آمل

شهرستان آمل سرزمین آبشارهای جاری

شهرستان آمل سرزمین آبشارهای جاری

آمل شهری رویایی با آبشار های بی نظیر است. می توانید برای مدت کوتاهی در این شهر به استراحت بپردازید. اگر بخواهیم شهرستان آمل را توصیف نماییم، زبانمان از وصف آن قاصر است. زیبایی های طبیعی این شهر آنقدر زیاد هستند که نمی توانیم در زمانی کوتاه آن را توصیف نماییم.

برای سفر به شهرستان آمل نیاز به چمدانی پر از لباس نیست. این شهرستان نیز همچون دیگر شهرهای شمالی دارای آب و هوای مرطوب و معتدل است. می توانید در فصل تابستان و بهار به این شهرستان سفر کنید. علاوه بر آن زمستان های زیبای شهر آمل، باعث شده است تا گردشگران و مسافران فصل خاصی را برای مسافرت به این شهر در نظر بگیرند.

اکثر مردم این منطقه دامدار و کشاورز هستند. به همین دلیل می توانید علاوه بر تفریح و سفر به این شهرستان، از محصولات متعدد دامی و کشاورزی آن نیز بهره مند شوید. شهرستان آمل از شمال به شهرستان محمود آباد، از جنوب به استان تهران، از شرق به شهرستان بابل و از غرب به شهرستان نور متصل شده است.

جاذبه های گردشگری و تفریحی 

این شهرستان زیبا دارای جاذبه های گردشگری بیشماری است. می توانیم به برخی از زیباترین مکان های دیدنی آن اشاره نماییم.

آبگرم استراباکو:

در جاده هراز، تقریبا 55 کیلومتر از امل دورتر، می توانید به آبگرم معدنی استراباکو برسید. این چشمه  از دل کوه بیرون می آید و مواد مغذی مفیدی برای بدن دارد. می توانید با سفر به این شهرستان، از استخرهای آب گرم آن لذت ببرید. بدن خود را از هر گونه بیماری های عفونی دور نمایید. علاوه بران از طبیعت اطراف این چشمه نیز لذت ببرید.

غارهای دستکند:

یکی از مناطق دیدنی و تاریخی این شهرستان غارهای دستکند هستند. می توانید این غارها را در منطقه کافرکلی نزدیک روستای پنجاب مشاهده نمایید. تمام مکان های دیدنی و تاریخی در شهرهای شمال، پوشیده از سبزه و جلبک هستند. این مسئله جذابیت بیشتری به این مکان ها بخشیده است.

غارهای دستکند

نقش برجسته شکل شاه:

یکی دیگر از مکان های تاریخی شهرستان آمل، نقش برجسته های شکل شاه می باشند. این منطقه در زمان های گذشته محل زندگی انسان ها بوده است. می توانیم قدمت این مکان را به زمان آشوریان نسبت دهیم.

نقش برجسته شکل شاه در آمل

آبشار زیبای آب مراد لاسم:

آبشاری فوق العاده عالی که در نزدیکی روستای لاسم واقع شده است، یکی از زیباترین مناطق دیدنی و گردشگری شهرستان آمل به شمار می رود. با سفر به این شهرستان می توانید از آبشارهای بی نظیری دیدن کنید، یکی از این آبشارها، آبشار آب مراد لاسم است.

آبشار زیبای آب مراد لاسم

پل معلق یا پل فلزی شهرستان آمل:

پل معلق آمل که در دوران پهلوی ساخته شده است، به عنوان یکی از مناطق دیدنی این شهرستان به شمار می رود. بنایی توریستی و باشکوه، که می توانیم به عنوان نمونه ای از پل های بزرگ ایران از ان یاد کنیم. 

پل معلق آمل

پارک جنگلی میرزا کوچک خان:

همه ی شهرستان های شمالی از پارک های جنگلی فراوانی برخوردار هستند. می توانید با سفر به این شهرستان نیز، از پارک های جنگلی چون، پارک جنگلی میرزا کوچک خان، پارک جنگلی هلومسر، پارک جنگلی امامزاده عبدالله و… دیدن نمایید.

پارک جنگلی میرزا کوچک خان

سوغات های محلی شهرستان آمل

با سفر به این شهرستان می توانید از سوغات های فوق العاده ای همچون ترشی، برنج، مرکبات، ماهی، زیتون و.. خریداری نمایید. علاوه بر آن صنایع دستی زیبایی چون سفال، منبت، گلیم و.. را نیز در این شهر مشاهده خواهید کرد. 

اگر قصد خرید سوغات های متنوع را دارید، می توانید به بازار های محلی شهرستان آمل بروید. بدون واسطه از فروشندگان محلی خرید نمایید. صنایع چوبی و نساجی نیز می تواند برای شما جالب باشد.

اقامتگاه های ویژه آمل با امکانات عالی

همیشه برنامه ریزی برای سفر کمی دردسر ساز است. این که کجا اقامت کنیم، چه چیزی بخوریم، کجا بگردیم و… همه می تواند برای شما نگرانی به بار آورد. اما املاک باشی تمام نگرانی ها را از بین برده است. می توانید با مراجعه به وب سایت املاک باشی یا با نصب اپلیکیشن املاک باشی اقدام به اجاره ویلا شمال نمایید.

بهترین و زیباترین ویلاهایی که در شهرهای شمالی وجود دارد را املاک باشی به شما ارائه نموده است. می توانید به راحتی اقدام به اجاره ویلا آمل نمایید. اگر تصمیم دارید با دوستان و یا خانوادگی سفر کنید می توانید به اجاره سوئیت آمل اقدام نمایید. همه در کنار هم، با بهترین امکانات اقامت گزینید.

[faqs style=’filterable-toggle’]

مطلب پیشنهادی

کلیساهای ایران

کلیساهای ایران ؛ جذاب ترین مکان های دیدنی

در میان دیدنی ترین و خاص ترین کلیساهای ایران، برخی به ثبت یونسکو رسیده اند و برخی دیگر به عنوان آثار ملی ایران شناخته می شوند. این کلیساها برای مسیحیان و ارامنه ای که در ایران سکونت دارند بسیار حائز اهمیت و ارزشمند است. اما در کنار این مسئله، زیبایی های خاص این کلیساها نیز خالی از لطف نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.