شهرستان نکا؛ سرزمین سرسبز مازندران

شهرستان نکا ؛ سرزمین سرسبز مازندران

بیشتر شهرهای شمالی به دلیل داشتن آب وهوا خوش، پربازدید هستند و پرطرفدار. اما آیا تاکنون نام شهرستان نکا را شنیده اید، این شهرستان کمتر شناخته شده، در استان مازندران واقع شده است، و از دیدنی ترین و خاص ترین مناطق این استان به شمار می رود. 

در میان رودهایی که به دریای خزر سرازیر می شوند، رودی با نام نکا وجود دارد که از میان شهری با همین نام می گذرد. این شهر فوق العاده زیبا به دلیل داشتن دشت های سرسبز و آب و هوای مرطوب و معتدل، بهترین انتخاب برای یک سفر کوتاه مدت است. 

در این شهر مناطق دیدنی بسیاری وجود دارد که برای انسان هیجان انگیز است. بهترین زمان سفر به شهرستان نکا فصل بهار و تابستان است. زیرا در این ایام می توانید از دیدنی ترین طبیعت این منطقه بازدید نمایید. البته به خاطر داشته باشید که برای تفریح و گردش، اولین نکته اجاره ویلا یا اجاره سوئیت در شهر مورد نظر است.

پس برای این که به شهرستان نکا سفر کنید، ابتدا محل اقامت خود را تعیین نمایید. پس از آن خودتان را برای یک تفریح کوتاه مدت، چند روزه اماده نمایید.

دشت سرسبز شهرستان نکا

جاذبه های دیدنی و گردشگری شهرستان نکا

بدون شک این شهر کمتر شناخته شده، جاذبه های خاصی برای دیدن خواهد داشت. از جمله این مناطق گردشگری در شهرستان دیدنی و خاص نکا باید به دریاچه استخر پشت، آبشار دزده، غار گمیشان، پارک تپه تاریخی نارنج باغ و … اشاره کنیم.

⦁ پارک تپه تاریخی نارنج باغ:

این باغ بی نظیر و دیدنی بر روی تپه ای تاریخی بنا شده است. به همین دلیل از منظره ای دل انگیز و خاص برخوردار می باشد.بیشتر مسافران و گردشگران ترجیح می دهند این منطقه را برای تفریح و استراحت انتخاب کنند.

⦁ آبشار دزده:

این آبشار که از جمله جذاب ترین و دیدنی تری مناطق گردشگری در شهرستان نکا به شمار می رود، در میان مزارع و جنگل هایی با درختان بزرگ و پهن برگ واقع شده است. برای دیدن آبشار دزده لازم است مسیر فرعی را از روستای سه کیله ادامه دهید تا به آن برسید.

طبیعت بی نظیر نکا

⦁ دریاچه استخر پشت:

این دریاچه همچون گودالی بزرگ و دایره ای شکل در میان دره ای در شهرستان نکا واقع شده است. تمامی محیط اطراف ان محلی برای کشت برنج بوده و تا چشم کار می کند سرسبزی است و مزارع کشت برنج. 

⦁ غار گمیشان:

این غار باستانی دارای قدمتی بین 14 تا 15 هزار سال بوده و به همین دلیل به شهرت دست یافته است. از جمله تاریخی ترین و خاص ترین مناطق دیدنی نکا، غار گمیشان است. بازدید از ان می تواند سفری در تاریخ برای انسان باشد. 

[faqs style=”accordion” filter=”shomal”]

مطلب پیشنهادی

غار سنگ شکن

غار سنگ شکن جهرم؛ لانه عجیب و دست ساز

در میان جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر جهرم، باید به غار سنگ شکن اشاره کنیم. این غار دیدنی از زیبایی های خاصی برخوردار است، که می تواند انسان را به وجد آورد. همین جاذبه های تاریخی در جهرم است که منجر شده تا هر ساله بر تعداد گردشگرانی که این شهر را برای سفر انتخاب می کنند، افزوده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.