اقامتگاه بوم گردی ایران

آشنایی با اقامتگاه بوم گردی ایران

اقامتگاه بوم گردی ایران : اسم اقامتگاه بوم گردی، حتما به گوشتان خورده است. شاید دقیقا ندانید یک اقامتگاه بوم گردی چه جور جایی است؟ در کجاها وجود دارد؟چه فرقی با سایر هتل ها و اقامتگاه های دیگر دارد؟ املاک باشی در این مطلب به شما در شناخت اقامتگاه های بوم گردی کمک خواهد کرد.

در اول باید معنای دقیق بوم گردی را بدانیم. حتما کلمه اکوتوریسم را بارها شنیده اید. این کلمه به معنی گردش در محیط زیست و بوم های طبیعی است به طوری که هیچ آسیبی به محیط زیست وارد نشود. یعنی افراد به منطقه ی بومی با محیط زیست طبیعی آن وارد شوند و هیچ آثاری از خود به جای نگذارند. به عبارت دیگری یک هم فازی و سازگاری بوم گرد با منطقه ی بکر و طبیعی آن بوم است.یک بوم گرد خود را در برابر اکوسیستم منطقه مسئول می داند.

اقامتگاه بوم گردی چیست؟

اقامتگاه بوم گردی جایی برای اقامت بوم گرد است. این محل بدون وارد آمدن دخل و تصرفی در محیط زیست بومی ساخته شده و توسط خود بومیان منطقه اداره می شود. وقتی از شلوغی و استرس زندگی شهری خسته می شوید ، می توانید به این اقامتگاه ها مراجعه کنید و از طبیعت ناب انرژی بگیرید.

وقتی به یک اقامتگاه بوم گردی می روید، از غذاهای آنان میل می کنید ، رفتار بومیان را مشاهده می کنید، با سنت های آنها آشنا می شوید ، نه تنها از تمام این مسائل آگاه می شوید بلکه با فرهنگ و ارزش های این منطقه آشنا شده و به یک جامعه شناسی جدید دست پیدا می کنید.

این اقامتگاه یک کسب و کار خانگی و خانوادگی برای بومیان منطقه است. اقامتگاه های بومی به دلیل شکل و معماری متفاوت خود یک جاذبه ی گردشگری محسوب می شوند که هر ساله بازدید کنندگان زیادی را به خود جلب می کند.

اقامتگاه بومگردی چهارمحال و بختیاری
اقامتگاه های بوم گردی اصفهان

اصفهان شهری با بافت قدیمی و خانه های سنتی زیبا است. این شهر دو دوران صفویه پایتخت ایران بود.معماری زیبا و منحصر به فرد این شهر منظره های جالبی را به وجود آورده است.اقامتگاه های بوم گردی خاصی در این شهر وجود دارد.

اقامتگاه بوم گردی صد طاقچه در اصفهان

این اقامتگاه خانه ای سنتی به قدمت 150 سال است . این خانه مربوط به دوره قاجاریه می شود. زیر بنای ساختمان 450 متر است و دارای 6 اتاق می باشد.سبک معماری جالب این خانه بسیار جذاب است.حیاطی با صفا که حوض آبی را در وسط خود دارد، گلدان های زیبا ، تخت هایی برای نشستن در حیاط، ویژگی این اقامتگاه بوم گردی است. با اقامت در این خانه می توانید از آب انبار تودشک و خانه نهنگی ها در نایین دیدن فرمایید.

اقامتگاه بومگردی صد طاقچه اصفهان
اقامتگاه بوم گردی حافظ ورزنه در اصفهان

این خانه واقع در شهر ورزنه اصفهان است.خانه دارای 150 متر زیر بنا است و 7 اتاق دارد. معماری خانه به صورتی است که حیاط در وسط و اتاق ها دور تا دور خانه قرار دارند. وسط حیاط حوضی زیبا و با صفا قرار دارد. با اقامت در این خانه می توانید از تالاب ورزنه، برج کبوترخانه ورزنه دیدن فرمایید.

اقامتگاه بوم گردی
اقامتگاه های بوم گردی در شیراز

شیراز شهر گل و مناظر زیباست ، مکانی تمیز با آب و هوای معتدل. شیراز یک شهر تاریخی است که جاذبه های گردشگری زیادی از جمله ، تخت جمشید را در خود دارد، به همین دلیل نیز دارای اقامتگاه بوم گردی جالبی است.

اقامتگاه بوم گردی سووشون

این اقامتگاه واقع در شیراز دارای حیاطی بزرگ با تخت هایی دورتادور آن است. این خانه 4 اتاق دارد.گردشگران می توانند از حرم شاه چراغ و مسجد جامع عتیق دیدن نمایند.در این خانه غذاهای شیرازی سرو می شود و دسترسی به اینترنت وجود دارد. اقامت برای کودکان زیر 8 سال رایگان می باشد.

اقامتگاه بومگردی سووشون
اقامتگاه بوم گردی سووشون در شیراز
اقامتگاه بوم گردی لوتوس

این خانه در مرکز شهر شیراز قرار دارد. 7 اتاق در آن واقع شده، به دلیل واقع شدن این اقامتگاه در مرکز شهر می توانید از تمام جاذبه های گردشگری شهر شیراز دیدن فرمایید. اقامت برای کودکان زیر 2 سال رایگان است و برای کودکان 2 الی 12 سال نیم بها حساب می شود.

اقامتگاه بومگردی لوتوس شیراز
اقامتگاه های بوم گردی در شمال

شمال ایران با طبیعت زیبا هر ساله چندین هزار گردشگر را به خود جذب می کند. خانه و اقامتگاه بوم گردی با طبیعت پاک و ناب از ویژگی های این منطقه می باشد.

اقامتگاه بوم گردی چام و چاشت در تنکابن

این اقامتگاه در روستای برسه واقع شده است. دارای زیر بنای 136 متر در دو طبقه،معماری این خانه بسیار سنتی است و با سنگ و چوب ساخته شده است.تراس بزرگی دارد که منظره ی بی نظیر جنگلی را داراست.تصور کنید در هوایی که مه همه جا را فرا گرفته در تراس خانه نشسته اید و از نفس کشیدن لذت می برید. واقعا که بعد از روزهای کاری طولانی به این منظره احتیاج زیادی داریم.

اقامتگاه بومگردی چام و چشت تنکابن
اقامتگاه بوم گردی کلبه سوتراش عباس آباد

این خانه در روستای سی بن قرار دارد.کلبه ای 70 ساله با زیر بنای 110 متر و دو طبقه، حیاط این خانه دارای درختان پرتقال، گردو و انار است.از جاذبه های نزدیک به این خانه می توان به آبشار و جنگل سو تراش اشاره کرد.

اقامتگاه بومگردی سوتراش عباس آباد
اقامتگاه های بوم گردی در کاشان

کاشان یک شهر تاریخی با منظره ای کویری است که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. یک شب ماندن در اقامتگاه بوم گردی در این شهر فکر خوبی است.سهراب سپهری از مشاهیر کشورمان اهل کاشان بوده است.مراسم گلاب گیری در این شهر مشهور است و در زمان گلاب گیری افرادی زیادی از سراسر ایران به این شهر می روند.

اقامتگاه بوم گردی ملک کاشان

این خانه مربوط به دوران قاجاریه می باشد و قدمت آن به 120 سال می رسد.این اقامتگاه 8 اتاق دارد. خانه در خیابان شهید مدنی واقع است و مسافران می توانند با طی مسافت 2 کیلو متر از آرامگاه شاه عباس و خانه ی بروجردی ها بازدید نمایند.

سرای ملک کاشان
اقامتگاه بوم گردی سرای صالح

این اقامتگاه در شهر برزک واقع شده است و ساختمانی حدودا صد ساله دارد. تمام اتاق ها با رنگ های شاد رنگ آمیزی شده اند.معماری ساختمان سنتی و قدیمی است.این خانه دارای تراس بزرگی است که می توانید طبیعت زیبا را نظاره کنید. همچنین بوم گردان می توانند از کارگاه های گلاب گیری هم بازدید نمایند.

اقامتگاه بومگردی سرای صالح
اقامتگاه بوم گردی سرای سایه کاشان

این خانه دارای قدمتی 200 ساله است و به دوره ی قاجار مربوط می شود، دارای 6 اتاق است. اقامتگاه واقع در خیابان فاضل نراقی است و دسترسی آسان به جاذبه های گردشگری مسجد آقا بزرگ و خانه تاریخی عباسیان و حمام تاریخی سلطان امیر احمد را دارد. برای حفظ اصالت و سنتی بودن اتاق ها تلویزیون ندارند.

اقامتگاه بومگردی سرای سایه کاشان
اقامتگاه های بوم گردی در الموت

این منطقه با دارا بودن طبیعت زیبا و جاذبه های تاریخی مقصد گردشگران است. قلعه ی الموت یکی از جاذبه های منحصر به فرد این منطقه می باشد. مردم این منطقه به زبان گیلکی صحبت می کنند.

اقامتگاه بوم گردی سون الموت

این اقامتگاه در الموت قزوین قرار دارد. خانه ای سنتی با معماری بسیار قدیمی است. در اتاق های این خانه لحاف و تشک های سنتی روستایی وجود دارد که می توانید یک شب خواب بر روی آنها را تجربه کنید.

اقامتگاه بومگردی سون الموت
اقامتگاه بوم گردی میرزاجان الموت

این خانه در روستای زرآباد واقع است. اقامتگاه دارای 80 سال قدمت می باشد. شرایط رفاهی مطلوبی در آن مهیاست. خانه در محیط طبیعی بسیار زیبا و با آب و هوای عالی قرار دارد.

اقامتگاه بوم گردی
اقامتگاه های بوم گردی در طالقان

این شهر دارای آب و هوای عالی و مناطق تاریخی بسیاری است. لهجه مردم این شهر تاتی است. طالقان دارای چشمه های آب گرم و آبشار های زیادی است. تاکنون در این منطقه 900 غار به ثبت رسیده است که شهرت جهانی دارد.

اقامتگاه اسپی داران طالقان

این خانه واقع در روستای اسپی داران منتظر بازدید کنندگان و بوم گردان عزیز است . اقامتگاه دارای معماری سنتی و اصیل است. آب و هوای منطقه بکر و عالی است.

اقامتگاه بوم گردی

با معرفی فقط چند اقامتگاه از اقامت های شهر های عزیز ایران امیدواریم از مسافرت و بوم گردی در این مناطق لذت ببرید. سفر در طبیعت بکر و ناب ، دیدن افراد محلی ، ساده زیستی آنان و خوابیدن یک شب در یک اقامتگاه بوم گردی روستایی می تواند ما را به اصل خود بازگرداند .همان اصلی که طبیعت مادر ماست و ما در دامن او آرامش می یابیم.

بوم گردی یک ماجراجویی هیجان انگیز است که به ما کمک می کند چیزهای تازه ای کشف کنیم. این حس روحانی و عرفانی که طبیعت به ما عرضه می کند با هیچ چیز دیگری قابل قیاس نیست. ماندن در یک اقامتگاه بوم گردی تجربه ی تازه ای در زندگی است که ساده زیستن را به ما می آموزد.

صدای سکوت شب، خزیدن باد روی برگ ها، شناور بودن آب، همه و همه درسی برای ما دارد .وقتی در این طبیعت زیبا با خودمان خلوت می کنیم و چرایی هستی را کند و کاو می نماییم به جواب خوبی می رسیم. ما برای این همه تلاش بیهوده و استرس به این دنیا نیامده ایم.

جهان هستی هر چیزی را در اختیار ما قرار داده و این ما بودیم که با بر هم زدن نظم طبیعت و اکو سیستم برای خود مشکل ایجاد نموده ایم. لطفا بعد از روزهای سخت کاری خود وقتی که به آرامش و طبیعت گردی نیاز دارید با رزرو بلیط اقامتگاه بومی از سایت املاک باشی با ما همراه باشید.

نحوه رزرو آنلاین اقامتگاه بومگردی

در سایت املاک باشی اقامتگاه های بومگردی زیادی ثبت شده است که میتوانید به راحتی همه آنها را مشاهده کنید و هر کدام را که انتخاب کردید به راحتی چند کلیک اقدام به رزرو کنید. همچنین با نصب اپلیکیشن املاک باشی بر روی گوشی های خود میتوانید انواع سوئیت ، ویلا و اقامتگاه های بومگردی را مشاهده کرده و رزرو نمایید.

سوالاتی که اغلب پرسیده میشود

برای اجاره اقامتگاه بوم گردی ایران چرا به سایت املاک باشی اعتماد کنم؟

سایت املاک باشی سالهاست که در زمینه اجاره روزانه فعالیت دارد و با توجه به تجربیات این چند سال مبلغ دریافتی شما را تا 24 ساعت پس از تحویل واحد نزد خود امانت نگه میدارد تا در صورت بروز هرگونه مشکل کل مبلغ به شما عودت داده شود ، همچنین مرکز پشتیبانی این سایت همه روزه حتی ایام تعطیل از ساعت 9 الی 23:30 باشماره 02632565304 و 02632565296 و 09360263804 آماده پاسخگویی به شماست.

قیمت اجاره اقامتگاه بومگردی در سایت املاک باشی چقدر است؟

اجاره اقامتگاه بومگردی با توجه به منطقه، متراژ و امکانات از شبی حداقل 40000 تومان تا 350000 تومان متغیر است.

برای اجاره روزانه اقامتگاه بومگردی چه مدارکی لازم است ؟

از آنجا که اقامتگاه بصورت مبله با تمامی امکانات در اختیار شما قرار میگیرد ارائه حداقل یک مدرک شناسایی معتبر همانند کارت ملی یا شناسنامه در هنگام دریافت کلید الزامی است. با این حال میتوانید با میزبان در این مورد توافق کنید.

چگونه در شهرهای مختلف به صورت آنلاین اقامتگاه بومگردی رزرو کنم ؟

وارد سایت املاک باشی شوید،شهر مورد نظر خود را انتخاب کنید، کلیه اقامتگاه های بومگردی ثبت شده به همراه قیمت و تصاویررا از طریق فیلتر کردن برای شما نمایش داده میشود، اقامتگاه مورد نظر را انتخاب و پس از مشاهده جزئیات و اطمینان از شرایط ملک بر روی دکمه ‘درخواست رزرو’ کلیک کنید. درخواست رزرو ثبت کنید منتظر بمانید تا میزبان پاسخ دهد از قسمت چت می توانید سوالات خود را با میزبان مطرح کنید. همچنین در تمامی مراحل پشتیبانها همراه شما و اماده خدمات رسانی به شما هستند

مطلب پیشنهادی

قدمگاه جهرم فارس

قدمگاه جهرم؛ جاذبه باستانی و تاریخی

قدمگاه جهرم که در یکی از شهرستان های استان فارس قرار دارد، یکی از مناطق گردشگری و جاذبه های توریستی در ایران به شمار می رود. این منطقه تاریخی زیبایی های خاصی را در خود جای داده و علاقه مندان زیادی را به سمت خود جذب می کند. می توانید با سفر به جهرم، از جاذبه های توریستی این منطقه بازدید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *