به دیدن کدام آبشار های ایران برویم و چرا؟

به دیدن کدام آبشار های ایران برویم و چرا؟

ایران علاوه بر جنگل های سرسبز و متنوع، رود های فراوان، بیابان های زیبا، شهر های دوست داشتنی چهار فصل و غیره دارای آبشار های فراوانی می باشد. آبشار های ایران تعدادی بالاتر از انگشتان دست دارند و می توان از آنها به عنوان آبشار های بهشتی یاد کرد. از این رو اگر قصد سفر به یکی از نقاط پرطرفدار در ایران را دارید، حتما موقعیت این آبشار ها را بررسی کرده و آنها را در لیست خود بگنجانید.

آبشار های ایران

آشنایی با آبشار های ایران

شما می توانید در سفر به لرستان، گیلان، آستارا، فارس، سوادکوه، گلستان و غیره آبشار های زیبایی را پیدا کنید که شاید تنها در تصاویر اینترنتی آنها را مشاهده کرده اید و آرزو داشته اید تا یکبار یکی از آنها را از نزدیک ببینید.

آشنایی با آبشار لرستان

آبشار بیشه

لرستان و الیگودرز شهر آبشار ها هستند، با این حال، مهم ترین و شناخته شده ترین آبشار در این استان مربوط به آبشار بیشه است. آبشار بیشه لرستان یکی از زیباترین آبشار های ایران است که در بین جنگل های بلوط ناحیه جنگل های زاگرس واقع شده است و اگر نیم نگاهی به تصاویر آن بیندازید به سادگی متوجه خواهید شد که این آبشار خصوصا در فصل پاییز رنگبندی و ساختار بی نظیری دارد و می تواند به عنوام مقصدی برای گردش و تفریح عالی باشد.

آشنایی آبشار مارگون

آبشار مارگون یک آبشار بلند است که در سطح جهانی نیز بسیار شناخته شده می باشد. ارتفاع این آبشار 70 متر است و تامین آب آن از چشمه هایی است که در حقیقت در اطراف آن واقع شده اند. اطراف این آبشار از بین دیگر آبشار های ایران طبیعت بی نظیر و درختانی قرار دارد که در فصول مختلف در نوع خود زیبا و جذاب هستند.

آبشار مارگون

آشنایی با آبشار لوه

آبشار لوه یکی از جمله آبشار های ایران است که در استان گلستان واقع شده است. در وهله اول سرسبزی و زیبایی و در وهله دوم ارتفاع و بلندی آن بسیار خیره کننده است. اگر تنها برای دیدن این آبشار به گلستان سفر نمی کنید می توانید به طبیعت اطراف آن نگاهی بیندازید. این آبشار در میان درختان پهن برگ قرار گرفته است. این آبشار در 20 کیلومتری شهرستان گالیکش قرار گرفته است.

آبشار لوه

آشنایی با آبشار شوی

آبشار شوی در دزفول واقع شده است و در اصل یکی از زیباترین آبشار های موجود در این است. این آبشار بزرگ ترین مورد در میان در آبشار های خاورمیانه شناخته می شود و 100 متر ارتفاع دارد. این آبشار در یک منطقه کوهستانی قرار گرفته است.

آبشار شوی

شما برای بازدید از آبشار های نامبرده و مابقی آبشار های ایران به رزرو و اقامت در یک سوئیت، آپارتمان، خانه یا ویلا نیاز دارید. برای رزرو و اجاره این اقامتگاه ها می توانید به سایت و اپ املاک باشی مراجعه کنید.

مطلب پیشنهادی

غار سنگ شکن

غار سنگ شکن جهرم؛ لانه عجیب و دست ساز

در میان جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر جهرم، باید به غار سنگ شکن اشاره کنیم. این غار دیدنی از زیبایی های خاصی برخوردار است، که می تواند انسان را به وجد آورد. همین جاذبه های تاریخی در جهرم است که منجر شده تا هر ساله بر تعداد گردشگرانی که این شهر را برای سفر انتخاب می کنند، افزوده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.