Connect with us

اجاره روزانه

جاذبه های گردشگری نیشابور

رایا

منتشر شده

در

جاذبه های گردشگری نیشابور

جاذبه های گردشگری نیشابور : نیشابور یکی از شهرهای بزرگ خراسان رضوی و دومین شهر بزرگ این استان بعد از مشهد است.این شهر یکی از نمادهای فرهنگ، تمدن و تاریخ اسلامی است که سالانه گردشگران زیادی را مجذوب دیدنی های تاریخی منحصر بفرد خود می کند.

این شهر با سنگهای قیمتی ، بوته های ریواس و گل های خوراکی آوازه زیادی پیدا کرده است. با ما همراه شوید تا گوشه ای از جاذبه های گردشگری نیشابور را بشناسیم

آرامگاه خیام

خیام ستاره شناس و ریاضی دان بزرگ ایرانی با عنوان «حکیم عمر خیام نیشابوری» در جنوب شرقی نیشابور آرام گرفته است.مجموعه تاریخی آرامگاه خیام از جاذبه های گردشگری نیشابور شامل باغ،موزه،کتابخانه و مهمانخانه می باشد که باغ آن در زمره باغ های دیدنی ایران معاصر به شمار می آید.

جاذبه های گردشگری نیشابور

مقبره کمال الملک

آرامگاه کمال الملک در مجاورت آرامگاه شاعر مشهور پارسی «شیخ عطار نیشابوری» واقع شده است. «محمد غفاری» منتسب به کمال الملک بزرگترین نقاش هنرمند کشور بوده است.کمال الملک یکی از شخصیت های مشهور و پر نفوذ در تاریخ معاصر ایران در دوران قاجار محسوب می شود.

جاذبه های گردشگری نیشابور

آرامگاه کمال الملک و آرامگاه خیام را «استاد هوشنگ سیحون» طراحی کرده است که هماهنگی آن با آرامگاه عطار نیشابوری از جاذبه های گردشگری نیشابور است که اهمیت فرهنگ و هنر ایرانی را برجسته تر می کند.

آرامگاه عطار نیشابوری

«شیخ فرید الدین عطار» ملقب به عطار نیشابوری، ادیب،شاعر و عارفی که آرامگاهش در قرن هفتم هجری برپا شده است.این آرامگاه در یک محله باستانی در نیشابور به نام شادیاخ قرار دارد که در خیابان عرفان امروزی واقع شده است.این آرامگاه از برجسته ترین جاذبه های گردشگری نیشابور است.

جاذبه های گردشگری نیشابور

سالانه گردشگران بسیاری که علاقمند به فرهنگ، ادب و معماری ایرانی هستند به این آرامگاه با کاشی های زیبای الوان سر می زنند.

روستای خروعلیا

روستای خروعلیا روستایی با معماری منحصربفرد ایرانی است که در دل دره ای سرسبز و مملو از درختان از گونه های مختلف واقع شده است.در ارتفاعات این روستا آبشاری جریان دارد که جذابیت های آن را دو چندان کرده است.

جاذبه های گردشگری نیشابور

رباط شاه عباسی

کاروانسرای نیشابور یا به عبارتی رباط شاه عباسی یکی از بناهای تاریخی و منحصر بفرد نیشابور و از جاذبه های گردشگری نیشابور است. این بنا در دوران حکومت «شاه عباس صفوی» شکل گرفته است.

جاذبه های گردشگری نیشابور

این کاروانسرا در برهه ای از زمان محل نگهداری ایتام و مستمندان بوده است و در زمان پهلوی نیز در دورانی به عنوان پادگان نظامی ژاندارمری کاربری داشته است.

معدن فیروزه نگینی در جاذبه های گردشگری نیشابور

در فاصله 53 کیلومتری شمال غربی نیشابور معدن فیروزه نیشابور از جمله معادن شاخص آن قرار گرفته است.

جاذبه های گردشگری نیشابور

جالب است بدانید که ذخیره فیروزه این معدن در حدود 8 هزار تن است که سالانه چهل تن از آن مجوز استخراج دارد.این معدن فیروزه ای از جاذبه های گردشگری نیشابور به شمار می رود.

روستای بوژان

این روستای زیبا در ارتفاعات جنوبی دامنه رشته کوههای بینالود قرار دارد و از جاذبه های گردشگری نیشابوراست. این روستای زیبا با معماری سنتی بسیار زیبا و با مدل پلکانی در شیب ملایمی از ارتفاعات ساخته شده است.

جاذبه های گردشگری نیشابور

بافت مسکونی روستای کوهپایه ای بوژان کوچه پس کوچه های نامنظمی دارد.روستای بوژان در فصل های مختلف سال جلوه های طبیعی شگفت انگیزی به نمایش می گذارد.

اقامتگاه بومگردی در بوژان

اقامتگاه در بوژان نیشابور منطقه نمونه گردشگری استان با چشم انداز فوق العاده داخل باغات و منطقه ییلاقی زیبا, آب و هوای خنک و پاک , اتاقهای دارای سریویس حمام و دستشویی و شوفاژ کشی, بصورت سنتی و تمیز مرتب محیط آرامش بخش در کنار دره پرستوها

آبشار بار

در میان رشته کوه های بینالود در شهری به نام بینالود آبشاری خروشان جریان دارد که به این منطقه زیبا شور و زندگی بخشیده است.سر تا سر این آبشار با کوه ها ودرختان گردو احاطه شده است که در میان طبیعت بکر بینالود ، چشم اندازهایی ناب و دل انگیز پدید آورده است.

جاذبه های گردشگری نیشابور

باغرود

باغرود یک منطقه سرسبز و پر از درختان گردو، گیلاس و سیب در دره ای زیبا در دامنه رشته کوه های بینالوداست که رودخانه ای خروشان در میان آن جاری است.منطقه باغرود سدی خاکی با همین نام دارد و دریاچه پشت آن به یک مکان تفریحی گردشگری تبدیل شده است.

جاذبه های گردشگری نیشابور

باغ عمارت امین السلامی

باغ و عمارت زیبای امین السلامی از جاذبه های گردشگری نیشابور، در زمان پهلوی بنا نهاده شده است. این عمارت باشکوه در گذشته تحت تملک مرحوم «ابوالحسن امین السلامی» بوده است.

جاذبه های گردشگری نیشابور

باغی که در کنار این عمارت قرار گرفته است مملو از درختان کاج ،شمشاد،چنار،توت و گردو است و نمونه بی نظیری از هنر باغ سازی اصیل ایرانی است.

بازار سرپوش نیشابور

بازار سرپوش، یک بازار قدیمی و سنتی مربوط به دوران صفویه است.این بازار از قدیمی ترین وبااهمیت ترین بازارهای سنتی خراسان به شمار می رود. این اثر منحصر بفرد در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است و از جاذبه های گردشگری نیشابور می باشد.

جاذبه های گردشگری نیشابور

این بازار سنتی به علت سرپوشیده و مسقف بودن در میان مردم نیشابور به «بازار سرپوش» معروف شده است.

دهکده چوبی

دهکده چوبی نام روستایی چوبی است که فردی به نام «مهندس حمید مجتهدی» آن را ساخته است و در حال حاضر از مکان های دیدنی و تفریحگاههای نیشابور به شمار می رود.

جاذبه های گردشگری نیشابور

در این روستا مسجدی چوبی وجود دارد که در ایران و حتی در جهان منحصر بفرد است.
بر اساس آنچه گفته شده ، این مسجد در مقابل هشت ریشتر زلزله هم مقاومت دارد و تا صدها سال آسیبی نمی بیند.
مناره های این مسجد با طراحی خاصی به سقف متصل شده اند در حالی که در داخل مسجد ستونی وجود ندارد.این روستا از منحصربفردترین جاذبه های گردشگری نیشابور است.

جاذبه های گردشگری نیشابور

 

برای تزئینات داخلی این بنا از چوب درختانی مانند سپیدار، گیلاس،زبان گنجشک، گردو،توت و گلابی استفاده شده است.در طراحی این بنا از نورپردازی ویژه ای استفاده شده است که هارمونی زیبایی از رنگ های شاد را در شب به نمایش می گذارد.

باغ قدمگاه

در دامنه های جنوبی کوه بینالود و در مجاورت دشت نیشابور باغ قدمگاه در فاصله 24 کیلومتری شرق نیشابور قرار گرفته است. این بنا با پیشینه تاریخی، معروف به قدمگاه حضرت ابوالحسن الرضا(ع)می باشد که در دل یک باغ پر از درخت، جلوه ی زیبایی دارد.

جاذبه های گردشگری نیشابور

علت اصلی این نام گذاری وجود سنگ بزرگی در این باغ است که طرحی از دو ردپا روی آن دیده می شود و خیلی از مردم اعتقاد دارند که این دو ردپا مربوط به امام رضا(ع) است. بر اساس همین اعتقاد دیرینه، هر سال زائران برای تماشای قدوم امام رضا(ع) به قدمگاه می آیند.


نحوه رزرو سوئیت و اقامتگاه در نیشابور بصورت آنلاین

با مراجعه به وب سایت املاک باشی یا با نصب اپلیکیشن املاک باشی جهت اقامتگاه در، انواع ویلا ، سوئیت ، اقامتگاه بومگردی در نیشابور و هتل های متعددی که جهت اجاره روزانه در سایت املاک باشی ثبت شده اند را ببینید و آنها را مقایسه کنید.
بعد با توجه خواسته های شما از این اقامتگاه ها و با توجه به بودجه‌ ای که برایرزرو اقامتگاه در‌نظر گرفته‌اید، محل اقامت دلخواه تان را انتخاب کنید. مراحل رزرو را انجام دهید بعد از رزرو ، اطلاعات تماس میزبان در اختیار شما قرار می‌گیرد.

راهنمای رزرو اقامتگاه در املاک باشی؟

1- از طریق کادر جستجو مقصد سفر خود را سرچ کنید

2- از فیلتر بالای سایت میتوانید تعداد نفرات و تاریخ سفر را فیلتر کنید و از بخش فیلترهای بیشتر ، محدوده قیمت ، استخر ، تعداد اتاق خواب و سایر موارد مد نظر را انتخاب کنید سپس بر روی دکمه اعمال فیلتر کلیک نمایید تا اقامتگاه های مناسب شما نمایش داده شود

3- موارد یافت شده را چک کنید و اقامتگاه مورد پسندتان را با کلیک بر روی آگهی باز کنید

4- اطلاعات اقامتگاه را مطالعه کنید و در صورت تمایل درخواست رزرو را ثبت کنید و منتظر پیامک یا تماس از طریق سایت باشید

ساعت تحویل و تخلیه؟

قانونا تحویل ساعت 2 ظهر و تخلیه 12 ظهر میباشد

آیا ساعت تحویل/تخلیه میتواند تغییر کند؟
درخواست رزرو را برای واحدی که مورد پسند شماست ثبت کنید (ثبت درخواست رزرو رایگان میباشد ) سپس میتوانید از طریق چت با میزبان با ایشان در این باره گفتگو کنید . پشتیبانها نیز درخواستها و سوالات شما را پیگیری خواهند کرد .

آیا میتوانم واحد را صبح تحویل بگیرم؟
معمولا به این دلیل که مهمان قبلی شما تا ساعت قانونی یعنی 12 ظهر داخل واحد میباشد و میزبان ساعتی را برای نظافت واحد در نظر میگیرد این امکان وجود ندارد مگر اینکه مهمان قبلی شما زودتر واحد را تخلیه کند یا اینکه شب قبل واحد خالی بماند . با این حال میتوانید درخواست رزرو را برای واحدی که مورد پسند شماست ثبت کنید (ثبت درخواست رزرو رایگان میباشد ) سپس میتوانید از طریق چت با میزبان با ایشان در این باره گفتگو کنید . پشتیبانها نیز درخواستها و سوالات شما را پیگیری خواهند کرد .

آیا میتوانم واحد را دیرتر تخلیه کنم؟
معمولا به این دلیل که مهمان بعدی شما ، ساعت قانونی یعنی 2 ظهر واحد را تحویل میگیرد و میزبان ساعتی را برای نظافت واحد در نظر میگیرد این امکان وجود ندارد مگر اینکه مهمان بعدی شما دیرتر واحد را تحویل بگیرد یا اینکه روز بعد واحد خالی باشد . با این حال میتوانید درخواست رزرو را برای واحدی که مورد پسند شماست ثبت کنید (ثبت درخواست رزرو رایگان میباشد ) سپس میتوانید از طریق چت با میزبان با ایشان در این باره گفتگو کنید . پشتیبانها نیز درخواستها و سوالات شما را پیگیری خواهند کرد .

شماره تماس میزبان؟

شماره میزبان بعد از رزرو قطعی و پرداخت برای شما پیامک میشود .

چطور سوالاتم را از میزبان بپرسم؟
درخواست رزرو را برای واحدی که مورد پسند شماست ثبت کنید (ثبت درخواست رزرو رایگان میباشد ) سپس میتوانید از طریق چت با میزبان با ایشان گفتگو کنید . پشتیبانها نیز درخواستها و سوالات شما را پیگیری خواهند کرد و با شما تماس خواهند گرفت.

مدارک مورد نیاز؟

مدارک دریافتی مورد نیاز هر میزبان در قسمت قوانین و مقررات هر آگهی ذکر شده است .

آیا ارائه مدارک محرمیت الزامیست؟
طبق قوانین سایت ارائه مدرک محرمیت الزامی است و اجرای این قانون وظیفه میزبان میباشد .

نحوه ی پرداخت؟

بعد از قبول درخواست رزرو توسط میزبان از طریق های زیر می توانید پرداخت را انجام دهید
1- لینک پرداخت برای شما پیامک میشود با کلیک روی لینک به درگاه بانک متصل میشود
2- با ورود به حساب کابری ( حساب من) > رزرو های من > رزرو های در انتظار پرداخت > روی گزینه پرداخت کلیک کنید
3- درصورتیکه رمز دوم ندارید در ساعات کاری ( 9 صبح تا 11/30 شب ) مبلغ را به حساب 5022291011509526 بانک پاسارگاد بنام محمدعلی سهرابی نیا واریز نمائید و فیش واریزی را به شماره 09360263804 واتساپ کنید

قوانین کنسلی؟

کنسل نمودن رزرو توسط میزبان کسر ۱۰٪ از مبلغ کل رزرو ( سهم املاک باشی ) از حساب میزبان و بازگشت کل مبلغ به مهمان
کنسل نمودن رزرو توسط میهمان تا ۷۲ ساعت مانده به شروع اقامت: کسر ۱۰٪ از مبلغ کل رزرو ( سهم املاک باشی ) و بازگشت باقی‌مانده مبلغ.
کنسل نمودن رزرو توسط میهمان کمتر از ۷۲ ساعت مانده به شروع اقامت: کسر مبلغ اولین شب رزرو و بازگشت باقی‌مانده مبلغ.
کنسل نمودن رزرو توسط میهمان در روز شروع اقامت: کسر مبلغ ۲ شب اول رزرو و بازگشت باقی‌مانده مبلغ
در ایام پیک تعطیلات ، بازه‌ی ۷۲ ساعت، ۱ هفته محاسبه می‌شود و امکان کنسلی وجود ندارد
در صورت مراجعه نکردن میهمان در زمان رزرو، محل اقامت برای میهمان خالی نگه داشته شده و هيچ‌ گونه وجهی مسترد نخواهد شد.
در صورت مطابقت نداشتن محل اقامت با توضیحات ارائه شده توسط میزبان در آگهی از قبیل متراژ و تعداد خواب و … کل مبلغ به میهمان مسترد ( میهمان گرامی درصورت مغایرت واحد را تحویل نگیرید در صورت تحویل واحد هزینه مسترد نخواهد شد )
مهمان تنها 3 ساعت بعد از تاریخ شروع رزرو خود مهلت دارد تا یکی از موارد بالا را برای استرداد پول خود از طریق سایت “املاک باشی” یا از طریق راه های ارتباطی به سایت اعلام کند. ( شرایط ذکر شده برای استرداد پول مهمان غیرقابل تغییر و جایگزینی هستند.)
در صورت لغو رزرو توسط میزبان ، مهمان می تواند انتخاب کند یا تمامی پول به او بازگردانده شود و یا با انتخاب اقامتگاه جدید مبلغ به کیف پول مهمان عودت داده میشود و میتواند از مبلغ برای رزرو واحد جدید استفاده نماید، سایت پیش پرداخت را برای رزرو جدید در نظر گرفته و همچنین میزبان باید بداند که این لغو رزرو در بازخورد صفحه اش به صورت خودکار ثبت خواهد شد .

تماس با پشتیبان


شماره های تماس :
02632565304
02632565357
02632565296

09360263804

شماره واتساپ و تلگرام املاک باشی

09360263804

شبکه های اجتماعی املاک باشی

اینستاگرام املاک باشی
کانال تلگرام املاک باشی
توییتر املاک باشی

نکات ضروری در سفرهای تابستانی چه هستند؟

رعایت بهداشت در گرما برای جلوگیری از مشکلات گوارشی و گرمازدگی چرا که رشد باکتری در گرما بیشتر میشود. پوشیدن لباس های روشن ، تا جایی که میتوانید هر روز دوش بگیرید. غذاهای سبک و کم چرب بخورید. به طور مداوم آب بنوشید که بدنتان دچار کم آبی نشود. چسب زخم، پماد یا اسپری ضد نیش حشرات، قرص ضد اسهال و ضد تهوع، صابون، ژل شستشوی دست و اسپری ضد تعریق را فراموش نکنید. 

خنک ترین شهرهای شمالی برای سفر تابستانی کدام است؟

ماسوله ، ماسال ، داماش ، تالش ، سوادکوه ، شیرگاه ، آلاشت ، کلاردشت ، مازیچال ، ترکمن صحرا ، روستای فیلبند و جهان نمای گرگان از بهترین و خنک ترین مکان هایی است که میتوانید برای سفر تابستانی خود انتخاب کنید.

بهترین شهر های ایران برای سفر تابستانی کدام است؟

فیروزکوه ، آلاشت مازندران ، ماسوله ، کندوان ، شهرکرد ، روستای جهان نمای گرگان ، بجنورد، اردبیل ، ارومیه ، سرعین ، روستای فیلبند مازندران ، دماوند ؛ ماسال , ترکمن صحرا از جمله مکان های بسیار خنک و مناسب برای سفرهای تابستانی است.

در کدام شهر ها ویلا ، سوئیت یا آپارتمان مبله اجاره می دهند؟

املاک باشی در اکثر شهر های توریستی ، اداری و تجاری ایران ویلا ، سوئیت و آپارتمان مبله جهت اجاره روزانه ، هفتگی و ماهانه دارد. اجاره روزانه خانه ، سوئیت ، و آپارتمان مبله در شهرهای همانند تهران ، کرج ، اصفهان ، یزد ، مشهد ، شیراز ، کیش ، قشم ، بوشهر ، بندرعباس ، چابهار ، آبادان و….. همچنین اجاره ویلا در شهرهای شمالی مانند رامسر ، چالوس ، نوشهر ، متل قو ، تنکابن ، بابلسر ، ایزد شهر ، ماسال ، رشت ، ماسوله و …. همچنین شهرهای اطراف تهران جهت اجاره ویلا از قبیل کردان ، فشم ، شهریار ، کرج، دماوند و … کافیست به سایت املاک باشی یا اپلیکیشن املاک باشی مراجعه کنید.

رنج قیمت اجاره سوئیت در تهران چقدر است؟

در سایت املاک باشی قیمت اجاره سوئیت در تهران با توجه به متراژ، موقعیت مکانی و تعداد نفرات شما متغیر است و بین 90 هزار تومان تا 600 هزار تومان متغیر است. کافیست به سایت یا اپلیکیشن املاک باشی مراجعه کنید و از فیلتر شهر مورد نظر خود را سرچ کنید و اقدام به رزرو ویلا نمائید

برای اجاره روزانه خانه چه مدارکی مورد نیاز است؟

با اجاره ویلا و سوئیت ، ویلایی با تمامی امکانات در اختیار شما قرار میگیرد ازین رو باید کارت شناسایی معتبر خود را به میزبان خود تحویل دهید. ارائه مدارک محرمیت نیز طبق قوانین سایت الزامی است ولی اجرایی ان بعهده مالک می باشد.
لازم به ذکر است ارائه مدارک برای رزرو هم میتواند طبق توافق با میزبان صورت پذیرد.

اجاره روزانه خانه در تهران به صرفه تر است یا رزرو هتل؟

زمانی که شما اجاره روزانه خانه در تهران میکنید کارهایی نظیر پخت و پز را نیز میتوانید انجام دهید و هزینه های غذا و رستوران هتل از مخارج شما کم میشود. همچنین مانند هتل تعرفه ثابتی ندارد و شما مناسب با بودجه خود میتوانید بهترین خانه را پیدا کرده و رزرو کنید همچنین چون با شخص طرف هستید امکان تخفیف گرفتن از میزبانتان وجود دارد. کافیست به سایت یا اپلیکیشن املاک باشی مراجعه کنید و از فیلتر شهر مورد نظر خود را سرچ کنید و اقدام به رزرو ویلا نمائید

برای اجاره ویلا در کردان بصورت روزانه چکار کنم؟

اجاره ویلا برای سپری کردن تعطیلات آخر هفته همیشه مورد استقبال بوده برای اینکه این شیوه تداوم داشته باشد بهتر است ویلاهایی که با قیمت های مناسب برای اجاره قرار گرفته اند رزرو شود. شما میتوانید از طریق سایت یا اپلیکیشن املاک باشی انواع ویلاها را مناسب هر نوع بودجه ای در کردان مشاهده کنید و اقدام رزرو کنید.

برای اجاره ویلا اطراف تهران کجا بهتر است؟

در اطراف تهران مکان های بسیاری وجود دارد که با طبیعت زیبا و آب و هوای عالی میتواند تداعی گر سفرهای شمالی باشد. با اجاره ویلا استخردار در کردان ، شهریار ،لواسان و فشم ، اطراف کرج و … میتوانید تعطیلات آخر هفته خود را زیباتر کنید ، کافیست به سایت یا اپلیکیشن املاک باشی مراجعه کنید و از فیلتر شهر مورد نظر خود را سرچ کنید و اقدام به رزرو ویلا نمائید.

چرا به سایت املاک باشی اعتماد کنم ؟

سایت املاک باشی دارای اینماد هست سالهاست که در زمینه اجاره روزانه فعالیت دارد و با توجه به تجربیات این چند سال مبلغ دریافتی شما را تا 24 ساعت پس از تحویل واحد نزد خود امانت نگه میدارد تا در صورت بروز هرگونه مشکل کل مبلغ به شما عودت داده شود ، همچنین مرکز پشتیبانی این سایت همه روزه حتی ایام تعطیل از ساعت 9 الی 23:30 باشماره 09360263804 و 09196218216 و 02632565304 و 02632565296 آماده پاسخگویی به شماست.

ادامه مطلب
اضافه کردن دیدگاه

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 16 =

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا ، سوئیت و آپارتمان مبله

دسته‌ها