رستم آباد

رستم آباد شهر گنج های پنهان

رستم آباد شهر گنج های پنهان

شهرستان رستم آباد که شهر گنج های پنهان می باشد که در رودبار شهری زیبا از توابع استان گیلان واقع شده است . با وجود این که خود به تنهایی جاذبه های بی نظیری دارد، ، نیز در این شهر واقع شده است. 

این شهرستان زیباترین مناطق گردشگری و طبیعی را در خود جای داده است. به دلیل پیشینه ی تاریخی بسیار زیاد، تاکنون آثار باستانی زیادی در این منطقه کشف شده است. با سفر به شهرستان رستم آباد می توانید از جنگل های زیبای ان دیدن نمایید. جنگل هایی پوشیده از درختان سرو، کاج، درختان سوزنی برگ و … .

منطقه ای با آب و هوای مدیترانه ای و جلگه ای، رطوبت در این منطقه نسب به دیگر شهرهای های شمالی کمتر است. مردم خونگرم این شهرستان به زبان گیلکی صحبت می کنند. شهرستان رستم آباد دارای منطقه ای نیمه کوهستانی می باشد. 

این شهرستان تنها 15 کیلومتر با رودبار فاصله دارد و از شمال به انزلی متصل می شود. بخش جنوبی این شهرستان را قزوین، بخش غربی آنرا فومن و سمت شرق آن را جنگلهای بی نظیر سلان سر، در بر گرفته اند.

مکان های دیدنی و زیبای شهرستان رستم آباد

منطقه رستم آباد نیز همچون دیگر مناطق شهرهای شمالی جاذبه های طبیعی و تاریخی زیادی دارد. با سفر به این شهرستان نیز می تواند از تمام زیبایی های آن بهره مند شوید. برخی از این مناطق گردشگری را به شما معرفی خواهیم نمود.

سی دشت یا دشت توت فرنگی:

این منطقه ی فوق العاده که به دشت توت فرنگی ها شهرت دارد معروف ترین منطقه ی دیدنی شهرستان رستم آباد است. در منطقه ی ییلاقی کوه درفک قرار گرفته است و با این شهرستان 30 کیلومتر فاصله دارد.

سی دشت یا دشت توت فرنگی

جنگل نقله بر:

جنگلی دیدنی با فضایی پوشیده از گیاهان سرسبز کوهپایه ای. به راحتی می توانید در این جنگل آرامش را احساس کنید. یک جنگل زیبا که گونه های متنوع جانوری و گیاهی در آن زندگی می کنند. جنگلی که در تمام فصول ساز زیبایی های ویژه ای دارد.

جنگل نقله بر

دریاچه حلیمه جان ار:

منطقه ای دیدنی و سرسبز که در شهرستان رستم آباد واقع شده است. این دریاچه در نزدیکی روستای حلیمه جان ار قرار گرفته است. به راحتی می توانید در این منطقه تضاد دو رنگ آبی و سبز را شاهد باشید. بهترین زمانی که می توانید زیبایی این دریاچه را شاهد باشید، فصل تابستان است.

دریاچه حلیمه جان ار

تپه ی گنج پر:

تاریخی ترین تپه ی شهرستان رستم آباد تپه ی گنج پر است. این تپه در کلورز واقع شده و در سال 1386 به ثبت ملی ایران رسید. آثار باستانی متعددی در این منطقه کشف شده است از جمله انواع ساتور و تبر های دستی، و تراشه ابزارها. 

تپه ی گنج پر

صنایع دستی و سوغات های رستم آباد

این شهرستان صنایع دستی و سوغات به خصوصی ندارد. اما از آنجایی که نزدیک به شهر رودبار است مسلما زیتون های معروف این شهرستان را نیز می توانید در رستم آباد تهیه و خریداری نمایید. از طرف دیگر بامبو بافی، جاجیم بافی، گلیم بافی و دیگر صنایع دستی این منطقه همه توسط مردم محلی مناطق دیگر گیلان تهیه و تولید می شوند.

گلیم بافی رستم اباد

بازارهای سنتی و هفتگی شهرستان گنج ها

این شهرستان در روزهای چهارشنبه رنگ و بوی دیگری به خود می گیرد. چهارشنبه بازارهای رستم آباد از شهرت بسیاری برخوردار هستند. بهترین محصولات خوراکی و صنایع دستی را می توانید در این بازار ها تهیه و خریداری نمایید.

هرگز در سفر بدون سوغاتی برنگردید. هر سوغاتی که در سفر تهیه می نمایید، به شما خاطرنشان می کند چه سفر خاطره انگیزی را سپری نمودید. باعث می شود مجددا به فکر مسافرت به این منطقه بیفتید.

اقامتگاه های زیبا با امکانات ویژه

شهرستان رستم آباد منطقه ای زیبا و خاص است. از این رو برای اقامت در این محل باید اقدام به اجاره ویلا شمال، در خاص ترین مناطق نمایید. املاک باشی با ارائه ی لیستی از بهترین ویلاهای اجاره ای در این شهرستان به شما حق انتخاب بهترین ها را داده است.

کافیست تصمیم به سفر بگیرید. سپس به املاک باشی مراجعه نموده و اقدام به اجاره ویلا رستم آباد و یا اجاره سوئیت در رستم آباد نمایید. سفری خاطره انگیز را در محل های اقامتی این شهرستان تجربه کنید.

[faqs style=’filterable-toggle’]

مطلب پیشنهادی

کلیساهای ایران

کلیساهای ایران ؛ جذاب ترین مکان های دیدنی

در میان دیدنی ترین و خاص ترین کلیساهای ایران، برخی به ثبت یونسکو رسیده اند و برخی دیگر به عنوان آثار ملی ایران شناخته می شوند. این کلیساها برای مسیحیان و ارامنه ای که در ایران سکونت دارند بسیار حائز اهمیت و ارزشمند است. اما در کنار این مسئله، زیبایی های خاص این کلیساها نیز خالی از لطف نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.