رودخانه کسیلیان

رودخانه کسیلیان مکانی مناسب برای آب تنی های تابستانی

در ماه های گرم تابستان بسیاری از مردم به آب و هوایی خنک و تنی به آب زدن احتیاج دارند، که شمال کشور یکی از بهترین مقصد ها برای این منظور است. اما در شمال ایران باید به چه جاهایی رفت؟ یکی از این اماکن دیدنی رودخانه ی کسیلیان است. رودخانه کسیلیان واقع در شهرستان سواد کوه در استان مازندران است. این رودخانه ی زیبا از سمت شرق شهرستان شیرگاه و سپس از مسیر شگفت انگیز جنگلی عبور می کند، که هارمونی رودخانه ای زلال با جنگل و درختان زیبای استان مازندران فضایی مفرح و آرامش بخش را پدید آورده است.

رودخانه کسیلیان مکانی مناسب برای آب تنی های تابستانی

معرفی و ویژگی های رودخانه کسیلیان

در میان جنگل های شگفت انگیز هیرکانی شهر زیبای سوادکوه پدیده های طبیعی و توریستی بسیاری وجود دارد. کسیلیان رود از جمله این پدیده ها است. رودخانه کسیلیان پس از عبور از جنگل به دو شاخه تقسیم میشود و سپس به رودخانه ی تالار می پیوندد. 

کسیلیان رود با طبیعتی چشم نواز و در دل جنگل های بکر هیرکانی است و از بهترین مناطق شمال کشور علی الخصوص استان سرسبز مازندران است که روح و جسم انسان را پالایش می کند.

شهرستان سوادکوه غنی از طبیعتی بکر و چشمگیر است، که علاوه بر آب تنی کردن و لذت بردن از تماشای رودخانه ی کسیلیان می توانید از جنگل ها و دیگر جذابیت های توریستی این شهرستان لذت ببرید. از ویژگی های بارز و قابل توجه در این شهرستان سطح خدماتی مناسب در آن است که برای رفاه مسافران تهیه و تدارک دیده شده است.

رودخانه

موقعیت مکانی و جذابیت های رودخانه کسیلیان

در جوار رودخانه کسیلیان حوضچه های طبیعی متعددی به وجود آمده است که بر زیبایی های این منطقه نیز افزوده است و مسافران علاوه بر خود رودخانه میتوانند در این حوضچه ها در فضای دلنشین طبیعت شنا و آب تنی کنند. 

برای دسترسی به رودخانه کسیلیان می بایست از شیرگاه سوادکوه مسیر کوتاهی را در جنگل بپیمایید و پس از پیاده روی در جنگل های زیبای البرز به این رودخانه ی شگفت انگیز و زیبا می رسید.

از دیگر زیبایی های این خطه وجود پدیده های طبیعی زیبا در جوار این رودخانه است که شما پس از لذت بردن از زیبایی های رودخانه کسیلیان می توانید به دیدن آن ها نیز بروید، از جمله این پدیده های جذاب می توان به دریاچه ی لفور، آبشار آهکی اسکلیم، سد سنبل رود و غیره اشاره کرد.

اگر قصد اقامت در اینجا را داشتید، می توانید سری به سایت یا اپ املاک باشی بزنید و خانه، سوئیت یا آپارتمان را در کمترین زمان رزرو کنید.

[faqs style=”accordion” filter=”shomal”]

مطلب پیشنهادی

غار سنگ شکن

غار سنگ شکن جهرم؛ لانه عجیب و دست ساز

در میان جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر جهرم، باید به غار سنگ شکن اشاره کنیم. این غار دیدنی از زیبایی های خاصی برخوردار است، که می تواند انسان را به وجد آورد. همین جاذبه های تاریخی در جهرم است که منجر شده تا هر ساله بر تعداد گردشگرانی که این شهر را برای سفر انتخاب می کنند، افزوده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.