رزرو اقامتگاه در جواهرده

دلایلی که شما را برای رزرو اقامتگاه در جواهرده رامسر ترغیب می کند

دلایلی که شما را برای رزرو اقامتگاه در جواهرده رامسر ترغیب می کند

کافیست تنها 27 کیلومتر از رامسر به سمت جنوب غربی حرکت کنید تا از میان جاده های رویایی پر پیچ و خم، به یکی از قشنگ ترین مناطق ییلاقی ایران برسید.این سرزمین رویایی، روستای جواهرده رامسر است که مانند نگینی در میان جنگل های “سخت سر” خودنمایی می کند. با رزرو اقامتگاه در جواهرده می توانید رویایتان را واقعی کنید.

چطور به روستای جواهرده رامسر برویم؟

روستای جواهر ده یکی از زیباترین مناطق رامسر یا همان “عروس شهرهای شمالی ایران” می باشد.این روستا با طبیعت دل انگیز و هوای خنک به تمام خواسته های شما برای اقامت در یک مکان سرسبز و به دور از هیاهو پاسخ می دهد.

برای اینکه به این روستا برسیم باید از رامسر و بازارش بگذریم، سه راهی فلسطین را به سمت جنوب رامسر طی کنیم تا در مسیر جاده جواهر ده قرار بگیریم.

جاده های رویایی و دلفریب جواهرده در ارتفاع 2000 متری از سطح دریا قرار دارد.این جاده به دستور رضاشاه برای سهولت دسترسی به روستای جواهرده ساخته شد و حالا با گذشت چندین سال هنوز هم بهشت زیبایی است که تصویر جنگل مه آلودش از خاطر مسافران و گردشگران محو نمی شود.رزرواقامتگاه در جواهرده بهترین فرصت برای گشت و گزار در این روستای افسونگر است.

رزرو اقامتگاه در جواهرده

چرا جواهر ده؟

در مورد نام این روستا روایت های مختلفی بیان می شود. خیلی ها می گویند که اولین حاکم این منطقه زنی بوده است که بعدها نامش را برای این دهکده به یادگار گذاشته است.روایتی دیگر می گوید نام این منطقه «جرده» به معنی ده بالا، بوده که با گذشت زمان به جواهرده تغییر پیدا کرده است.

قصه ای دیگر می گوید که از زمانهای قدیم بقدری در خاک های این منطقه گنج و جواهر پیدا شده است که نام جواهر ده را بر آن گذاشته اند.

رزرو اقامتگاه در جواهرده بهترین فرصت برای طبیعت گردی

آب معدن

در جاده جواهرده به جنگلهای سرسبز و پر دار و درخت “سخت سر” می رسید که می توانید خود را به کباب، آش و قلیان و یا یک استکان چای در دکه های کنار جاده دعوت کنید.با رزرو اقامتگاه در جواهرده سفرتان را به یادماندنی کنید.

رزرو اقامتگاه در جواهرده

از جاده سرسبز رامسر به جواهرده و جنگلهای انبوه صفارود با چشمه آب معدنی و رودخانه اش که بگذریم، در 9 کیلومتری پارک جنگلی، چشمه ای وجود دارد که مردم از آب گوارایش می نوشند و به همین خاطر به “آب معدن” معروف است.

خوش گذرانی با رزرو اقامتگاه در جواهرده

در مسیر رسیدن به جواهرده آبشارهای فصلی و دائمی زیادی وجود دارد مانند آبشار صفارود که در 15 کیلومتری جاده است و خوردنیها و صنایع دستی گوناگون و جذابی دارد.
دریاچه قو هم یکی از جاذبه های گردشگری جواهرده است که با قایق های پدالی،آلاچیق های کنار دریاچه و نسیم خنک، لذت خوردن غذاهای شمالی، خوشی شما را در سفر چندین برابر می کند.

برای رسیدن به دریاچه قو از مسیر اصلی جوهرده- رامسر، 5/2 کیلومتر مسیر پر پیچ و خم خاکی در پیش دارید.پس از گذشتن از این مسیر پر پیچ و خم راه چندانی تا روستا باقی نمی ماند.

رزرو اقامتگاه در جواهرده

اگر تمایل دارید در روستای جواهرده اقامت داشته باشید و از زیبایی های آن بیشترین استفاده را ببرید،

 سایت املاک باشی تمهیدات لازم رابرای رزرو اقامتگاه درجواهرده مهیا کرده است و با اجاره خانه های محلی(اقامتگاههای بومگردی)، اجاره ویلا و سوئیت مبله سفر دلپذیری را به شما هدیه می دهد. رزرواقامتگاه درجواهرده از طریق سایت املاک باشی بصورت آنلاین انجام می شود.

[faqs style=’filterable-toggle’]

مطلب پیشنهادی

کلیساهای ایران

کلیساهای ایران ؛ جذاب ترین مکان های دیدنی

در میان دیدنی ترین و خاص ترین کلیساهای ایران، برخی به ثبت یونسکو رسیده اند و برخی دیگر به عنوان آثار ملی ایران شناخته می شوند. این کلیساها برای مسیحیان و ارامنه ای که در ایران سکونت دارند بسیار حائز اهمیت و ارزشمند است. اما در کنار این مسئله، زیبایی های خاص این کلیساها نیز خالی از لطف نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.