آشنایی با ساحل تبن باستانی در استان هرمزگان

آشنایی با ساحل تبن باستانی در استان هرمزگان

ساحل تبن یکی از سواحل زیبا و توریستی خلیج فارس واقع در استان هرمزگان است. این ساحل به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی روستایی به همین اسم، تبن نام گرفته است. مردم این روستا از روزگار قدیم تا بحال به کار صیادی مشغول هستند.

ساحل تبن

معرفی ساحل تاریخی و توریستی تبن

سواحل ماسه ای و زیبای بکر تبن یکی از مهمترین مناطق گردشگری در استان هرمزگان است. متاسفانه بندر تاریخی تبن، با وجود بی توجهی ها به زیرساخت های گردشگری در این منطقه کمی ناشناخته باقی مانده است. اما هر ساله بسیاری گردشگر را به سوی خود جذب می کند. این بندر تاریخی است و از این رو برای بسیاری از افراد می تواند جذاب باشد.

در کنار چشم انداز های زیبای خلیج فارس و وجود سواحل مرجانی و بخش های صخره ای زیبای آن، تماشای زندگی روستاییان ساکن در آنجا و صیادان در حال صید ماهی نیز از جذابیت های فوق العاده ای دارد. از دیگر ویژگی ها و جذابیت های ساحل تبن وجود گونه های مختلف جانوری در آن است؛ مانند لاک پشت های سبز، مرجان ها و ماهی های زینتی. ساحل تبن دارای پدیده های طبیعی مانند چشم انداز فوق العاده به آب های خلیج فارس و سواحل آفتابگیر و پدیده های تاریخی مثل آب انباری است که متعلق به زمانی است که پرتغالی ها در این منطقه حاکم بوده اند.

هرمزگان

ویژگی های ساحل تبن

بندر تبن از توابع بخش کوشکنار است. این منطقه دارای جاذبه های طبیعی فوق العاده ای مانند سواحل آفتابی، کوهستان و دریا در کنار هم است. اینجا یک مجموعه ی گردشگری بنام ساحل تبن دارد که در سال 1385 احداث شده است.

این مجموعه دارای دو بخش است که بخش اول آن در بالای تپه در ارتفاعی 50 متری قرار دارد و چشم انداز بی نظیری از دریا را برای گردشگران ایجاد کرده. و همچنین آب انبار پرتغالی ها که جزو پدیده های تاریخی ساحل تبن به شمار می آید نیز ترکیبی از طبیعت و ردپای انسان در آن را ایجاد کرده است.

بخش دوم این مجموعه در میان کوهستان ها و دریا قرار دارد که بسیار جالب توجه است. ساحل تبن با تلفیقی از زیبایی های طبیعی ذکر شده، برای کسانی که می خواهند به این منطقه سفر کنند فضای آرامش بخشی را به وجود آورده است.

شما علاوه بر بازدید از این ساحل زیبا می توانید به جاهای دیدنی دیگری که در نزدیکی آن در کوشکنار است، سری بزنید. برای اقامت در این منطقه کافیست از اپلیکیشن و یا سایت املاک باشی جهت رزرو و اجاره خانه، سوئیت اقدام نمایید.

[faqs style=”accordion” filter=”hormozgan”]

مطلب پیشنهادی

غار سنگ شکن

غار سنگ شکن جهرم؛ لانه عجیب و دست ساز

در میان جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر جهرم، باید به غار سنگ شکن اشاره کنیم. این غار دیدنی از زیبایی های خاصی برخوردار است، که می تواند انسان را به وجد آورد. همین جاذبه های تاریخی در جهرم است که منجر شده تا هر ساله بر تعداد گردشگرانی که این شهر را برای سفر انتخاب می کنند، افزوده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.