Connect with us

اجاره روزانه

سفر به شهر چشمه‌ها و عسل های ناب، خوانسار

خوانسار به آب و هوای خنک و مطبوع و عسل های خوشمزه ای معروف است که نمونه اش را نمی توان در جایی دیگر پیدا کرد. این شهرستان از توابع استان اصفهان بوده و با گلپایگان، بوئین و میاندشت، داران همجواری دارد. این شهرستان..

Published

on

خوانسار  به آب و هوای خنک و مطبوع و عسل های خوشمزه ای معروف است که نمونه اش را نمی توان در جایی دیگر پیدا کرد. این شهرستان از توابع استان اصفهان بوده و با گلپایگان، بوئین و میاندشت، داران همجواری دارد. این شهرستان در کنار دیگر ده های مختلف گلسار، کوهسار، چشمه سار قرار می گیرد.

خوانسار

نگاهی به پوشش و زبان مردم خوانسار

مردم در این شهر عمدتا مشاغل متعددی من جمله کشاورزی دارند. لهجه مردم خوانسار تقریبا لهجه ی متمایزی نیست با اینکه گویش آنها خوانساری است. این گویش را یکی از مهم ترین و اصیل ترین گویش ها در فارسی قدیمی می دانند و بومیانی که به این زبان و گویش تکلم می کنند متاسفانه در حال کاهش یافتن هستند.

اکثر مردم پوشش عادی روزمره و رسمی در دیگر شهر های بزرگ را دارند. اقوام مختلفی در این شهر سکونت گزیده اند. از یهودی هایی که در زمان کوروش دوم به اینجا آمده اند گرفته تا عرب های خراسان که محله ای هم به همین نام در این شهر دارند.

املاک باشی خوانسار

دیدنی های شهر خوانسار کدامند؟

اکثر دیدنی های شهر خوانسار را بناهای تاریخی و طبیعی تشکیل می دهد. اگر به این شهر سفر کردید فراموش نکنید که دیدن سرچشمه خوانسار، خانه ابهری، خانه حبیبی، مقبره باباپیر، پل ساسان، منطقه حفاظت شده گلستان کوه را از دست بدهید. با اینکه اظهار می شود در گذشته در این شهر مکان های تاریخی و مهم فراوانی وجود داشته است اما با ورود مغول ها بسیاری از این آثار را تخریب کردند.

اگر می خواهید از طبیعت زیبای این شهر لذت ببرید حتما به گلستان کوه بروید. این منطقه در جنوب این شهر واقع شده است و شامل گون های گزانگبین، موسیر، گل های لاله، لاله آتشی و لاله کوهی است. نهایت زیبایی این منطقه در فصل بهار قابل رویت است. تنها فصلی که ممکن است برای گردشگری مناسب نباشد زمستان است؛ چرا که این شهر کوهستانی بوده و زمستان های سردی دارد. اما مابقی فصول در آن مطلوب هستند. بنابراین اگر قصد سفر به خوانسار را دارید حتما برنامه خود را برای فصول ذکر شده تنظیم کنید. از دیگر جاذبه های طبیعی این شهر می توان به پارک ملی سرچشمه و چشمه مرزن گشت اشاره نمود.

سفر به خوانسار

غذاهای خوشمزه خوانسار

از غذاهای خوانساری نمی توان گذشت؛ این شهر هم به فراخور خود مانند بسیاری دیگر از شهر های زیبای ایران غذاهای متنوعی مانند اشکنه، آبگوشت دوگوله، دلمه سیرابی، آش لعابی و غیره دارد. البته از سوغاتی های خوش طعم آن مانند عسل ( از گیاهان مختلف) و گز (اصفهان) نباید غافل ماند.

رزرو روزانه اقامتگاه در خوانسار

مهم ترین تصمیم یک سفر به اجاره یک اقامتگاه مناسب است. شما می توانید به خوبی سوئیت ها و آپارتمان هایی را در این شهر بیابید که با امکانات و شرایط مطلوب پذیرای شما هستند. برای پیدا کردن بهترین گزینه می توانید از سایت املاک باشی یا اپلیکیشن املاک باشی استفاده کنید. تنها کافیست نام این شهر را جستجو کنید تا لیستی از به روز ترین سوئیت، آپارتمان مبله، ویلا و بسیاری دیگر از موارد برای شما لیست شود.

[faqs style=’filterable-toggle’]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا ، سوئیت و آپارتمان مبله

دسته‌ها

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به املاک باشی می باشد.