Connect with us

اجاره روزانه

تنگه براق فارس؛ نگین درخشان اقلید

تنگه براق فارس یکی از جاذبه های دیدنی و گردشگری شهرستان اقلید به شمار می رود. این تنگه تماشایی، در کنار روستای تنگ براق واقع شده است، و همچون نگینی در شهرستان اقلید می درخشد. مردم  خونگرم این روستای زیبا، هر ساله پذیرای مسافران بیشتری به منطقه خوش آب و هوای خود می باشند

Published

on

تنگه براق فارس؛ نگین درخشان اقلید

استان فارس مکان های دیدنی و زیبایی دارد، که یکی از این مکان های دیدنی، تنگه براق فارس است. این تنگه در اصل در شهرستان اقلید واقع شده است، و زیبایی خود را به رخ مردم این استان می کشاند. این دره در اصل دره ای عمیق و پوشیده از درختان سرسبز است، که در کنار چشمه ای که از دل سنگ ها می جوشد، هارمونی زیبایی را به وجود آورده است. 

بیشتر مردم تنگه براق فارس را با نام دره براق می شناسند. از این رو اگر این نام را از مردم محلی شهرستان اقلید شنیدید، نباید تعجب کنید. هوای خنگ دره در فصل تابستان و روزهای گرم استان فارس، مسافران زیادی را به این منطقه می کشاند. برای این که کمی از گرمای هوا کاسته و از خنکای این دره لذت ببرند. 

شهرستان اقلید مکان های دیدنی بسیاری دارد که در کنار این همه زیبایی، تنگه براق فارس نیز خود نمایی می کند. با اجاره خانه در این منطقه می توانید خودتان را برای یک سفر چند روزه به دل طبیعت مهمان کنید. این شهرستان در منطقه ای کوهستانی واقع شده و به همین دلیل زیبایی های طبیعت آن بی نظیر است. 

تنگه براق فارس

بهترین زمان بازدید از تنگه براق فارس

اگر قصد دارید این منطقه را برای سفر انتخاب کنید، بهتر است بدانید بهترین زمان بازدید از تنگه براق فصل بهار و تابستان است. مخصوصا اواسط بهار و اواسط شهریور. این منطقه خوش آب و هوا می تواند روح شما را به آرامش رسانده، و از هر آنچه ذهن شما را مشوش می کند، دور نماید. 

می توانید در کنار این دره دیدنی، از آبشار تنگه براق نیز بازدید نمایید. این آبشار دارای ارتفاعی حدود 40 متر می باشد، که در زیر آن حوضچه ای پر آب قرار گرفته است. علاوه بر این آبشار دیدنی، دریاچه ملاصدرا نیز در نزدیکی تنگه براق فارس واقع شده است که اطراف آن را درختان سرسبزی پوشانده است. 

تمامی زیبایی های طبیعی کنار هم جمع شده اند، و از شهرستان اقلید شهری دیدنی ساخته اند. می توانید در کنار روستای تنگه براق سنگ نبشته های تاریخی را نیز مشاهده نمایید، که جزو آثار ملی ایران به ثبت رسیده اند. این کتیبه سنگ نبشته تقریبا 2 متر است و نشان می دهد که شاپور، پادشاه ساسانی این منطقه را برای استراحت و تفریح خود انتخاب کرده بوده است. 

با سفر به شهر اقلید و بازدید از تنگه براق فارس می توانید برای خود یک خاطره خوش بیافرینید. تا همیشه از شهرستان اقلید به خوبی یاد کنید. 

آبشار تنگه براق اقلید

[faqs style=”accordion” filter=”shiraz”]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا ، سوئیت و آپارتمان مبله

دسته‌ها

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به املاک باشی می باشد.