تنگه دار

تنگه دار نوشهر ؛ طبیعتی روح نواز و بکر

شهر نوشهر در استان مازندران به داشتن مناطق گردشگری و دیدنی بی نظیرش، شهرت یافته است. بسیاری از مردم کشور روزهای تعطیل خود را برای سفر به این منطقه انتخاب می کنند، تا از چشمه تنگه دار ان در کنار دیگر مناطق گردشگری نوشهر، بازدید نمایند.

تنگه دار که در اصل در کف دره ای جریان می یابد، از روستای کوشکسرا عبور می کند و پس از آن به دریای خزر می ریزد. می توانید سر تا سر اطراف این چشمه، پوشش های گیاهی متنوعی را شاهد باشید. همین پوشش گیاهی فوق العاده ان منجر شده است تا مسافران زیادی به این جا سفر کنند.

اگر به دنبال آن هستید که روحتان را از تمام ناملایمتی های زندگی آزاد سازید، بهترین منطقه شهرستان نوشهر است. طبیعت این شهر ادمی را به آرامش در هر دو جهان می رساند. گویی روح از کالبد بدن خارج شده است، و در دل زیبایی این طبیعت به پرواز درآمده است.

تنگه دار نوشهر

 

 

نام های محلی دیگر تنگه دار چه هستند؟

بیشتر مردم محلی این منطقه را با نام های خاص دیگری می شناسند. این تنگه نام های دیگری همچون ذبیع بس، گرده حوضک، منطقه خانیکان، چشمه زرشک دره، مرداب جیزو، دراز حوضک و … می شناسند. از این رو اگر از مردم محلی بپرسید مسیر تنگه دار کدام طرف است؟ شاید در راهنمایی شما دچار مشکل شوند.

تنها طبیعت گردانی که این منطقه را برای گردش انتخاب می کنند، آن را با این نام میشناسند. می توان در هر زمان و فصلی به این تنگه سفر کرد. اما بهترین زمان سفر به نوشهر، فصل بهار و پاییز است. می دانیم که فصل تابستان تمامی استان های شمال ایران دچار آب و هوای شرجی می شوند.

که این اتفاق ممکن است برخی را درگیر مشکلات تنفسی یا مشکلات دیگر نماید. از این رو برای اجاره خانه از طریق وب سایت املاک باشی جهت سفر به نوشهر، بهترین زمان بهار و  پاییز است.

تنگه دار نوشهر؛ طبیعتی روح نواز و بکر

 

مطلب پیشنهادی

کلیساهای ایران

کلیساهای ایران ؛ جذاب ترین مکان های دیدنی

در میان دیدنی ترین و خاص ترین کلیساهای ایران، برخی به ثبت یونسکو رسیده اند و برخی دیگر به عنوان آثار ملی ایران شناخته می شوند. این کلیساها برای مسیحیان و ارامنه ای که در ایران سکونت دارند بسیار حائز اهمیت و ارزشمند است. اما در کنار این مسئله، زیبایی های خاص این کلیساها نیز خالی از لطف نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.