توچال، پاتوق اکثریت تهرانی ها

توچال ، پاتوق اکثریت تهرانی ها

توچال تهران، یکی از مناطق خوش آب و هوا به حساب می آید که در شمال شهر تهران واقع شده است و اکثریت تهرانی ها با آن آشنایی دارند. این واژه در معنای لغوی به معنای چال آبگیر است. اما وقتی به اینجا می آیید، به یک منطقه نزدیک دریاچه از یخ و سراشیبی های تند وارد می شوید که در کنار چشمه ها و منظره های کوهستانی شکل جذابی به خود گرفته اند. بسیاری از افراد برای ورزش به این نقطه از تهران می آیند و عده ای دیگر برای چند روز دور شدن از حال و هوای شهر تصمیم می گیرند به این مکان سری بزنند.  اگر شما هم تصمیم خود را برای سر زدن به این منطقه گرفته اید، با این مطلب از سایت املاک باشی همراه باشید.

توچال

توچال کجاست؟

توچال در حقیقت در دامنه رشته کوه البرز قرار دارد و انجام تفریحاتی مانند تله کابین، ورزش هایی مانند پینت بال، اسکیت، تنیس، تیراندازی و غیره در میان مردم شهر تهران بسیار محبوب است. این منطقه عمدتا از هوای اصلی مرکز شهر 7 درجه خنک تر است و در فصل زمستان شما با دنیایی سفید مواجه می شوید که برای انجام ورزش های زمستانی بسیار جذاب است. در توچال رستوران ها و چایخانه های سنتی نیز قرار دارد تا برای آن دسته از افرادی که می خواهند یک صبحانه یا غذای تازه در کنار هوای تمیز تجربه کنند این پاتوق هیچ چیز کم نداشته باشد.

تله کابین توچال

اقامت در توچال امکان پذیر است؟

اگر قصد ماندن در این منطقه را داشته باشید یک هتل توچال در ایستگاه هفتم تله کابین این منطقه قرار دارد که می توان شب را در آن سپری کرد. اما خیلی از افراد ترجیح می دهند تا فقط برای سرگرمی و تفریح به این منطقه بیایند و شب را در جای دیگری سپری کنند. از این نظر شما همواره می توانید با بررسی سایت و یا اپلیکیشن املاک باشی بهترین خانه، سوئیت یا آپارتمان را برای اقامت در تهران و شهر های مجاور آن در نظر بگیرید. این روش هم هزینه کمتر دارد و هم دسترسی شما به دیگر مناطق شهر را آسان می کند.  افرادی که اقامت در توچال را انتخاب می کنند می توانند برای تجربه دیگر امکانات ورزشی مانند بیلیارد و یا پینگ پنگ اقدام کنند. در واقع هیچ ورزشی در توچال نیست که در دنیا وجود نداشته باشد و بین مردم محبوب نباشد.

تهران

تجربه سوار شدن تله کابین توچال

تله کابین توچال از تمام مواردی که در این مطلب به آن ذکر کردیم محبوب تر است. به عنوان مثال اگر در فصل زمستان به این منطقه بیایید و سوار تله کابین شوید به راحتی می توانید کوه ها و مناظر سرسبز و برفی را از زیر پای خود ببینید. اگرچه ارتفاع این تله کابین ها چندان بالا نیست اما به دلیل مرتفع بودن این منطقه، گویی که تهران زیر پای شماست. همچنین به جز این مورد، شما می توانید در پیست اسکی توچال تجربه جدیدی از ورزش های زمستانی داشته باشید. در این منطقه تمامی تجهیزات لازم به گردشگران ارائه می شود.

[faqs style=”accordion” filter=”tehran”]

مطلب پیشنهادی

غار سنگ شکن

غار سنگ شکن جهرم؛ لانه عجیب و دست ساز

در میان جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر جهرم، باید به غار سنگ شکن اشاره کنیم. این غار دیدنی از زیبایی های خاصی برخوردار است، که می تواند انسان را به وجد آورد. همین جاذبه های تاریخی در جهرم است که منجر شده تا هر ساله بر تعداد گردشگرانی که این شهر را برای سفر انتخاب می کنند، افزوده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *