بابل در کمترین زمان توسط املاک باشی برای مسافرین امکان پذیر است. علاوه بر آن می توانید به اجاره سوئیت در بابل نیز اقدام نمایید تا سفری خاطره انگیز را برای خود و خانواد خود تدارک ببینید.

[faqs style=’filterable-toggle’]

مطلب پیشنهادی

کلیساهای ایران

کلیساهای ایران ؛ جذاب ترین مکان های دیدنی

در میان دیدنی ترین و خاص ترین کلیساهای ایران، برخی به ثبت یونسکو رسیده اند و برخی دیگر به عنوان آثار ملی ایران شناخته می شوند. این کلیساها برای مسیحیان و ارامنه ای که در ایران سکونت دارند بسیار حائز اهمیت و ارزشمند است. اما در کنار این مسئله، زیبایی های خاص این کلیساها نیز خالی از لطف نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.