جاده اسالم به خلخال یکی از جاده های زیبای ایران که در واقع تکه ای از بهشت نیز نامیده می شود است که از اسالم گیلان به سمت خلخال اردبیل یک مسیر 70 کیلومتری را طی می کند...

جاده اسالم به خلخال؛ بهشت زنده

جاده اسالم به خلخال یکی از جاده های زیبای ایران که در واقع تکه ای از بهشت نیز نامیده می شود است که از اسالم گیلان به سمت خلخال اردبیل یک مسیر 70 کیلومتری را طی می کند. حضور در این جاده برای بسیاری از مسافران یک هدف و آرزو است. مرطوب بودن هوا، بارش دائمی، زیبایی های طبیعی، بکر و دست نخورده بودن منطقه، مسیری کوتاه، مه، حضور حیوانات مختلف جنگل و الی آخر تمام دلایلی هستند که یکبار دیدن این جاده را باید در برنامه سفرتان بگنجانید؛ هرچند مسافر قهاری نباشید و گردشگری یکی از اهداف زندگی تان نباشد.

جاده اسالم به خلخال

طبیعت گردی در جاده اسالم به خلخال

نزدیکی جاده اسالم به خلخال به دریای خزر باعث ایجاد طبیعت و فضای مه آلود آن در تصاویر مختلف شده است. بنابراین می توان این موضوع را یک مزیت برای این جاده دانست. هر بخش از این جاده تصویر و نمایی شگفت انگیز دارد. پس نمی توان کل آن را یک شکل و کاملا یکدست دانست. این زیبایی ها به طوری هستند که شما می بایست مدتی را در کنار جاده توقف کنید تا بتوانید از تمامی زیبایی های آن لذت ببرید.

یکی دیگر از مواردی که از نزدیک بودن این جاده به دریای خزر ناشی می شود احتمال تغییر آب و هوا است. پس خودتان را در هر زمان از سال برای تغییر ناگهانی شرایط جوی آماده کنید. از دیگر زیبایی های طبیعی این جاده می توان به آبشار و رودخانه اشاره کرد.

به غیر از این موارد شما می توانید گله اسب ها و گوسفند هایی را ببینید که در جای جای اطراف جاده یا دشت کنار در حال چرا هستند. دیدن این تصاویر شاید چیزی شبیه به نقاشی ها یا تصاویر آرشیویی گوگل باشد، اما واقعیت دارد.

روستاهای جاده اسالم به خلخال

یکی دیگر از جاذبه های طبیعی این جاده وجود روستاها و مردم محلی و خونگرم آن است که پذیرای مسافران هستند و شیوه دیگری از زندگی را می توان در کنارشان تجربه کرد. تهیه محصولات محلی از این مردم محلی و امکان اقامت در کنار آنها تجربه ای است که همه گردشگران علاقه مند به تجربه آن هستند. جالب است بدانید که بخشی از فیلم حضرت سلیمان هم در این منطقه تصویربرداری شده است. مدت زمانی را که در این جاده در حال رانندگی هستید به سرعت عبور خواهد کرد و در نتیجه سفر برایتان بسیار آسانتر و بدون خستگی خواهد بود.

گیلان

کوهنوردی و جنگل نوردی در خلخال

یکی از جمله جذابیت های جاده اسالم به خلخال برای بسیاری از گردشگران این است که آنها می توانند به صورت دسته جمعی یا انفرادی به کوهنوردی بروند. کوهنوردی در این منطقه از بهار تا تابستان و اوایل پاییز بسیار رواج دارد و دمای هوا قابل تحمل است. برخی از  برنامه های کوهنوردی این جاده شامل مسیر خلخال تا اسالم از جاده قدیم و مالرو است.

به جز کوهنوردی امکان جنگل نوردی در این جاده و مسیر آن وجود دارد. برای جنگل نوردی می توان از روستای نهالستان پیرسون در 20 کیلومتری اسالم به خلخال مسیر  را آغاز کرده و سپس وارد جنگل شد. این مسیر در نتیجه به دره اشراف می رسد. برای آنکه اقامت و تجربه آسانی در این منطقه داشته باشید می توانید به سایت و یا اپ املاک باشی سر بزنید و اقامتگاه مورد نظرتان را رزرو نمایید.

[faqs style=”accordion” filter=”shomal”]

مطلب پیشنهادی

غار سنگ شکن

غار سنگ شکن جهرم؛ لانه عجیب و دست ساز

در میان جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر جهرم، باید به غار سنگ شکن اشاره کنیم. این غار دیدنی از زیبایی های خاصی برخوردار است، که می تواند انسان را به وجد آورد. همین جاذبه های تاریخی در جهرم است که منجر شده تا هر ساله بر تعداد گردشگرانی که این شهر را برای سفر انتخاب می کنند، افزوده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.