Connect with us

اجاره روزانه

اجاره سوئیت شهریار؛ گردش در دل نگین پایتخت

اجاره سوئیت شهریار اولین قدم برای بازدید از این منطقه توریستی و دیدنی است. بسیاری از مردم تهران ترجیح می دهند اخر هفته های خود را به منطقه دیدنی و تاریخی شهریار سفر کنند، تا در این منطقه به تفریح و استراحت بپردازند. مکان های تاریخی همچون کوه تخته رستم و قطعه دهشاد در این منطقه واقع شده است. 

Published

on

اجاره سوئیت شهریار؛ گردش در دل نگین پایتخت

در میان تمامی شهرستان هایی که در استان تهران واقع شده است، منطقه شهریار از قدیمی ترین و زیباترین مناطق به شمار می رود. بیشتر مردم از سراسر کشور برای تفریح و گردش به این منطقه سفر می کنند، و با اجاره سوئیت شهریار چند روزی را در این منطقه به گردش می پردازند. 

شهریار در اصل از جمله مناطق ییلاقی در تهران است که از مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری بسیاری برخوردار می باشد. علاوه بر آن در این بخش شهرهای جدیدی همچون اندیشه، وحیدیه، باغستان، فردوسیه، صبا شهر و … نیز واقع شده اند. 

اجاره سوئیت شهریار

اجاره سوئیت شهریار و گردش در این منطقه تاریخی 

 در قسمت های غربی و جنوبی منطقه شهریار تهران، رشته کوه های باریک و کم ارتفاعی قرار دارند که از آنها با نام کوه تخت رستم و آتشکده یاد می شود. این کوه ها، شهرستان شهریار را از ساوه جدا کرده و به دلیل قدمت تاریخی که دارند از جمله جاذبه های گردشگری این منطقه به شمار می روند. 

بیشتر مردم تهران روز های آخر هفته و ایام تعطیلات خود را به این منطقه سفر می کنند. اما پیش از سفر به خاطر دارند که اقدام به اجاره سوئیت شهریار و اجاره خانه مبله نمایند. زیرا گردش در این منطقه تنها در یک روز، ممکن نخواهد بود. 

کوه تخت رستم از جمله آثار دوران ساسانی می باشد، که در زمانهای قدیم زرتشتیان در این منطقه مراسم برگزار می کردند. از سوی دیگر فضای سبز کوه های این منطقه در فصل بهار، آن را به یکی از بهترین مکان های گردشگری در تهران تبدیل کرده است. 

رزرو ویلا در منطقه گردشگری شهریار

⦁ قلعه دهشاد 

در قسمت شرق منطقه شهریار، قلعه ای قدیمی و آجری وجود دارد که شباهت زیادی به ارگ کریم خان شیراز دارد. بسیاری از گردشگران که به تاریخ علاقه مند هستند، با رزرو سوئیت شهریار به این منطقه تاریخی سفر می کنند، تا از این قلعه تاریخی دیدن کنند. 

قلعه دهشاد در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است، و تنها قطعه در تهران است که از روستاهای قدیمی این منطقه به جای مانده است. قدمت این قلعه که به پیش از قاجار می رسد، به دلیل داشتن نمای ظاهری زیبا امروزه نیز بازدیدکنندگان خاص خود را دارد. 

البته بیشتر افرادی که برای بازدید از این منطقه اقدام به اجاره سوئیت شهریار می نمایند، می دانند که داخل قطعه دهشاد خرابه ای بیش نیست و تنها نمای بیرونی آن است که دلربایی می کند، و گردشگران را به سمت خود می کشاند. 

قلعه دهشاد

[faqs style=”accordion” filter=”shahriar”]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره روزانه خانه در تهران

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا در شمال

اجاره ویلا ، سوئیت و آپارتمان مبله

دسته‌ها

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به املاک باشی می باشد.