دریاچه مارمیشو

دریاچه مارمیشو ارومیه؛ زیباترین و خاص ترین جاذبه طبیعی

ارومیه یکی از شهرهای دیدنی و زیبا در ایران است، که از جاذبه های طبیعی بسیاری برخوردار است. این شهر دیدنی از جمله بکرترین طبیعت های ایران را داشته و بیشتر مسافرانی که ارومیه را برای سفر انتخاب می کنند، در طی رسیدن به آرامش هستند. دریاچه مارمیشو از جمله زیباترین جاذبه های این منطقه به شمار می رود که در اثر ریزش کوه به وجود آمده است.

ریزش کوه پس از زلزله، منجر شده است تا سدی طبیعی در این منطقه به وجود آید و دریاچه ای طبیعی و زیبا را ایجاد کند. مردم مارمیشو که مسیحیان ایرانی هستند، از جمله ساکنان قدیمی ارومیه به شمار می روند و مردمی خونگرم و مهمان نواز هستند. می توانید برای بازدید از دریاچه مارمیشو خودتان را آماده کنید، و از جاذبه های گردشگری این منطقه دیدن نمایید.

دریاچه مارمیشو اردبیل

جاذبه های زیبای دریاچه مارمیشو

این دریاچه رویایی که در دره ای نزدیک به مرز ایران و ترکیه واقع شده است، از هر سو توسط کوه ها و قله های مرتفعی احاطه شده است. بیشتر مسافرانی که این منطقه را برای گردش و تفریح انتخاب می کنند، افرادی هستند که به دنبال آرامش می روند. می دانیم که آرامش در تمام مناطق طبیعی و جنگی به وفور وجود دارد و با تمام وجود احساس می شود.

در نزدیکی دریاچه مارمیشو می توانید با پوشش های گیاهی فوق العاده ای همچون خارشتر، زنبق، شیرین بیان، لاله کوهی، گزنه، آویشن، کاسنی و موارد دیگر روبرو شوید. علاوه بر آن در این منطقه گونه های جانوری بسیاری نیز وجود دارد، که می توانید ساعت ها به دیدن آنها بپردازید. کافیست به وب سایت املاک باشی مراجعه نمایید، و اقدام به اجاره سوئیت یا خانه در نزدیکی این روستا نمایید.

در صورتی که خوش شانس باشید و فصل مناسبی را برای سفر به منطقه دریاچه مارمیشو انتخاب کرده باشید، می توانید از دیدنی های دیگری نیز در این منطقه بازدید نمایید.

 

مطلب پیشنهادی

کلیساهای ایران

کلیساهای ایران ؛ جذاب ترین مکان های دیدنی

در میان دیدنی ترین و خاص ترین کلیساهای ایران، برخی به ثبت یونسکو رسیده اند و برخی دیگر به عنوان آثار ملی ایران شناخته می شوند. این کلیساها برای مسیحیان و ارامنه ای که در ایران سکونت دارند بسیار حائز اهمیت و ارزشمند است. اما در کنار این مسئله، زیبایی های خاص این کلیساها نیز خالی از لطف نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.