Connect with us

اجاره سوئیت

استان بوشهر ؛ شهر لنج و دریا و قایق سازی

بوشهر از جمله استان های جنوبی و گرم ایران است، که مسافران زیادی را به سمت خود جذب می کند. این استان شهر لنج و قایق است و از این رو مردم آن نیز بیشتر به ماهیگیری مشغول می باشند. بهترین زمان سفر به این استان، فصل پاییز و زمستان است. زیرا در ایام دیگر، آب و هوای مرطوب و شرجی دارد. 

leilafarhangian

Published

on

بافت قدیمی بوشهر

استان بوشهر یکی از شهرهای دیدنی و تاریخی در ایران است، که جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده. این استان بزرگترین منابع نفت و گاز را به خود اختصاص داده و از قدمت بسیار بالایی برخوردار می باشد. به صراحت می توانیم این انسان را به تمدن بین النهرین و عهد ایلامی مرتبط سازیم.

با سفر به استان بوشهر می توانید در اطراف شهر برازجان ان، آثاری برجای مانده از دوره هخامنشیان را مشاهده کنید. از سوی دیگر در این استان خرابه هایی با نام ریشهر از دوران حکومت اردشیر بابکان برجای مانده است که امروزه به عنوان آثار باستانی ملی شناخته می شوند.

بوشهر در سالها 1316 یکی از توابع استان فارس بود. اما در سال 1339 پس از تقسیمات سیاسی کشور، این استان با مرکزیت خود از استان فارس جدا شد.

استان بوشهر؛ شهر لنج و دریا و قایق سازی

بهترین زمان برای سفر به استان بوشهر

تمامی استان های حاشیه دریا، از زیبایی های خاص خود برخوردار می باشند. از این رو مردم از سراسر کشور این استان ها را برای سفر انتخاب می کنند. برخی علاقه مند به سفرهای شمالی هستند، و برخی دیگر سفر به شهرهای جنوبی را دوست دارند.

از آنجایی که این استان دارای آب و هوای گرم و خشکی می باشد، از این رو بهترین زمان برای سفر به بوشهر فصل پاییز و زمستان می باشد. در فصل بهار و تابستان سفر به این استان می تواند مشکلاتی را برای افرادی که به این گونه آب و هوا ها عادت ندارند، به همراه داشته باشد.

از این رو بهترین زمان فصل پاییز و زمستان می باشد، تا به این استان سفر کرد. این منطقه به مدت 7 ماه از سال دارای اقلیم گرم، و 2 ماه دارای اقلیم معتدل تا سر می باشد. اصولا مردمی که در این منطقه سکونت دارند، سنی مذهب هستند و از طریق گبه بافی، گرگور بافی، قایق سازی و …  امرار معاش  می کنند.

بافت قدیم و زیبای بوشهر

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا ، سوئیت و آپارتمان مبله

دسته‌ها