Connect with us

جاذبه های گردشگری

استان یزد؛ دیار قنات و قنوت و قناعت

رایا

منتشر شده

در

استان یزد

استان یزد در مرکز کشور پهناور ایران و در قلمرو سلسله جبال مرکزی ایران استانی قرار دارد که یکی از کهن ترین شهرهای خشتی جهان را در بر گرفته است. استان یزد با وسعتی در حدود 72156 کیلومتر مربع یکی از وسیع ترین استانهای ایران است که از شمال و غرب به استان اصفهان متصل شده و از شمال شرقی به استان خراسان ارتباط دارد.

این استان از جنوب غربی به استان فارس و از جنوب شرقی به کرمان متصل است. مرکز این استان شهر باستانی یزد است که به دلیل معماری ارزشمند و بافت تاریخی دست نخورده اش نام آن به عنوان  بیست و دومین اثر تاریخی ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو خودنمایی می کند.

آب و هوای استان یزد

آب و هوای استان یزد در قلمرو آفتاب است. این منطقه کویری آب و هوایی گرم و خشک دارد. زمستانهای آن سرد و تابستان هایش  بسیار گرم است.
آب و هوای گرم و خشک، میزان بارش کم باران، کمبود منابع آبی و پدیده کویرزایی موجب شده بخش قابل توجهی از این استان قابل بهره برداری اقتصادی نباشد.
اما در مقابل، این استان به لحاظ زمین شناختی بسیار غنی بوده و معادن مهمی چون مرمر بورق، سرب کوتک، سنگ متسکانه و آهن چغارت نقش بسیار پررنگی در اقتصاد این استان ایفا می کنند.

نگاهی به وجه تسمیه و پیشینه تاریخی یزد

نام یزد ریشه در، یسن و یزت داشته و معانی زیبایی چون ایزد، ستایش و نیایش از آن برداشت می شود. یشت نیز نام یکی از فصول پنچ گانه اوستاست که نام یزد از آن ریشه گرفته است.
این منطقه در طول تاریخ فراز و فرودهای بسیاری را پشت سر نهاده است. در زمان یزدگرد اول در عصر ساسانی در این منطقه شهری بنا شد که نام آن را «یزدان گرد» نهادند.
پس از ورود اسلام، نام دارالعباده برای این منطقه برگزیده شد زیرا علاءالدوله کالنجار این مکان را به عنوان عبادتگاه برگزیده بود. درالعلم، حسینیه ایران، شهر دوچرخه ها و بسیاری القاب دیگر نامهایی است که هویت و ویژگیهای این منطقه را به نمایش می گذارند.

جاذبه های استان یزد

استان تاریخی و کهنسال یزد به دلیل داشتن قدمت و بافت تاریخی، آثار ارزشمندی را در دل خود جای داده و یکی از مقاصد اصلی گردشگری در ایران و جهان محسوب می شود. وجود بادگیر، ساباط، آب انبار، کاروانسرا و خانه های خشتی مجموعه ای بی نظیر از فرهنگ و تاریخ را در این خطه از خاک ایران پدید آورده است و با توجه به جهانی شدن نام شهر، هر ساله هزاران گردشگر را به سوی خود می کشاند.
این استان از غنای بالایی در حوزه آثار تاریخی برخوردار است که در ذیل با برخی از این آثار آشنا می شویم.

مسجد جامع یزد

یکی از درخشان ترین آثار استان یزد مسجد جامع شهر یزد است که با سردر و مناره های رفیع، خوابیدگی گنبد و کاشی کاری های منحصر به فردش هوش از سر هر بیننده ای می پراند. این بنا در کنار آتشکده ای زرتشتی بنا شد و پیشینه آن به پیش از اسلام بازمی گردد.
در هر دوره تاریخی در این مسجد یادگاری به جای مانده است. بر اساس کتیبه های موجود بنای فعلی در دوره تیموری بنا شده است. بنای گنبد خانه در دوره ایلخانی و سر در باشکوه آن را به زمان شاهرخ تیموری نسبت می دهند. این شاهکار زیبا در سال 1313 در فهرست میراث فرهنگی کشور به ثبت رسیده است.

میدان امیر چخماق

شاید به جرات بتوان یکی از زیباترین جلوه های معماری را در میدان امیر چخماق شهر یزد دید. این میدان زیبا که مجموعه ای از آثار ارزنده تاریخی چون بازار، آب انبار، مسجد و تکیه اطراف آن را احاطه کرده به عنوان نماد شهر زیبای یزد شناخته شده است.
میدان امیر چخماق یادگاری از حکومت تیموریان است که در طول تاریخ حماسه های بسیاری با نام آن گره خورده است. این اثر زیبا در میان شهر یزد جا خوش کرده و به گرمی از حضور گردشگران استقبال می کند.

سرو ابرکوه
استان یزد

یکی از کهنسال ترین موجودات زنده دنیا سرو زیبای ابرکوه است. این سرو با قدمتی در حدود 4000 سال یکی از جاذبه های ارزشمند استان یزد است. روایات و افسانه های موجود، کاشتن این سرو را به زرتشت پیامبر نسبت داده و برخی نیز آن را محصول دستان یافث، پسر نوح می دانند. محیط تنه این پیر سبز یازده و نیم متر و ارتفاع آن را حدود 28 متر تخمین زده اند. این اثر زیبا درمسیر ثبت جهانی قرار دارد.

پیر چک چک

یکی از مکانهای رازآلود و زیبای استان یزد زیارتگاه پیر چک چک در شهر اردکان است این زیارتگاه با فضای معنوی خود یکی از مقدس ترین زیارتگاههای زرتشتیان محسوب می شود. پیر چک چک در میان شکافی در دل کوه آرام گرفته و حکایت عجیبی از پنهان شدن دختر یزدگرد سوم در مورد آن نقل می شود.
بر اساس روایات، همزمان با کشته شدن آخرین پادشاه ساسانی، کشور دچار هرج و مرج می شود و فرزندانش برای حفظ جان خود به گوشه ای از اطراف شهر یزد می گریزند. در این میان نیک بانو یکی از دختران یزدگرد به این مکان پناه آورده و از اهورامزدا کمک می طلبد.

پس از آن دهانه کوه باز شده و نیک بانو را در برمیگیرد اما قسمتی از چوب دستی وی بیرون از غار می ماند. بر اساس افسانه ها این چوبدستی امروزه به درخت تنومندی تبدیل شده  است. از بالای این کوه نیز قطراتی آب به صورت دائم می چکد. بسیاری از زائران بر این باورند که این آبها قطرات اشک نیک بانوست و آن را متبرک می دانند، از همین رو نام این مکان را پیر چک چک گذاردند. این مکان در 43 کیلومتری شرق اردکان و در میان کوههای انجیر قرار دارد.

دیگر جاذبه های استان یزد

این استان از جاذبه های بیشماری برخوردار است،  حمام خان، کبوترخانه میبد، روستای خرانق، زندان اسکندر، خانه لاری ها، میدان ساعت، آتشکده ورهرام، ساباط و بادگیرها، برج خاموشان، کاروانسرای شاه عباسی، موزه آیینه و روشنایی، نارین قلعه میبد، مسجد جامع فهرج، آبشار دره گاهان، روستای طرزجان و باغ پهلوانپور تعدادی از آثار این استان زیباست که معرفی همه آنها در این مقال نمی گنجد.

سوغات و صنایع دستی استان یزد

هنگام سفر به استان یزد حتما سری به بازار ترمه فروشان این شهر بزنید. ترمه یکی از زیباترین صنایع دستی این شهر است که سوغاتی نفیسی محسوب می شود. گل شاه عباسی، بته جقه، اژدری، گلزار و بته سروی از نقش و نگارهای رایج و اصیل در ترمه های ایرانی است. زری، مخمل، شمد، چادر شب، دستمال یزدی و زیلو از دیگر صنایع دستی این استان است.
اما یکی از مهمترین سوغات شهر یزد شیرینی های بنام و مشهور آن است. باقلوا، کیک یزدی، حاجی بادام، قطاب، پشمک، سوهان آردی، و حلوا ارده از محبوب ترین سوغاتی های این استان است که ظاهر جذاب و عطر و بوی آنها پای هر گردشگری را حتما به شیرینی فروشیهای استان یزد باز خواهد کرد.

استان یزد

آشنایی با مراکز خرید یزد

یکی از بخشهای دلچسب و خاطره انگیز سفر گشت و گذار در میان بازارها و مراکز خرید آن منطقه است. استان یزد نیز علاوه بر جاذبه های طبیعی و تاریخی دارای مراکز خرید سنتی و مدرن بسیاری است که گردش در آنها می تواند اوقاتی دلپذیر برای گردشگران رقم بزند. در زیر به معرفی تعدادی از این جاذبه های تفریحی می پردازیم.

بازار تاریخی حاجی قنبر

این بازار یکی از قدیمی ترین قسمتهای میدان امیر چخماق است که در قرن نهم هجری قمری به دستور نظام‌الدین خواجه قنبر جهانشاهی و با هدف رونق صنایع دستی بنا شد. دراین بازار کارگاههای تبدیل کنجد به ارده و کارگاههای رنگرزی فعالیت دارند.

بازار زرگرها

بازار زرگری یکی دیگر از بازارهای سنتی شهر است که تاریخ احداث آن به قرون 12 و 13 هجری قمری بازمی گردد. این بازار با داشتن طلاهای مشهور یزدی یکی از پرطرفدارترین بازارهای شهر است.

بازار قیصریه

اگر علاقه مند به خرید پارچه های یزدی هستید حتما سری به بازار قیصریه بزنید. این بازار با معماری زیبای خود توانسته خود را در لیست یکی از پنج بازار معروف ایران جای دهد.

مجتمع تجاری آریا

آریا یکی از مراکز خرید مدرن در شهر یزد است که از ساختمانی پنج طبقه تشکیل شده است. در این بازار، محصولات گوناگونی چون پوشاک، لوازم آشپزخانه، اسباب بازی، مصنوعات چرمی و بسیاری محصولات دیگر به فروش می رسد.

مجتمع تجاری ستاره یزد

مجتمع تجاری ستاره یزد یکی از پاساژهای بزرگ شهر یزد است که علاوه بر فروشگاه بخشی از آن نیز به فضای بازی و تفریح اختصاص دارد. وجود وسایل بازی مدرن و مجهز، سالنهای بیلیارد، بدنسازی و کافی شاپ این مجتمع را به یکی از مجهزترین فروشگاههای تجاری و تفریحی استان یزد بدل کرده است.
مجتمع تجاری شهاب، پاساژ کویتی ها، بازار سنتی پنجه علی، مرکز خرید صدف و پاساژ علاءالدین تعدادی دیگر از مراکز سنتی و مدرن یزد است که  گردش در آنها اوقات خوشی را برای مسافران این استان رقم خواهد زد.

کویر گردی در استان یزد

گشت و گذار در پهنه های وسیع کویر و دیدن آسمان پرستاره یکی از تفریحاتی است که گردشگران بسیاری را راهی مناطق کویری ایران می کند.
کویر کاراکال در حوالی شهر بافق، کویر ریگ زرین در حوالی اردکان، کویر هفت سنگ در نزدیکی شهر یزد و کویر عقدا در اردکان تعدادی از پهنه های کویری استان یزد هستند که هر کدام از امکانات مناسبی برخوردارند.
برپایی کمپ، شتر سواری، زیپ لاین، پاراگلایدر، سافاری و گردش با موتور چهار چرخ به همراه کویر نوردی، لذت سکوت و دیدن آسمان پرستاره شب تجربه های دلپذیری است که در مناطق کویری استان یزد می توان آن را تجربه کرد.

استان یزد

بهترین فصل سفر به استان یزد

اگر قصد سفر به این استان کهن را دارید، اوایل اسفند تا اواسط بهار بهترین زمان سفر به این منطقه است زیرا از آب و هوایی نسبتا معتدل برخوردار است. برای افرادی که تحت هیچ شرایطی تاب گرمای کویر را ندارند نیز بهترین گزینه فصل پاییز است.
اما اگر خواهان شرکت در رویدادهای فرهنگی این استان هستید در 19 تیر (سالگرد ثبت جهانی یزد)، آیین نخل گردانی در ماه محرم، دهم بهمن ماه مصادف با جشن سده، و نهم آذرماه (جشن آذرگان) به این استان سفر کنید و خاطره ای زیبا از این استان برای خود به جای بگذارید.

اقامت

محل اقامت یکی از اصلی ترین گزینه های سفر است.
در این استان اقامتگاههای متنوعی برای هر سلیقه و مطابق با بودجه مسافران وجود دارد. اقامتگاه سنتی اوروزا، اقامتگاه خانه خشتی، اقامتگاه بومگردی باران، هتل پارسیان، هتل باغ مشیرالممالک و بسیاری از مکانهای سنتی و مدرن، با امکانات متنوع آماده خدمت رسانی به مسافران این استان کهنسال هستند.
پیشنهاد ما به شما برای داشتن اقامتی دلچسب و خاطره انگیز، کمک گرفتن از سایت املاک باشی است. با کمک املاک باشی می توانید آپارتمانهای مبله و یا اقامتگاههای بومگردی مورد علاقه خود را با امکانات مورد نیاز انتخاب کرده و برای مدت مورد نظر رزرو نمایید.

ادامه مطلب
اضافه کردن دیدگاه

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

اجاره سوئیت

به قلعه الموت در قزوین سفر کنیم

رایا

منتشر شده

در

توسط

قلعه الموت

به قلعه الموت در قزوین سفر کنیم

قلعه الموت یک قلعه تاریخی پر جاذبه در شهرستان قزوین است که در سال 1381 به عنوان شاهکار معماری ایرانی ثبت ملی شده است. برای دیدن آن باید از جاده ای باریک گذر کنید و یک مسیر پر پیچ و خم و کوهستانی را پشت سر بگذارید. اما در نهایت منظره باشکوه دژ، خستگی را از تن تان بیرون می کند. این قلعه مربوط به دوران اسماعیلیان است.

قلعه الموت با تهران 4 ساعت و با قزوین 2 ساعت و نیم فاصله دارد. از لحاظ جغرافیایی در شمال غربی قزوین و در روستای گازر خان واقع شده است که با وجود گذر سالیان همچنان بر فراز کوه خودنمایی می کند.

جالب است بدانید که تنها راه ورود به این قلعه در گوشه شمال شرقی آن می باشد، چرا که در بخش دامنه جنوبی قلعه خندق وسیعی حفر شده است تا راه نفوذ به قلعه بسته شود. در بخش های دیگر دامنه نیز خندق هایی کنده شده تا امکان رفت و آمد نباشد.

پیش رو داشتن مسیر پرجاذبه

ارتفاع این دژ از سطح دریا 2163 است. برای رسیدن به این قلعه پلکان های زیادی را باید طی کنید پس باید آب و مواد غذایی کافی همراه داشته باشید، اما بدانید که مسیر پرجاذبه ای پیش رو دارید.در اطراف قلعه، زنان محلی خوراکی های محلی منطقه مانند آلو جنگلی، زرشک و … میفروشند .

قلعه الموت

دژ الموت که در بالای صخره ای سنگی بنا شده است در حدود 120 متر ارتفاع و 10 تا 35 متر عرض دارد. دیوارهای قلعه به سبک صخره ها بنا شده اند. برای رسیدن به قلعه حدود 400 پله فاصله دارید؛ بر اساس یافته های تاریخی این پله ها در زمان قاجار ایجاد شده است و تا قبل از آن برای رسیدن به قلعه از قاطر استفاده می شده است.

از بالای قلعه الموت می توانید چشم انداز مناظری تا 10 کیلومتر آنطرف تر را هم مشاهده کنید.

چه فصلی به قلعه الموت سفر کنیم؟

با توجه به اینکه قلعه الموت در یک منطقه سردسیر و کوهستانی قرار دارد بهترین فصل برای سفر به این منطقه اوایل بهار و همچنین اوایل تابستان می باشد که هوا هنوز معتدل است. هر چند که به خاطر کوهستانی بودن منطقه در تابستانها هم شبها بسیار خنک است و باید لباس گرم همراه داشته باشید.

جاذبه های گردشگری اطراف قلعه

در حوالی قلعه الموت دریاچه ای به نام اوان وجود دارد که مانند مرواریدی پرتلألو در این منطقه جاری است. در سفر به الموت حتما از این دریاچه دیدن کنید. آبشار ورچر با ارتفاع 30 متری در روستای رزجرد هم از جاذبه های این منطقه است. منظره هیجان انگیز آبشاری که از دل صخره به دره ای زیبا فرو می ریزد و پوشش گیاهی متنوعی دارد.

قلعه الموت

گردشگرانی که به قلعه الموت سفر می کنند می توانند اقامتگاههای سنتی را برای اسکان خود انتخاب کنند. اقامتگاههایی که در روستای گازرخان ایجاد شده اند.

سایت املاک باشی امکانات اقامتگاهی را برای شما فراهم کرده است که می توانید با توجه به شرایط سفرتان ونوع علایق تان یکی از آنها را برای اقامت در قزوین و یا اقامتگاههای سنتی اطراف قلعه الموت راانتخاب کنید.

در سایت املاک باشی شما میتوانید اقدام به رزرو ویلا ، سوئیت و اقامتگاههای بوم گردی در شهرها و روستاهای مختلف ایران است.

ادامه مطلب

اجاره سوئیت

رزرو سوئیت در کیش ؛ مرواریدی در خلیج فارس

رایا

منتشر شده

در

توسط

رزرو اقامتگاه در کیش

رزرو سوئیت در کیش؛ مرواریدی در خلیج فارس

جزیره کیش یا نگین خلیج فارس این روزها محبوب ترین و جذاب ترین مقصد گردشگری ساحلی در ایران می باشد . کیش یکی از شاخص ترین مراکز گردشگری و تجاری ایران است که در سال 1361 تحت عنوان نخستین منطقه آزاد تجاری کشور برگزیده شد. برای اینکه بتوانید از این جزیره زیبا بهترین استفاده را ببرید لازم است که پیش از سفر اطلاعاتی در خصوص رزرو سوئیت در کیش بدست آورید.

اقتصاد جزیره کیش بر پایه ی تجارت و گردشگری قرار دارد . آنچه بیش از هرچیز در جزیره کیش نظر شما را جلب خواهد کرد وجود مراکز تجاری تفریحی بسیار لوکس است که در این منطقه جا خوش کرده اند.

جزیره کیش با وجود آب و هوای دل انگیز، دریای نقره فام، سواحل مرجانی و تفریحات آبی هیجان انگیزی که دارد فرصتی برای خستگی و کسالت باقی نمی گذارد.

به تجربه ثابت شده است که بهترین زمان برای سفر به کیش فصل بهار و زمستان است چرا که شرایط از لحاظ آب و هوایی برای خوش گذرانی در این جزیره زیبا مهیاست. سالانه یک میلیون و 700 هزار گردشگر به جزیره کیش سفر می کنند.

اگر اندکی هوشمندانه عمل کنید می توانید از شرایط پروازهای چارتر کیش استفاده کنید و سفری مقرون به صرفه داشته باشید.

رزرو اقامتگاه در کیش2

 

اگر می خواهید سفر جالب تری داشته باشید و بتوانید بهترین بهره وری را از بودجه سفرتان ببرید پیش از هر چیز باید بدانید که بهترین ویلا و سوئیت برای شما در کیش کجا می تواند باشد.

جزیره کیش تفریحات آبی و خاکی و گردشگاههای فراوانی دارد که برای دسترسی مناسب به این مکانها می بایست رزرو ویلا و سوئیت در کیش را با دقت بیشتری انجام دهید.

رزرو سوئیت در کیش یا هتل؟

درست است که در جزیره کیش هتل های لوکس و چند ستاره زیادی برای اقامت وجود دارد اما رزرو ویلا و سوئیت در کیش امکانات ویژه ای دارد وبصورت آنلاین و سریع انجام می شود.شما می توانید از میان ویلاها و سوئیت های مبله که امکانات رفاهی کامل دارند و لوکیشن آن به انتخاب شماست، یک انتخاب طلایی برای سفر داشته باشید.

یکی از مزیت های رزرو سوئیت در کیش این است که اگر به تفریحات آبی و ساحل دریا علاقه بیشتری دارید می توانید ویلاهای ساحلی را برای اقامت انتخاب کنید. کیش به دلیل اقلیم خاصی که دارد ویلا و سوئیت های متفاوتی را در خود جای داده است.

اگر تمایل داشته باشید در نواحی حومه و محلی اقامت کنید، ویلا و سوئیت های بوم گردی با امکانات و فضای مناسب برای مسافران مهیا شده است.

با انتخاب خانه های محلی برای اقامت می توانید لذت خوردن غذاهای محلی کیش مانند سمک مشوی که نوعی ماهی سرخ شده مخصوص است را تجربه کنید.

رزرو اقامتگاه در کیش

 سایت املاک باشی با هدف بهبود کیفیت سفر شما به کیش، اجاره سوئیت،ویلا و ویلا و سوئیت را بصورت اجاره روزانه و بلند مدت در نظر گرفته است. رزرو ویلا و سوئیت در کیش از طریق سایت املاک باشی تجربه ی تازه ای از سفر را برای شما رقم می زند.

رزرو سوئیت از شهرهای بزرگ تا روستاهای دنج و کوچک ایران از طریق این سایت بصورت آنلاین و با قابلیت پرداخت آنی انجام می شود.

ادامه مطلب

اجاره سوئیت

اجاره سوئیت و بازدید از جاذبه های گردشگری چهارمحال و بختیاری

رایا

منتشر شده

در

توسط

اجاره سوئیت و بازدید از جاذبه های گردشگری چهار محال و بختیاری

جاذبه های گردشگری چهارمحال و بختیاری : استان چهار محال و بختیاری یکی از استانهایی است که با وجود جاذبه های بی نظیری که دارد کمتر مورد توجه قرار گرفته است. این استان از سمت شمال و شرق به استان اصفهان، از سمت شمال غربی به استان لرستان، از غرب به خوزستان و از جنوب به استان کهکیلویه و بویر احمد منتهی می شود.

این استان که با ارتفاع زیادش به بام ایران معروف است، آب و هوای عالی و مناظر بکر و چشم نوازی دارد که می تواند تعطیلات به یاد ماندنی را برایتان رقم بزند. احتمالا پس از مشاهده جاذبه های گردشگری چهار محال و بختیاری در این مجال کوتاه، برای سفر به این استان زیبا وسوسه خواهید شد.

آبشار آتشگاه؛ طولانی ترین آبشار ایران

اگر شما هم احساسات لطیفی دارید و از شنیدن صدای جوش و خروش آبشارهای بلند و با شکوه به وجد می آیید باید بگوییم که استان خوبی را برای گشت و گذار انتخاب کرده اید، چرا که در میان جاذبه های گردشگری چهارمحال و بختیاریتا دلتان بخواهد آبشار وجود دارد.

در مسیری که برای رسیدن به آبشار آتشگاه طی خواهید کرد از روستاهای زیبای سردشت و میلاس گذر می کنید و در 40 کیلومتری لردگان، روستای آتشگاه قابل مشاهده است.

روستایی که در یک دره چشم نواز قرار گرفته است. رودخانه ای در میان دره در جریان است که دو طرف آن را درختان سر به فک کشیده احاطه کرده اند و سنگ های آهکی در اطراف آن مشاهده می شود. آبشار آتشگاه در قسمتی از دره که ارتفاع آن 3 کیلومتر است به پایین می ریزد.

این آبشار به آبشار مینیاتوری هم معروف است و از بی نظیرترین جاذبه های گردشگریچهارمحال و بختیاریبه شمار می رود. پستی و بلندی های این دره، مناظر طبیعی و آبشارهای کوچک دیگری را نیز ایجاد کرده است.

غار سراب از جاذبه های گردشگری چهار محال و بختیاری

غار سراب از جاذبه های گردشگری چهار محال و بختیاریمی باشد که در نوع خود منحصر بفرد است. برای رسیدن به غار سراب که در 56 کیلومتری جنوب غربی شهرکرد واقع شده، باید در امتداد مسیر دره ای زیبا حرکت کنید. در انتهای مسیر دره به غاری می رسید که دو دهنه دارد که از یکی از آنها آبی خروشان جاری است.

جاذبه های گردشگری چهارمحال و بختیاری

مسیر داخل این غار صعب العبور است و به همین دلیل تنها تا 600 متر می توانید به آن وارد شوید. در قسمت های مختلف دالان غار که در جاهایی ارتفاعش تا 15 متر هم می رسد، قندیل های زیبایی دیده می شود.

تالاب گندمان

در میان جاذبه های گردشگری چهار محال و بختیاریتالاب های زیادی وجود دارد اما یکی از آنها به نام تالاب گندمان، بین المللی شده است.

جاذبه های گردشگری چهارمحال و بختیاری

وسعت این تالاب به 980 هکتار می رسد و در شهرستان گندمان جا خوش کرده است. اطراف این تالاب بهترین مکان برای تماشای مناظر بکر و پرندگان است.

چشمه کوهرنگ

برای مشاهده و لذت بردن از چشمه کوهرنگ باید به شهرستان کوهرنگ رهسپار شوید. چشمه کوهرنگ از دامنه های زردکوه باشدت زیادی سرچشمه می گیرد و پس از گذر کردن از مسیری پر پیچ و خم، به دریاچه سد کوهرنگ می رسد و از آنجا به زاینده رود می ریزد.

جاذبه های گردشگری چهارمحال و بختیاری

عشایر این منطقه، اطراف این چشمه و دریاچه را با چشم اندازهای طبیعی که دارد برای گذران زندگی خود برگزیده اند.

چشمه ی دیمه

اگر می خواهید یکی از گواراترین آبهای جهان را تجربه کنید که خواص درمانی ویژه هم دارد ، می توانید به روستای دیمه واقع در شهرستان کوهرنگ بروید. این چشمه از سر شاخه های اصلی زاینده رود نشأت می گیرد.


چشم انداز زیبای چشمه ی دیمه را کمتر جایی می توانید پیدا کنید.این منطقه بی نظیر از بهترین جاذبه هایگردشگری چهارمحال و بختیاریمی باشد.

تالاب چغاخور

اگر می خواهید یکی از زیباترین تالاب های بکر ایران را ببینید، مسیر شهرکرد به ایذه را به پیش بروید تا در فاصله 60 کیلومتری از شهرکرد، منظره زیبای تالاب را پیش رو داشته باشید. تالاب چغاخور در ارتفاعات برآفتاب و کلار واقع شده است که به دلیل شرایط ویژه اقلیمی، پرندگان بومی و مهاجر فراوانی مانند حواصیل، لک لک سفید، انواع مرغابی و.. هر سال این تالاب را برای مهاجرت انتخاب می کنند.

جاذبه های گردشگری چهارمحال و بختیاری

این تالاب از زیباترین جاذبه هایگردشگری چهارمحال و بختیاریاست که آب و هوای بی نظیری دارد.

آب زلال و خنک،توده های ابر در میان آسمان آبی و کوههای پس زمینه، منظره جذابی را خلق می کنند که شما را میخکوب می کند.

پارک جنگلی پروز

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری چهارمحال و بختیاری پارک جنگلی پروز است. در 50 کیلومتری لردگان پارک جنگلی زیبایی به نام پروز وجود دارد که از جاذبه های گردشگری چهار محال و بختیاری می باشد. در این منطقه شالیزارها، چشمه ها و درختان سر به فلک کشیده منظره زیبایی را ایجاد کرده است که نمی توانید از آن دل بکنید.

جاذبه های گردشگری چهارمحال و بختیاری

منظره زیبای این منطقه بیشتر شبیه به تابلوی نقاشی ست و مطمئنا بعد ها هم هوس می کنید که به این پارک جنگلی زیبا بیایید.

آبشار دره عشق

اگر اسم زیبای این آبشار شما را هم کنجکاو کرده است که این آبشار اسرار آمیز را از نزدیک ببینید، باید بدانید که این آبشار از جاذبه های گردشگری چهارمحال و بختیاری است که در شهرستان اردل در 130 کیلومتری شهرکرد قرار دارد. در دل طبیعت بکر و زیبا، آب با سرعت زیاد از دل کوهی با ارتفاع 100 متری به زمین سرازیر می شود.

هنگامی که در مقابل این آبشار زیبا می ایستید، شکوه پدیده های طبیعی را با تمام وجود حس می کنید. در اطراف این آبشار زیبا مناظر جذابی مانند شالیزارها، باغ ها و جریان رودخانه کارون، چشم را می نوازد. قدم زدن در میان انارستان ها و طبیعت بکر منطقه شما را بیش از پیش عاشق زیباییهای طبیعت می کند و روحتان را جلا می دهد.

جاذبه های گردشگری چهارمحال و بختیاری

اگر شما هم مشتاقانه تصمیم گرفته اید که عزم تان را جزم کنید و به دیدار جاذبه های گردشگری چهار محال وبختیاری بروید، یک راه حل ساده برای شما در نظر گرفته ایم. شما می توانید با مراجعه به سایت املاک باشی نسبت به رزرو آنلاین ویلا ، اقامتگاه بوم گردی و اجاره سوئیت در چهار محال و بختیاری اقدام نمائید .

شما می توانید به سایت املاک باشی وارد شوید و نمای زیبایی از تمام این واحدهای مسکونی را در عکس ها مشاهده کنید و با توجه به روحیه تان یکی از موارد اقامتگاه را رزرو کنید و با خیال راحت برای باقی امور سفرتان برنامه ریزی کنید.

ادامه مطلب

اجاره ویلا ، سوئیت و آپارتمان مبله

Trending