Connect with us

جاذبه های گردشگری

معرفی چند نمونه از زیباترین جاذبه های گردشگری شمال به تفکیک استان

رایا

منتشر شده

در

جاذبه های گردشگری شمال

معرفی چند نمونه از زیباترین جاذبه های گردشگری شمال به تفکیک استان

خطۀ شمال یکی از قطب های جذب توریست از سراسر کشور است، با این حال بسیاری از زیبایی های بکر آن ناشناخته مانده است. در این مقاله علاوه بر زیباترین جاذبه های گردشگری شمال کشور، مراکز خرید هر سه استان شمالی، مکان هایی برای تفریح و سرگرمی به علاوۀ سوغات آن معرفی می گردد.

جاذبه های گردشگری شمال: استان گیلان

گیلان از زیباترین استان های ایران با فرهنگی غنی و آب و هوایی بی نظیر است. در این بخش به معرفی 7 تا از جاذبه های تکرار نشدنی این استان خواهیم پرداخت:

جادۀ اسالم به خلخال:

از زیباترین و بکرترین جاده های کشور به طول 70 کیلومتر که از اسالم گیلان آغاز و به خلخال اردبیل منتهی می شود. جاده ای کوهستانی ترکیبی از تپه ها و کوهها ی سبز و ابرهایی که شما تا سطح آن ها بالا رفته اید، آب و هوای با طراوتِ کوهستانی و تماشای اسب هایی رها در طبیعت همه و همه شما را متقاعد می کند بارها در مسیر رانندگی متوقف شوید و از این موهبت ها لذت ببرید.

جاده اسالم به خلخال
دریاچۀ سراگاه تالش:

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شمال کشور، دریاچۀ سراگاه تالش است. در دل جنگل جادویی تالش، دریاچۀ مصنوعی ساخت دست انسان، در میان طبیعت بکر و شالیزارهای برنج، پرواز مرغان ماهی خوار بر کرانۀ دریاچه خودنمایی می کند. خانه های روستایی با سقف های رنگی نیز در اطراف آن واقع شده اند.

 دریاچۀ سراگاه تالش
قلعه رودخان فومن:

این قلعۀ رویایی در دل کوه جنگلی پنهان گشته است. حدود هزار پله باید از کوه بالا رفت تا توفیق دیدار رویش نصیبتان گردد. با این حال دیدن این قلعه ستبر و پر ابهت پس از یک پیاده روی نسبتا طولانی در دل جنگل خستگی را حسابی از تن به در خواهد کرد. در پای کوه لوازم پذیرایی و غرفه های رنگارنگی از صنایع دستی و عکاسی با لباس های پرشکوه محلی نیز وجود دارد.این قلعۀ تاریخی با امکانات رفاهی کامل از دیگر جاذبه های گردشگری شمال کشور است که برای ایجاد لحظات مفرح برای توریست ها فراهم آمده است.

قلعه رودخان فومن
تالاب سوستان لاهیجان:

تالاب کمتر شناخته شدۀ شهر لاهیجان که در جوار روستایی با همین نام قرار دارد. طبیعت آن به دلیل کمتر شناخته شدن همچنان بکر و زیباست. سطح آب در بهار و تابستان با نیلوفر آبی پوشیده می شود و چشم انداز لطیفی ایجاد می کند.

تالاب سوستان
دیلمان:

از بکرترین جاذبه های گردشگری شمال کشور، منطقۀ کوهستانی و ییلاقی دیلمان است. این مکان مناسب برای سفر در فصول گرم است. جاده ای کوهستانی، جنگلی، مه آلود و با جاذبه های تاریخی بسیار است.این منطقه در شهر سیاهکل در شرق گیلان قرار دارد.

دیلمان
جنگل و ساحل گیسوم تالش:

برای رسیدن به ساحل گیسوم باید گام در جاده جنگلی بگذارید و تا رسیدن به ساحل، با درختان جنگلی همراه شوید که در دو سوی شما بر جاده سر تعظیم فرود آورده اند. ساحل تمیز و زیبای گیسوم، با قایق های تفریحی منتظر شماست؛ می توانید لب ساحل چادر هم بزنید.

جنگل گیسوم
دریاچۀ سراوان رشت:

یکی از زیباترین دریاچه های شمال ایران که در پارک جنگلی سراوان رشت واقع شده است.سطح دریاچه در نگاه اول، چون زمینی پوشیده از چمن به نظر می آید. با قایق های پدالی می توانید لذت قایق سواری در در دریاچه ای درون جنگل را برای خود رقم بزنید.
برای تفریح و سرگرمی پیشنهاد می کنیم سری به آکواریوم انزلی بزنید. می توانید قایق سواری در دریا و تالاب ها و سورتمه سواری در جنگل تالش را نیز تجربه کنید.

تالاب سراوان
بازارهای معروف گیلان:

از زیباترین بازارهای هر شهری بازارهای محلی آن است. بازار محلی رشت از جاذبه های گردشگری شمال کشور است؛ حتما سری به بازار ماهی فروشان بزنید. اگر به دنبال بازارهای امروزی تری هستید، بازارهای پردیس انزلی، گیلار، کاسپین و بازار ساحلی آستارا از مراکز خرید معروف این استانند.
سوغات گیلان شامل زیتون، نان محلی (خلفه) کلوچه های لاهیجان و رشته خشکار است. از صنایع دستی این استان می توان به حصیر بافی اشاره نمود.

جاذبه های گردشگری شمال

جاذبه های گردشگری شمال: استان مازندران

دریاچۀ چورت ساری:

یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری شمال، دریاچۀ چورت یا میانشه است که عنوان خواهرخواندۀ دریای خزر را به خود اختصاص داده است. دریاچه ایست طبیعی در دل جنگلی انبوه. مسیر آن یکی از مسیر های مورد پسند علاقه مندان آفرود است.طبیعت بکر، سکوت آرامش بخش شرایط را برای ماهیگیری هم فراهم آورده است.

دریاچه چورت ساری
آبشار اوبن ساری:

آبشاری بکر و زیبا، از جاذبه های گردشگری شمال که کمتر شناخته شده است؛ در جنگل دودانگۀ ساری واقع شده است. اقلیمی سرد و خنک دارد؛ در فصول گرم از این آبشار دیدن کنید.

آبشار اوبن ساری
جنگل دالخانی:

جنگلی کوهستانی که در 30 کیلومتری رامسراست و به دالان بهشت معروف است. در همۀ فصول هوایی مطبوع داردو چون در منطقه ای ییلاقی قرار گرفته در تابستان رطوبت آزار دهنده ای ندارد. کلبه ها و دکه های چوبی بین راه نیز عسل کوهی، میوه های خشک و آش داغ محلی می فروشند.

جنگل دالخانی
دریاچۀ سد لار:

این سد در منطقه ای کوهستانیمیان قلل و کوههای مرتفع قرار گرفته است. این سد بزرگ ترین سد خاکی خاورمیانه است. اگر از هواخواهان هوای خنکِ مناطق مرتفع و کوهستانی هستید سفر به این سد زیبا را از دست ندهید.

دریاچه سد لار
روستای جواهرده:

روستای ییلاقی و زیبای جواهردهنه تنها یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری شمال کشور بلکه جز ده روستای برتر گردشگری ایران است. مسیر جواهرده جاده ای کوهستانی وغرق در ابرهای آسمانی است. آبو هوای ییلاقی آن، رطوبت آزار دهنده را از بین برده و به جای آن می توانید خنکا، نمی ملایم و طراوت را تنفس کنید. در مسیر به آبشارهای فصلی و دائمی بر می خورید و دکه های فروش خوراکی های محلی که سرتاسر مسیر کنار جاده اطراق کرده اند.

روستای جواهرده
آبشار شاهان دشت آمل:

یکی از جاذبه های گردشگری شمال چه از نظر طبیعت و چه از نظر قدمت برای دوستداران تاریخ، در روستای شاهاندشت، آبشاری طبیعی به طول 62 متر در فاصله ای حدود 20 تا 30 دقیقه از روستا قرار گرفته است. مسیر پیمایش آن ساده است و صدای پای آب نوید وصال به آبشار را خواهد داد. بالای آبشار یک قلعۀ تاریخی متعلق به عهد صفوی وجود دارد. این آبشار در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

آبشار شاهاندشت

تفریح و سرگرمی: تله کابین نمک آبرود، کارتینگ نمک آبرود، پینت بال و تله کابین رامسر، سورتمه نمک آبرود وپل معلق و زیپ لاین رامسر از مکان ها و تفریحات مهیجی هستند که می توانید استفاده کنید.

جاذبه های گردشگری شمال

شیرینی های لذیذ و مواد خوراکی چون رشته به رشته، قماق، آب دندون و برنجک از سوغات استان مازندران هستند.

از مراکز خرید معروف این استان می توان مجتمع تجاری نایت گالری روبروی خزر شهر، مرکز تجاری مفیدی ساری نام برد.

جاذبه های گردشگری شمال: استان گلستان

جنگل النگدره:

جنگلی زیبا با هارمونی بی نظیر از رنگ ها در فصول مختلف سال؛ جنگلی چهارفصل. یکی از بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری شمال کشور که در فصل پاییز به اوج زیبایی خود می رسد. درخت های سر به فلک کسیده، عبور رودخانه ای در دل جنگل از زیبایی های آن است. گذرگاهی چوبی در سرتاسر جنگل برای پیاده روی علاقه مندان، با طراحی زیبا و مینیمال کشیده شده است. امکانات رفاهی نیز برای آسایش خاطر گردشگران فراهم آمده است.

جنگل الگندره
دهکدۀ جهان نما:

یکی از زیباترین مناطق روستایی و حفاظت شده ایران است و امکان کوهنوردی، پیمایش در دشت و کنار رودخانه و دره نوردی وجود دارد. بام استان گلستان نیز به این منطقه اطلاق می شود، آب و هوایی خنک و کوهستانی دارد. بعد از پارک ملی گلستان بزرگ ترین منطقۀ حفاظت شدۀ ایران است.

دهکده جهان نما گلستان
چشمۀ گل رامیان:

یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های استان گلستان چشمه آهکی گل رامیان است. این چشمه وسیع و عمیق به رنگ سبز در دامنه کوه، دامن گسترده است. چشمه از سه طرف به جنگل و از یک سو توسط زمین های زراعی احاطه شده است.

چشمه گل رامیان
دریاچۀ توشن:

طبیعت دریاچه و جادۀ منتهی به آن بسیار تماشایی است. هرساله جشنواره های ماهیگیری در این مکان برگزار می شود و این مکان را به یکی از جاذبه های گردشگری شمال برای ماهیگیران بدل نموده است. دریاچه بین دو کوه واقع شده و آب و هوایی خنک و معتدل دارد.این دریاچه در جنوب غربی گرگان واقع شده و تا گرگان فاصلۀ چندانی ندارد.

دریاچه توشن
کبودوال:

این آبشار زیبا لقب بلندترین آبشار خزه ای جهان را بر خود دارد. در حین عبور از مسیر سنگفرش در دل جنگل، در کنار رودخانه و آبشارهای کوچک، در نهایت به آبشار پرشکوه و با ابهت کبودوال می رسید و شاهد رقص آب بر خزه ها خواهید بود. عبور آب، هوایی خنک و باطراوت را به محیط بخشیده است.

آبشارهای شیرآباد:

برای تماشای این آبشارها باید از میان جنگل عبور کنید و همگام با آب مسیری نه چندان طولانی را طی کنید. آبشارها به صورت پلکانی در امتداد یکدیگر قرار دارند؛ با پیگیری مسیر آب به آبشارهای بعدی خواهید رسید. این آبشارها در فهرست آثار ملی ایران نیز ثبت شده است. آخرین آبشار این مجموعه بزرگترین آبشار آن است و حوضچۀ پای آن بسیار عمیق است.

آبشار شیر آباد

سوغات های رنگارنگ و خوشمزه از دیگر جاذبه های گردشگری شمال کشورند. سهم این استان از سوغات ها شامل صنایع دستی چون ابریشم بافی، قالی ترکمن و خوراکی های لذیذی چون نان پادرازی و شیرینی های سنتی مانند حلوای آماج و سرغربیلی است.

از معروف ترین مراکز خرید این استان می توان به وارکانا، کاپری، سیلوانا و زرتشت اشاره نمود.

اجاره ویلای شمال با املاک باشی

در هر سفر یکی از مهم ترین مسائل، فراهم نمودن محل اقامت و اسکانی است که علاوه بر امنیت و نظافت با روحیات و هم چنین بودجۀ شما سازگار باشد.سایت املاک باشی با ارائۀ تصاویر از ویلاها همراه با قیمت و هزینۀ مورد نیاز کار را برای گردشگران راحت کرده است.

می توانید به راحتی در منزل خود ویلای مناسب حال و احوالاتتان رزرو کرده و با خیالی آسوده از محل اقامت، سفر خود را آغاز کنید. املاک باشی در سراسر استان های شمالی و شهرستان ها ویلاهای مناسبی برای آسایش خاطر مسافران از هر قشری فراهم نموده است.

همچنین میتوانید از طریق اپلیکیشن املاک باشی براحتی اقدام به رزرو ویلا در شمال نمایید. توجه کنید مدارکی که برای تحویل کلید ویلا نیاز دارید حتما همراه خود داشته باشید مدارک مورد نیاز طبق توافق با میزبان صورت میگیرد و معمولا کارت شناسایی معتبر و ارائه مدارک محرمیت است.

سوالات رایجی که برای مسافران شمال پیش می آید:

برای اجاره ویلا در شمال چه مدارکی مورد نیاز است؟

با اجاره ویلا در شمال ، ویلایی با تمامی امکانات در اختیار شما قرار میگیرد ازین رو باید کارت شناسایی معتبر خود را به میزبان خود تحویل دهید. ارائه مدارک محرمیت نیز طبق قوانین سایت الزامی است.
لازم به ذکر است ارائه مدارک برای رزرو هم میتواند طبق توافق با میزبان صورت پذیرد.

در کدام یک از شهر های شمالی راحت تر میتوانم ویلا رزرو کنم؟

شمال کشور شامل شهرهای مازندران ، گیلان و گلستان است که هر کدام جاذبه های گردشگری بکر و جذاب خود را دارد. در سایت املاک باشی به راحتی میتوانید درهرکدام از شهرهای شمالی اقدام به اجاره ویلا نمایید. در بین سه شهر شمالی، مازندران بیشترین ویلا را در سایت املاک باشی ثبت دارد.

آیا خرید ویلا در شمال مناسب است یا اجاره آن؟

خرید ویلا برای کسانی که در طول سال به صورت مداوم در شمال نیستند به صرفه نیست و اجاره روزانه ویلا در شمال مناسب تر است. ه زمان که تصمیم به سفر به شمال را داشتید میتوانید به راحتی اقدام به اجاره بهترین ویلا ها کرده و هر بار با اقامت در ویلاهای مختلف سفر خود را متنوع تر کنید.

ویلاهای لوکس و ارزان را چگونه پیدا کنم؟

در فصل زمستان و کاهش سفر ها اکثر ویلاهای شیک و لوکس در شمال با کاهش قیمت مواجه میشوند و بهترین زمان برای یافتن ویلایی شیک و لوکس در شمال فصل پاییز و زمستان است.در فصول دیگر که تعداد سفرها بیشتر میشود نگران قیمت های ویلاها نشوید چراکه سایت املاک باشی دارای متنوع ترین ویلاها در شمال است که مسافران عزیزمیتوانند با هر قیمتی که بخواهند ویلای مناسب خود را بیابند.

ادامه مطلب
اضافه کردن دیدگاه

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

جاذبه های گردشگری

آشنایی با جاذبه های گردشگری مشهد و اجاره آپارتمان مبله مشهد

رایا

منتشر شده

در

توسط

جاذبه های گردشگری مشهد

آشنایی با جاذبه های گردشگری مشهد و اجاره آپارتمان مبله مشهد

یکی از قطب های گردشگری ایران که سالانه بیش از هزاران نفر برای زیارت و تفریح به آن سفر می کنند مشهد می باشد. جاذبه های تاریخی و تفریحی بسیار زیاد و همچنین وجود حرم مطهر امام رضا (ع) در این شهر باعث شده است به یکی از شهرهای توریستی در ایران و استان خراسان رضوی تبدیل شود.

پس از تهران، مشهد دومین شهر پهناور در ایران است که در زمان حکومت افشاریان پایتخت ایران بوده است. به دلیل موقعیت طبیعی و جغرافیایی مناسب و همچنین وجود مشاهیر بزرگ در این شهر در دوران تاریخی مختلف همواره مورد توجه بوده است. در این مقاله سعی داریم شما را با جاذبه های گردشگری مشهد بیشتر آشنا کنیم.

برترین جاذبه های گردشگری مشهد

از آنجا که حرم امام رضا (ع) در شهر مشهد واقع شده است این شهر به عنوان پایتخت مذهبی ایران به شهرت قابل توجهی دست یافته است. امروزه علاوه بر پیشرفت جنبه های مذهبی و زیارتی در این شهر شاهد رشد چشمگیر جنبه های گردشگری نیز در مشهد بوده ایم. در ادامه با مهمترین جاذبه های گردشگری مشهد که باعث شده اند گردشگران را به سوی خود جذب کند و به اجاره آپارتمان مبله مشهد تشویق کند آشنا خواهیم شد.

جاذبه های گردشگری مشهد
حرم امام رضا (ع)

یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری مشهد حرم مطهر امام رضا (ع) می باشد. وسعت حرم امام رضا (ع) بسیار زیاد می باشد به صورتی که مساحت کل آن به 225223 متر مربع می رسد. این حرم مطهر متشکل از 9 و 26 رواق می باشد و بزرگ ترین صحن آن، صحن جامع رضوی می باشد که مساحت آن چیزی حدود 60188 متر مربع و رواق امام خمینی با مساحت 6300 متر مربع بزرگ ترین رواق آن می باشد. معماری این حرم مطهر یکی از نمونه های عالی از سبک معماری اسلامی می باشد و قدمت برخی از بخش های آن به سال 610 هجری قمری باز می گردد اما اکثر ساخت و سازها در دوران صفویان و دوران شاه طهماسب صورت گرفته است.

حرم امام رضا (ع)
مقبره شیخ بهایی مشهد

شیخ بهایی مدتی وزیر شاه عباس بوده است. نسبت او به حارث همدانی یکی از صحابه معروف حضرت علی (ع) می رسد و مقبره ایشان بین صحن امام و صحن آزادی حرم مطهر قرار گرفته است.

مدرسه عباسقلی خان مشهد یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری 

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری مشهد مدرسه عباسقلی خان مشهد می باشد که در ابتدای خیابان نواب صفوی واقع شده است. مؤسس این مدرسه عباسقلی خان بیگلربیگی بوده است که این مدرسه را در سال 1077 هجری قمری تأسیس کرده است.

مدرسه عباسقلی خان مشهد یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری
آرامگاه فردوسی مشهد یکی از جاذبه های گردشگری در حوزه فرهنگی

آرامگاه بزرگ ترین حماسه سرای ایران در 24 کیلومتری شمال غربی مشهد واقع شده است. باغ بسیار باصفایی در این آرامگاه وجود دارد و تابلوهای سنگی زیبا همچنین در داخل محوطه این آرامگاه واقع شده است.

آرامگاه فردوسی مشهد
پارک جنگلی وکیل آباد مشهد یکی از اماکن تفریحی

در فاصله ده کیلومتری جنوب غربی مشهد نیز پارک وکیل آباد قرار گرفته است، یک قنات آب گوارا در این پارک واقع شده است. تعداد انبوهی از درختان کاج، سرو و چنار در میان دره ای سرسبز و پر از رودهای پر آب باعث شده که تبدیل به یک منطقه گردشگری و تفریحی شود. تنها باغ وحش مشهد باغ وحش وکیل اباد است که در این پارک قرار دارد.

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد
سرزمین پروفسور بازیما یکی از اماکن علمی

نخستین پارک علمی تفریحی در ایران سرزمین پروفسور بازیما می باشد که در شهر مقدس مشهد واقع شده است. با ورود به این پارک در زمان سفر خواهید کرد و به چندین هزار سال قبل باز خواهید گشت و با طبیعت و حیات وحش از گذشته تا امروز همراه خواهید شد. این پارک تجربه یادگیری علوم طبیعی را به بازدیدکنندگان ارائه می دهد.

سرزمین پروفسور بازیما
اخلمد مشهد یکی از برترین جاذبه های گردشگری

در فاصله 84 کیلومتری مشهد منطقه توریستی گردشگری اخلمد که یکی از جاذبه های گردشگری مشهد است واقع شده است که فاصله جاده فرعی آن تا جاده آسیایی حدود 16 کیلومتر می باشد. دو آبشار در انتهای رودخانه پر آب واقع شده است که ارتفاع یکی از آن ها به 23 متر می رسد. باغ های فراوان و میوه های سیب این روستا نیز از شهرت قابل توجهی برخوردار است.

جاذبه های گردشگری مشهد

از دیگر جاذبه های گردشگری مشهد میتوان به موارد زیر اشاره کرد

 • گنبد سبز مشهد
 • گنبد خشتی مشهد
 • پیر پالاندوز مشهد
 • آرامگاه نادر مشهد
 • میامی مشهد
 • خواجه مراد مشهد
 • خواجه اباصلت مشهد
 • بنای هارونیه مشهد
 • پارک جنگلی وکیل آباد مشهد
 • سرزمین موج های آبی
 • سرزمین موج های خروشان
 • شهر مشاغل کودکان کارالند
 • پارک ملت مشهد
 • پارک کوهسنگی مشهد
 • جا غرق مشهد
 • شاندیز مشهد
 • طرقبه مشهد
 • بند گلستان مشهد
 • سد طرق مشهد
 • شاهان گرمان مشهد
 • زشک مشهدخانه ملک مشهد
 • خانه داروغه
 • سد چالیدره مشهد
 • باغ گیاه شناسی مشهد
 • پیست اسکی شیرآباد

آشنایی با محبوب ترین مراکز خرید مشهد

پس از بازدید از جاذبه های گردشگری مشهد قطعاً خرید از مراکز خرید لوکس و مدرن این شهر نظر زائران را به سوی خود جذب می کند. لوکس ترین و مدرن ترین مراکز خرید در مشهد وجود دارند همچنین می توانید مراکز خرید ارزان قیمت را در این شهر پیدا کنید و خریدی فوق العاده را در این شهر تجربه نمایید. توصیه می کنیم در سفر خود به مشهد حتماً به این مراکز خرید نیز سر بزنید تا سفری لذت بخش تر داشته باشید.

جاذبه های گردشگری مشهد
 • مرکز خرید پروما
 • مجتمع تجاری الماس شرق
 • مرکز خرید آرمان
 • مجتمع تجاری وصال
 • پاساژ کاسپین مد مشهد
 • بازار رضا
 • بازار عباسقلی خان مشهد
 • مرکز خرید مشهد مال
 • مجتمع تجاری اقامتی توس ونک مشهد
 • مجتمع تجاری آلتون
 • مرکز خرید زیست خاور
 • بازار اطلس
 • بازار گوهرشاد
 • سرای بلور
برترین مراکز خرید مانتو در مشهد
 • بازار مانتو در خیابان ایثار
 • بازار مانتو در مجتمع فردوس
 • بازار مانتو خیابان راهنمایی
 • بازار مانتو مجتمع الماس شرق
 • بازار مانتو ایثار در خیابان طبرسی جنوبی
 • بازار فردوسی واقع در بلوار طبرسی جنوبی
بهترین مراکز خرید کفش در مشهد

بازار های موجود در
– خیابان حر عاملی
– خیابان احمد آباد
– راه آهن مشهد
– خیابان مفتح
– خیابان دانشگاه

اما یک خبر خوب برای تازه عروس و دامادها این است که در این شهر یک مجتمع بزرگ لوازم خانگی وجود دارد که می توانید جهیزیه خود را به صورت کامل و با کمترین قیمت از آن خریداری نمایید. این مرکز خرید، مجتمع لوازم خانگی امیر مشهد می باشد که در بزرگراه کلانتری مشهد نرسیده به میدان حافظ واقع شده است.

آشنایی با سوغات مشهد و استان خراسان رضوی

آشنایی با سوغات مشهد و استان خراسان رضوی یکی از نکات ضروری در سفر به مشهد خرید سوغات می باشد. از آنجا که مشهد شهر زیارتی است سوغاتی های آن مقدس و متبرک می باشد. شما می توانید انواع خوراکی ها یا صنایع دستی را به عنوان سوغات خریداری نمایید. صنایع دستی موجود در مشهد گران بها هستند و از ارزش بیشتری برخوردار می باشند.

جاذبه های گردشگری مشهد
زعفران

یکی از سوغاتی های اصلی شهر مشهد که البته بسیار گران قیمت است زعفران می باشد. زعفران همچنین به عنوان یکی از کالاهای صادراتی شناخته می شود.

زعفران مشهد
زرشک

یکی دیگر از سوغاتی های مشهد زرشک می باشد که به طور عمده در شهر قائن که در فاصله 100 کیلومتری مشهد واقع شده است کشت می شود. اکثر زائران زرشک را همراه با زعفران خریداری می کنند. این دانه قرمز دارای خواص درمانی بیشماری می باشد.

زرشک مشهد
هرکاره تراشی

یکی از ظروف سنگی دست ساز مشهد که در گذشته ای نه چندان دور به عنوان یکی از بهترین سوغات مشهد شناخته می شده است هرکاره تراشی می باشد. می توانید غذاهای لذیذ و منحصر به فرد را در این دیگ های سنگی بپزید.

هرکاره تراشی مشهد

از دیگر سوغاتی و صنایع دستی مشهد

 • خشکبار
 • ادویه هفت قلم
 • گلیم بافی
 • عطر
 • انگشتر و زیورآلات فیروزه
 • مهر، تسبیح و سجاده
 • نقل و نبات
 • جیلی بیلی

اقامتگاه های بوم گردی

یکی از این اقامتگاه ها زائر شهر رضوی می باشد که مساحت آن حدود 35 هکتار است و در ابتدای شهرک طرق منطقه 7 مشهد، در مجاورت اتوبان مشهد باغچه واقع شده است.

31 بلوک دو طبقه در فاز یک این مجموعه اقامتی فرهنگی به مساحت 10 هکتار وجود دارد. 25 بلوک آن به صورت سوئیت هایی با 4 یا 5 تخت به زائران و مسافران خدمات ارائه می دهد. 3 بلوک نیز خدمات فرهنگی، پذیرایی و اسکان گروهی هیئت ها و اردوها را امکان پذیر ساخته است؛ که در طبقه بالای این بلوک ها یک سالن اقامتی بزرگ با مساحت 370 متر وجود دارد و امکان اقامت 150 زائر را فراهم آورده است.

جاذبه های گردشگری مشهد

اجاره آپارتمان مبله، سوئیت و اقامتگاه بوم گردی در مشهد

وب سایت املاک باشی دارای کادری مجرب و متخصص می باشد که افتخار میزبانی از صدها مسافر عزیز را در شهر مقدس داشته است. هدف وب سایت ما ارائه خدمات عالی جهت اسکان از جمله اجاره آپارتمان مبله مشهد و اجاره سوئیت مشهد می باشد.

همواره سعی کرده ایم تا رفاه و آسایش شما را در این شهر تأمین کنیم و تمام تلاش ما ارائه رایگان مشاوره برای اجاره آپارتمان مبله مشهد می باشد و همچنین سعی می کنیم تا برای انتخاب بهترین و مناسب ترین سوئیت مبله اجاره ای به شما کمک نماییم.

برای این که بتوانید جاذبه های گردشگری مشهد را با خیال راحت بازدید نمایید به مکان اقامتی راحت نیاز خواهید داشت. امکان اجاره سوئیت مشهد با کمترین قیمت و امکانات در سطح عالی برای شما فراهم آورده ایم.

شما می توانید با اجاره آپارتمان مبله، اجاره سوئیت یا حتی اقامتگاه بوم گردی از طریق وب سایت یا اپلیکیشن املاک باشی تجربه اقامت در مکان هایی به راحتی منزل خود را تجربه نمایید. شما می توانید این مکان ها را به صورت روزانه، هفتگی یا کوتاه مدت اجاره نمایید.

سوالات رایج مسافران مشهد

رنج قیمت اجاره سوئیت یا هتل آپارتمان در مشهد چقدر است؟

در سایت یا اپلیکیشن املاک باشی میتوانید سوئیت یا هتل آپارتمان های تمیز و نزدیک حرم و بازارهای بزرگ مشهد از رنج 70 هزار تومان به بالا اجاره کنید. قیمت اجاره با توجه به متراژ موقعیت مکانی و سال ساخت متفاوت است.

در سفر به مشهد کدام جاذبه های گردشگری را باید حتما دید؟

حرم امام رضا (ع) جزو جاهایی است که دلیل اصلی سفربه مشهد است ولی اگر قصد دارید جاهای دیگری را ببینید و فرصت کمی دارید حتما به موزه آستان قدس رضوی، مسجد گوهرشاد مشهد، باغ نادری مشهد ، کوهسنگی مشهد ، آرامگاه فردوسی در توس ، پارک وکیل آباد و طرقبه مشهد بروید.

چه فصلی مناسب سفر به مشهد است؟

فصل بهار مناسب ترین فصل سفر به مشهد است چراکه هوا نه خیلی سرد است و نه خیلی گرم و همینکه مانند تابستان خیلی شلوغ نیست.

معروف ترین رستوران های مشهد کجا است؟

رستوران پسران کریم، باغ زیتون، رستوزان معین درباری، چلوکبابی امید، رستوران ایتالیایی لیو، رستوران شایان، پیتزا شبدیز از معروف ترین رستوران های مشهد هستند.

ادامه مطلب

اجاره روزانه

شهر سیاهکل و طبیعت بکر و دست نخورده اش

یکی از شهرهای زیبای گیلان شهر سیاهکل است.آبشارهای بسیار زیبا در این منطقه باعث شده است تا طبیعتی بکر و دست نخورده داشته باشد.

leilafarhangian

منتشر شده

در

سیاهکل

شهر سیاهکل و طبیعت بکر و دست نخورده اش

یکی از زیباترین شهرهای استان گیلان شهر سیاهکل است. شهرستانی با طبیعتی بکر و دست نخورده که زیبایی های خاص خود را دارد. سیاهکل از سمت شمال و شرق به شهرستان لاهیجان، از جنوب به رودبار و از غرب به رشت متصل است. 

جنگل های انبوه و زیبای سیاهکل باعث شده است تا هر ساله در فصل های بهار و تابستان گردشگران بسیاری به این منطقه سفر کنند. شهر سیاهکل را مردم محلی به نام سی کل می شناسند. اگر تاریخچه ی نام گذاری سیاهکل را بررسی کنیم، متوجه می شویم این شهر در قدیم دارای کوه هایی با شیب تند بوده است. از این رو به سی کل مشهور شده است. مردم سیاهکل گویشی دیلمی و گیلکی دارند.

دیلمان1

مکان های دیدنی شهرستان زیبای سیاهکل

همه ی شهرهای شمالی مناطق دیدنی جالب و زیبایی دارند. شهر سیاهکل نیز دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد. از جمله مکان های دیدنی این شهرستان می توانیم به استخر پاشوران، آبشار لونک، آبشار بابا ولی، حمام دیلمان، کاروانسرای تی تی، قلعه گرمارو، قله درفک، قلعه کوتول شاه، جاده ی زیبا و جنگلی سیاهکل و… اشاره نماییم.

آبشار لونک

آبشار لونک در مسیر کوهستانی سیاهکل به دیلمان قرار دارد. از ویژگی های این آبشار زیبا دوقلو بودن آن است که در فصل بهار و پاییز بسیار پرآب و دیدنی است. این آبشار در کنار بیشه زارها و جنگل های دیلمان قرار دارد با حضور دراین منطقه حس حضور در بهشت را احساس خواهید کرد.

آبشار لونک

کاروانسرای تی تی

کاروانسرای تی تی یا تی تی کاروانسرا در سیاهکل قرار دارد . در زبان گیلکی تی تی به معنای شکوفه است این کاروانسرا توسط عمه یکی از شاه های صفوی بود که تی تی نام داشت ساخته شد. در گذشته از این کاروانسرا به عنوان محل اقامت مسافرین استفاده می شده و از سال 1375 به عنوان آثار ملی ثبت گردیده است. دیدن این کاروانسرای رویایی را ازدست ندهید.

کاروانسرای تی تی گیلان

همه ی این مکان های دیدنی می تواند تا مدت ها برای شما سرگرم کننده باشد. اگر به این شهر سفر کنید تعطیلات پر گردشی خواهید داشت، زیرا برای دیدن هر یک از این مناطق باید زمان بگذارید. 

سوغاتی های و صنایع دستی شهر سیاهکل

سیاهکل از جمله شهرهای خاص در استان گیلان می باشد که دارای سوغاتی های فراوانی است. با سفر به شهر سیاهکل می توانید انواع ترشی ها و مرباها، انواع محصولات نمدی، فندق، سیب زمینی، گردو، میوه های جنگلی، کلوچه های خوشمزه و… را خریداری نمایید. 

سیاهکل دنیای رنگارنگی دارد. صنایع دستی فوق العاده زیبا و غذاهای خوشمزه محلی آن برای شما سفری زیبا را خواهد ساخت. معروف ترین غذاهای محلی این شهر میرزا قاسمی، ماهی شکم پر و بادمجان شکم پر است. 

هر یک از این غذاهای خوشمزه را با سفر به سیاهکل امتحان کنید. تا همیشه طعم خوش آنها در خاطراتمان بماند.

ماهی شکم پر

بازار محلی شهر زیبای سیاهکل

 مردم سنتی و محلی این شهر در روزهای دوشنبه و پنجشنبه هر هفته در مکانی مناسب گرد هم می آیند. صفای بازار های محلی را هیچ مراکز خرید مدرنی ندارد. شما می توانید در این بازار های محلی به راحتی انواع ترشی ها، مرباهای خوشمزه، سبزی های تازه و انواع صنایع دستی را خریداری نمایید.

بدون این که واسطه ای در میان باشد، فروشندگان محلی محصولات خود را در دسترس مسافرین و خریداران قرار می دهد. اگر به دنبال ماهی تازه می گردید تا در سفرتان یک ماهی پلوی خوشمزه بخورید، می توانید به دوشنبه بازار و پنج شنبه بازار های شهر سیاهکل مراجعه کنید.

بازار محلی سیاهکل

اقامتگاه های زیبا در سیاهکل

محل اقامت همیشه مهمترین مسئله در اقدام به سفر بوده است. زمانی که تصمیم می گیرید تا به سفر بروید، باید از محل اقامت خود اطمینان حاصل نمایید. سایت املاک باشی در زمینه ی اجاره ویلا شمال فعالیت دارد. شما می توانید به راحتی با مراجعه به املاک باشی، زیباترین ویلاها را در شهر سیاهکل اجاره نمایید.

اجاره سوئیت سیاهکل و اجاره ویلا سیاهکل در کمترین زمان ممکن و با به صرفه ترین هزینه برای شما مهیا است. کافیست ویلای مد نظر خود را انتخاب و اجاره نمایید.

همچنن میتوانید از طریق اپلیکیشن املاک باشی در هر کجا که هستید اقدام به رزرو نمایید.

سوالات رایجی که ممکن است برای شما پیش بیاید

برای رفتنن به سیاهکل از چه مسیری بروم؟

وارد اتوبان تهران-کرج شده و اتوبان قزوین- رشت را ادامه نرسیده به رشت، در جاده سراوان، سنگر و سیاهکل پیش برویم.

در سیاهکل کجا اقامت کنم؟

وقتی به آنجا رسیدید میتوانید در هتل و اقامتگاه های بومگردی اقامت داشته باشید. اگر هم قصد اجاره ویلا یا سوئیت دارید میتوانید از طریق سایت املاک باشی یا اپلیکیشن املاک باشی اقدام به رزرو نمایید و با خیال آسوده به آنجا بروید.

ایا امکان اجاره ویلا در سیاهکل نیز هست؟

در سایت املاک باشی میتوانید بهترین و مناسب ترین ویلاها را در سیاهکل اجاره کنید.

ادامه مطلب

اجاره روزانه

رزرو سوئیت در کیش ؛ مرواریدی در خلیج فارس

leilafarhangian

منتشر شده

در

رزرو اقامتگاه در کیش

رزرو سوئیت در کیش؛ مرواریدی در خلیج فارس

جزیره کیش یا نگین خلیج فارس این روزها محبوب ترین و جذاب ترین مقصد گردشگری ساحلی در ایران می باشد . کیش یکی از شاخص ترین مراکز گردشگری و تجاری ایران است که در سال 1361 تحت عنوان نخستین منطقه آزاد تجاری کشور برگزیده شد. برای اینکه بتوانید از این جزیره زیبا بهترین استفاده را ببرید لازم است که پیش از سفر اطلاعاتی در خصوص رزرو سوئیت در کیش بدست آورید.

اقتصاد جزیره کیش بر پایه ی تجارت و گردشگری قرار دارد . آنچه بیش از هرچیز در جزیره کیش نظر شما را جلب خواهد کرد وجود مراکز تجاری تفریحی بسیار لوکس است که در این منطقه جا خوش کرده اند.

جزیره کیش با وجود آب و هوای دل انگیز، دریای نقره فام، سواحل مرجانی و تفریحات آبی هیجان انگیزی که دارد فرصتی برای خستگی و کسالت باقی نمی گذارد.

به تجربه ثابت شده است که بهترین زمان برای سفر به کیش فصل بهار و زمستان است چرا که شرایط از لحاظ آب و هوایی برای خوش گذرانی در این جزیره زیبا مهیاست. سالانه یک میلیون و 700 هزار گردشگر به جزیره کیش سفر می کنند.

اگر اندکی هوشمندانه عمل کنید می توانید از شرایط پروازهای چارتر کیش استفاده کنید و سفری مقرون به صرفه داشته باشید.

رزرو اقامتگاه در کیش2

 

اگر می خواهید سفر جالب تری داشته باشید و بتوانید بهترین بهره وری را از بودجه سفرتان ببرید پیش از هر چیز باید بدانید که بهترین ویلا و سوئیت برای شما در کیش کجا می تواند باشد.

جزیره کیش تفریحات آبی و خاکی و گردشگاههای فراوانی دارد که برای دسترسی مناسب به این مکانها می بایست رزرو ویلا و سوئیت در کیش را با دقت بیشتری انجام دهید.

تفریحاتی که در سفر به کیش باید انجام داد

زمانی که به کیش سفر میکنید خود را برای انجام تفریحات متنوع آماده کنید در زیر تعدادی از تفریحاتی که بسیار محبوب است را برایتان معرفی میکنیم.

پارک کیبل اسکی آکواکوم

اسکی کابلی روی آب را در بزرگترین پارک کیبل اسکی جهان در کیش تجربه کنید.این پارک در ساحل شرقی کیش، بلوار فردوسی واقع است. شما میتوانید از سرعت 27 کیلومتر تا 600 کیلومتر بر ساعت را روی آب تجربه کرده ، از آنجایی که قبل از شروع اسکی به شما آموزش کامل داده میشود نگران امنیت خود نباشید و فقط لذت ببرید.

پارک کیبل اسکی آکواکوم
آکواریوم کیش

دیدن دنیای زیر آب همیشه برایما خواستنی و جذاب بوده است. اگر امکان غواصی ندارید نگران نباشید روش راحت تر و کم هزینه تر برای دیدن زیبایی های چشمگیر و ستودنی زیر آب ، ماهی های رنگارنگ و مرجان ها، رفتن به آکواریوم کیش است. این آکواریوم در ساختمان کانون هنر در خیابان فردوسی واقع است. طراحی این آکواریوم به شکل کشتی است که از دو آکواریوم مجزا تشکیل شده است. یک آکواریوم مخصوص کوسه ها و مارها و ماهی های بزرگ و تمساح و دیگری انواع ماهی های کمیاب و فانتزی و رنگارنگ را میتوانید مشاهده کنید.

آکواریوم کیش
قلعه وحشت

وقتی که آرامش آکواریوم کیش به شما غلبه کرد وقت آن است که هیجان را دوباره چاشنی سفرتان کنید. برای اینکار میتوانید سری به قلعه وحشت، اولین قلعه وحشت در ایران بزنید. در این قلعه میتوانید ترس و هیجان لذت بخش را تجربه کنید. نکته جذاب این است که در طول مسیر عکاس های هستند که از شما عکس میگیرند ، بعد از خارج شدن از قلعه با پرداخت هزینه میتوانید عکس هایتان را تحویل بگیرید و واکنش خود را در طول مسیر ببینید.برای اینکه از جذابیت این قلعه کم نشود بهتر است از داخل قلعه نگوییم باشد که بروید و تجربه کنید.

قلعه وحشت کیش
بولینگ مریم کیش

مجموعه بولینگ مری در سال 1383 راه اندازی شد. از تفریحات این مکان میتوان به جنگ های شادی اکبر اقبالی و دیگ همکارانش اشاره کرد. در این مجموعه امکانات تفریحی همچون میزهای بیلیارد، سالن بدنسازی ، گیم نت، دنیای بازی، سونا نیز برای شما عزیزان وجود دارد. زمانی که به این مجموعه میروید پیشنهاد میکنم حتما به سالن بیلیارد رفته و در کنار بازی از چشم انداز زیبای جزیره کیش لذت ببرید. زمانی که خسته شدید میتوانید به کافی شاپ ها و رستوران های این مجموعه رفته و تجدید قوا کنید.

مجموعه بولینگ مریم
تفریحات دریایی

از پر طرفدار ترین و جذاب ترین تفریحات کیش میتوانیم تفریحات دریایی کیش را عنوان کنیم. با حضور در مجموعه تفریحات دریایی گذر زمان مفهوم خود را ازدست می دهید.تنوع این تفریحات بسیار زیاد است و شاید نتوانید همه را در یک روز انجام بدهید. تفریحاتی همچون باندی جامپینگ ، پاراسل بانانا ، شاتل ، غواصی ، قایق تندرو ، اسکی روی آب و جت اسکی از محبوب ترین ها هستند. مورد دیگری که تجربه آن خالی از لطف نیست کشتی های تفریحی دریای نیلگون خلیج فارس است.

تفریحات دریایی کیش
سوارکاری و دوچرخه سواری

علاقه مندان به سوارکاری میتوانند به باشگاه سوارکاری کلهر رفته و از سوارکاری در ساحل زیبای کیش لذت ببرید. همچنین میتوانید در طولانی ترین و زیباترین مسیر دوچرخه سواری کشور به طول 51 کیلومتر به دوچرخه سواری مشغول شوید

مراکز خرید و بازارهای کیش

یکی دیگر از تجربه های لذت بخش گردش در مراکز خرید و بازارهای کیش است. همچنین وجود اجناس و کالاهای اصل و با قیمت بسیار مناسب موجب شده که اکثر کسانی که به کیش سفر میکنند حتما سری به مراکز خرید کیش بزنند. معروفترین مراکز خرید عبارتند از بازار مروارید، پانیذ، زیتون ، مرجان ، ونوس و مریم ، مراکز خرید سرینا ، دامون، پردیس1، پردیس2، بازار پارس خلیج کیش و بازار هرمز هستند.

مراکز خرید و بازارهای کیش

رزرو سوئیت در کیش یا هتل؟

درست است که در جزیره کیش هتل های لوکس و چند ستاره زیادی برای اقامت وجود دارد اما رزرو ویلا و سوئیت در کیش امکانات ویژه ای دارد وبصورت آنلاین و سریع انجام می شود.شما می توانید از میان ویلاها و سوئیت های مبله که امکانات رفاهی کامل دارند و لوکیشن آن به انتخاب شماست، یک انتخاب طلایی برای سفر داشته باشید.

یکی از مزیت های رزرو سوئیت در کیش این است که اگر به تفریحات آبی و ساحل دریا علاقه بیشتری دارید می توانید ویلاهای ساحلی را برای اقامت انتخاب کنید. کیش به دلیل اقلیم خاصی که دارد ویلا و سوئیت های متفاوتی را در خود جای داده است.

اگر تمایل داشته باشید در نواحی حومه و محلی اقامت کنید، ویلا و سوئیت های بوم گردی با امکانات و فضای مناسب برای مسافران مهیا شده است.

با انتخاب خانه های محلی برای اقامت می توانید لذت خوردن غذاهای محلی کیش مانند سمک مشوی که نوعی ماهی سرخ شده مخصوص است را تجربه کنید.

رزرو اقامتگاه در کیش

 سایت املاک باشی با هدف بهبود کیفیت سفر شما به کیش، اجاره سوئیت،ویلا و سوئیت را بصورت اجاره روزانه و بلند مدت در نظر گرفته است. رزرو ویلا و سوئیت در کیش از طریق سایت املاک باشی تجربه ی تازه ای از سفر را برای شما رقم می زند.

سوالات رایج مسافران کیش

برای کاهش هزینه های سفر به کیش چه اقداماتی میتوان انجام داد؟

یکی از راه های کاهش هزینه سفر خرید بلیط های لحظه آخری و چارتری است که با قیمت های بسیار مناسب میتوانید تهیه کنید. معمولا در اوایل هفته قیمت بلیط های رفت و برگشت ارزانتر است. اجاره سوئیت و آپارتمان مبله که از لحاظ قیمت بسیار مناسب تر هستند نیز در کاهش هزینه نوثر است. برای انجام تفریحات نیز میتوانید از طریق یک سری از سایت هایی مانند تخفیفان و نت برگ و… میتوانید بلیط های تخفیف دار تهیه کنید.

چه فصل هایی برای سفر به کیش مناسب است؟

از آنجایی که کیش از شهر های جنوبی کشور است تابستان های گرمی دارد بهتر است در فصل زمستان و بهار به کیش سفر کنید.

چگونه یک سوئیت یا آپارتمان مبله اجاره کنم؟

کیش هرساله پذیرای تعداد زیادی گردشگر داخلی و خارجی است. بنابراین یکی از منابع درآمد ساکنین کیش اجاره سوئیت و آپارتمان مبله است شما میتوانید از بین سوئیت ها و آپارتمان های مبله ثبت شده در سایت املاک باشی هرکدام که مورد پسند و مناسب بودجه تان است را انتخاب کرده و رزرو نماییدو به این نکته توجه کنید که برای پیشگیری از هرگونه مشکل و کلاهبرداری حتما از سایت های معتبر اقدام به رزرو نمایید.

ادامه مطلب

اجاره ویلا ، سوئیت و آپارتمان مبله

Trending